Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматикът на Г-500 не превключва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматикът на Г-500 не превключва

    Взех Мерцедес Г-500. Оказа се, че не е 2002, а 1999-2000г. модел- с мулти-волана, но със старото табло. Перфектен е отвсякъде, но днес се случи следното. Изведнъж нещо му стана - започна да набира при подаване на газ, но само на една скорост. Не превключва въобще.Преди да го купя изключваше при рязко подаване на газ, но след като го купих престана, но пък нов проблем.Нямаше удар при превключването на скоростите - просто изведнъж блокира само на една скорост. Може да набира до 5500 об., без да превключи. Записах си час при Коко от Дървеница за сряда - Данчо от Горна Баня ми го препоръча,- но не знам нищо за човека. Ако някой има мнение по въпроса, моля пишете. Дали са скорости или нещо др. Благодаря.

  • #2
    До: Автоматикът на Г-500 не превключва

    да не си включил лоста на раздатката на бавни?????С колко положения ти е лоста за превключване на раздатъчната кутия????При някой автоматици за да превключиш на бавни или бързи .положението на лоста на автомотичното скоростна кутия трябва да е в позиция N /неотрална/ и чак тогава можеш да превключваш лоста на раздатъчната кутия.а след това и блокажите ако са три блокажа първо средния и след тово на преден и заден мост !!!!!!!Ако е някякув друг проблема и немогат да ти го опровят пиши ми ще те свържа със Сашо собственика на РеалКовачев във Пловдив той ми епознот и е в час с G-класите

    Коментар


    • #3
      До: Автоматикът на Г-500 не превключва

      Скапал се е автоматика. Трябваше да го видиш още докато е изключвал, а не да го тормозиш до последно. Дано не боли много.

      Коментар


      • #4
        До: Автоматикът на Г-500 не превключва

        Не съм пипал лоста на раздатката,прсто стана изведнъж.Говорих снощи с един майстор от Божурище спомена че може да е някаква платка която струвала около 170 лв.и от там автоматика да е влязъл в авариен режим.Мисля утре да го закарам в Балкан-стар за диагностика на автоматика.Като го копувах знаех че може би ще има проблем но че ще забие веднага него очаквах.Благодаря на Джамбазов и joro-g.

        Коментар


        • #5
          До: Автоматикът на Г-500 не превключва

          Е, вече привключва, в понеделник отидох до Джемини 4 закачиха Г-то на тестер и се оказа, че е влязла в авариен режим,но ми казаха, че те не могат да направят нищо - трябвало да потърся на друго място и ме насочиха към Петко в център.Сервизът му се намира на ул."Братя Миладинови", зад Булбанк. Отидох веднага и човекът за 5 минути изчисти всички грешки. Оказа се, че й липсва 1 литър масло в ск.кутия и затова е влязла в авариен режим. Олекна ми. Бях започнал да си мисля какви ли не работи вече, но слава Богу нещата се оправиха.

          Коментар


          • #6
            До: Автоматикът на Г-500 не превключва

            Е браво,радвам се че си минал само с изтриване на грешки!!!!!И да знаеш че автоматичните скоростни кутий имат и филтри които на определен пробег се сменят същото важи и за маслото.Изпуснеш ли го това обслужване лошо!!!!
            Сас здраве да си е караш!!!!!!!

            Коментар


            • #7
              До: Автоматикът на Г-500 не превключва

              Първоначално публикуван от LAZAAR Преглед на мнение
              Е, вече привключва, в понеделник отидох до Джемини 4 закачиха Г-то на тестер и се оказа, че е влязла в авариен режим,но ми казаха, че те не могат да направят нищо - трябвало да потърся на друго място и ме насочиха към Петко в център.Сервизът му се намира на ул."Братя Миладинови", зад Булбанк. Отидох веднага и човекът за 5 минути изчисти всички грешки. Оказа се, че й липсва 1 литър масло в ск.кутия и затова е влязла в авариен режим. Олекна ми. Бях започнал да си мисля какви ли не работи вече, но слава Богу нещата се оправиха.
              бъди щастлив.
              няма кола която е способна да прости толкова грешки колкото Г-то на мерцедес.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X