Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

    Моя Нива 1.7, карб., 1995, на дълъг път до 90 км/час, гореше 8-9 л А95/100 или 9-9,5 л газ/100 км. През 2007 г. я смених с нова Нива 21214 инжекцион. Тя гореше 9-9,5 л А95/100 км.
    При каква скорост Нивата ти гори 30 л газ/100 км? Защото на Лада 2017 съм стигал до 28 л А95/100 км, от София до Хасково, с газ до ламарината.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #17
      От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

      Разходът не е нормален ако си я карал нормално - 80-90км/ч. Това е "крейсерската" скорост на Нивата. Верно, че и при нея имаш чуството, че си в Т-72 на макс без шлемофон .

      П.П. Правил ли си скоро обслужване на газовата уредба? Как е въздушния филтър? Сега, с началото на "влажния" сезон, чистотата на въздушния филтър става все по-актуална.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

        Нивата е обслужена преди няма и 1000км, газовата е на 4-500км, скоростта на каране около 100, все пак по-голямата част от пътя е магистрала, нагоре към Паничище 2-3 предавка. Ще се тества пак да видим какво ще покаже, но и аз мисля, че е много. Все пак се целя в 15/100 за асфлат мисля, че е приемливо.
        Танки грязи не боятся!

        Коментар


        • #19
          От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

          Моята 1.6 гори 10-11 извън града. Градското не мога да го сметна - трябва да се смята на час

          Коментар


          • #20
            От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

            На дълго колкото и да я настъпваш няма как да изгори повече от 14/100 - било то газ или бензин. Това ако е наред де, иначе няма таван.

            Коментар


            • #21
              От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

              Навремето като я имах,гореше 13л газ извънградско,на къси разстояния и градско си лапаше към 20 и кусур,това на газ,на бензин не и се полагаше да се движи много.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

                Камазаджията-оправи настройките на газовата уредба, не е нормално да гори 30.

                Но се изненадвам от тези цифри... Маверика ми гори 24 на дълго, и 18-20 в града. Това газ. И тежи тон и осемстотин...
                А нивата е малко над тон, по спомени.. Вярно, че двигателите са с различни концепции, ама чак толкоз...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

                  Не двигателите, а трансмисиите са интересната разлика. Маверика как си го докарал да гори 24 нямам идея. Освен ако нямаш предвид 14 което е нормално ако ти е по-тежка стъпката.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

                    14 бе. Може и 15, ма си е тон и осемстотин.
                    Дедо поп вика, че отначало му горял 12, и после изведнъж започнал по 14. Инямало поравия.
                    И при мен няма.
                    Преди месец смених изпарителя(пак със стар де), ма все не мога да засека разход само извън града.
                    По градското обаче-същата работа.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      ... отначало му горял 12, и после изведнъж започнал по 14. Инямало поравия.
                      И при мен няма.
                      Я свали всичките боклуци дето ги возиш, та да видим пак?

                      При мене има два Еспаса. И двата 2.2 4х4 ама единия стария ръбат първи модел, очукан на войнишка манерка, другия облия втори и в значително по-добър външен вид и с поне тройно по-малко пробег. Е гори по-новия с 2л повече газ и това си е. И върви по-малко. Ама аз съм упорит - сипвам и карам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

                        Нищо излишно не возя. Само едно малко куфарче с инструмент, даже и колан с шегели нямам, засега това е градска кола.
                        Та няма никакви неща които да тежат и да вдигат разхода.

                        И аз съм като теб-упорит.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

                          Моята баба Нивянка си лапка по 16-17 газ градско / 13-14 извънградско! С газов инжекцион съм...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

                            хайде и аз да споделя разходна норма с гуми Lassa Ok 144 1,6 кубика газ,с диф 10/41
                            грацко 14,15л
                            грацко при зимни условия на бавни 20л
                            по черно като разходка до Бузлуджа примерно 25,30 л
                            при снежни разходки с около 35,40 см сняг здраво газене 36л ми е последния рекорд
                            само искам да добавя че когато се спира за нещо дребно при зимни условия джипа не се гаси...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

                              На кишава магистрала Варна -Шумен ми е давала Фронтерата от 12 нормално на 22. ,и веднъж -два пъти заради замръзнала ръчна спирачка която не съм забелязал.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

                                Преди една седмица си купих Лада Нива 1,7i, производство 2008г. , 51000км. газова инжекция - компютър Тамона , регулатор Томасето Аляска. Вчера засякох и съм изминал 100км. с 10,57 литра газ. /30км. градско, 70км. извънградско/. Много съм доволен
                                Тойота Аурис-2017
                                Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
                                Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X