Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

    Първоначално публикуван от niki721220 Преглед на мнение
    Преди една седмица си купих Лада Нива 1,7i, производство 2008г. , 51000км. газова инжекция - компютър Тамона , регулатор Томасето Аляска. Вчера засякох и съм изминал 100км. с 10,57 литра газ. /30км. градско, 70км. извънградско/. Много съм доволен
    Резултата наистина е отличен. Смени няколко бензиностанции. Ако задържи си късметлия.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #32
      От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

      Аз и не карам агресивно де извън града 90, в града с колоната.
      Тойота Аурис-2017
      Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
      Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

      Коментар


      • #33
        От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

        Първоначално публикуван от benza Преглед на мнение
        хайде и аз да споделя разходна норма с гуми Lassa Ok 144 1,6 кубика газ,с диф 10/41
        грацко 14,15л
        грацко при зимни условия на бавни 20л
        по черно като разходка до Бузлуджа примерно 25,30 л
        при снежни разходки с около 35,40 см сняг здраво газене 36л ми е последния рекорд
        само искам да добавя че когато се спира за нещо дребно при зимни условия джипа не се гаси...
        Грацко ясно ,кажи сега Българско колко е?
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #34
          От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

          Забравих за гумите - 205/70/15 зимни, почти за изхвърляне.
          Тойота Аурис-2017
          Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
          Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

          Коментар


          • #35
            От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

            Моята колеги е 1.6 карбуратор и разхода ми варира от 14-22 газ за 100км. Гумите са 175/80/16...като кубчета са и със сигурност са голям фактор за разхода, а и през повечето време ладата се кара по черни пътища, кал и сняг.

            Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #36
              От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

              Колеги моята гори 19 като я карам по 2 -4 км по черни пътища без да включвам бавни с гуми ласса ок според вас това нормално ли е

              Коментар


              • #37
                Моята Нива е 1.6 карбуратор с заводските си гуми 175,80,16 каране само по гората събота и неделя за лов разход под 23л.газ не пада!

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                  Моята Нива е 1.6 карбуратор с заводските си гуми 175,80,16 каране само по гората събота и неделя за лов разход под 23л.газ не пада!
                  За зимата е много малко даже. На бавните и в калта на газ е нормално да стига и 30/100. Иначе на асфалт трябва да пада на 15-16л.

                  Коментар


                  • #39
                    Нива 1.7 инжекционна газ по сух горски път харчи около 13 на газ, при разкалване на пътя около 16 гуми ВЛИ 5 ! https://youtu.be/M0aEWpDVP5c

                    Коментар


                    • kameno karp
                      kameno karp коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ха ха. Накрая зави като сирените на ГЗ.

                    • grendo77
                      grendo77 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Те сирените и са най-отличителният белег. По шума им мога да различа този автомобил от километър!

                  • #40
                    Инжекционната Нива е нормално да е по икономична,има компютър!

                    Коментар


                    • Ясен
                      Ясен коментира
                      Редактиране на коментар
                      На тоя компютър като му нашиеш отпред един изпарител с плочка, ...

                  • #41
                    Първоначално публикуван от modshell Преглед на мнение

                    За зимата е много малко даже. На бавните и в калта на газ е нормално да стига и 30/100. Иначе на асфалт трябва да пада на 15-16л.
                    Мислех да сменя изпарителя с нов за падане на разхода но явно няма да има голям ефект?

                    Коментар


                    • #42
                      На времето, когато взех моята съм я засичал. На извънградско даваше 12.5 - 13/100.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #43
                        А в гората?

                        Коментар


                        • #44
                          Там всичко е толкова относително, че струва ми се въобще не може да се коментира. Както в други теми е коментирано, там разхода по-правилно е да се мери в литър за час.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #45
                            Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                            Нива 1.7 инжекционна газ по сух горски път харчи около 13 на газ, при разкалване на пътя около 16 гуми ВЛИ 5 ! https://youtu.be/M0aEWpDVP5c
                            ..

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X