Обява

Свий
Няма добавени обяви.

270 или 400 cdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 270 или 400 cdi

    Здравейте,
    бихте ли споделили свои впечатления за дълга база 270 и 400 cdi 2002 г. ? Предварително Благодаря.

  • #2
    До: 270 или 400 cdi

    Скоро покарах за изветно време Г-400 ,и какво да ти кажа първите ми впечатления бяха много добри.Мощен 250 к.с.под капака V8,приличен разход като за такъв джип,стегната возия и страхотен интериор.Сега казаха ми че доста често давал проблеми с електрониката ,с автоматика и с двигателя но доколко е така не знам.М/у другото това съм го чувал от доста места.Зависи за какво ти трябва за разходки градско и извън или за по тежки терени.За 270 съм чувал че е слабичак като мотор за това тежко купе, 5 цилиндъра а и като коне само 156.Но поразпитай а има и колеги във форума които са много в час с Г-тата.Успех ти желая.

    Коментар


    • #3
      До: 270 или 400 cdi

      -Благодаря за за отговора!
      Естествено и аз предпочитам 400 но това което ме притеснява е по-ниската му цена сравнено с 270 - "евтините работи излизат скъпи" - мога да кажа от собствен опит-за съжаление .
      Г-то ще се използва главно извънградско - планина, море и черни пътища но не и "тежък" офроуд.

      Коментар


      • #4
        До: 270 или 400 cdi

        мислил ли си за toyota 80 серия
        WWW.FBRALLYRAID.COM

        Коментар


        • #5
          До: 270 или 400 cdi

          Първоначално публикуван от topcheto Преглед на мнение
          -Благодаря за за отговора!
          Естествено и аз предпочитам 400 но това което ме притеснява е по-ниската му цена сравнено с 270 - "евтините работи излизат скъпи" - мога да кажа от собствен опит-за съжаление .
          Г-то ще се използва главно извънградско - планина, море и черни пътища но не и "тежък" офроуд.
          Как 400СДИ ще е по-евтин от 270СДИ? Ако са една година и сходно техническо състояние, Г400 е значително по-скъп от 270. За да е по-евтин трябва да има сериозна причина-голяма амортизация или още по-лошо-съмнителен произход.Г400 има проблеми с типтроника,който не издържа чудовищния въртящ момент на двигателя,освен това и разхода на гориво не е никак малък за дизел.За сметка на това е много мощен и приятен за управление.270 е по-изгоден за експлоатация, но с известни компромиси.Иначе си се ориентирал правилно за модела-след 2000г. се правят много малко джипове с реална проходимост и един от тях е именно Г.

          Коментар


          • #6
            До: 270 или 400 cdi

            Първоначално публикуван от Dandi Преглед на мнение
            мислил ли си за toyota 80 серия
            Тойотите са много добри автомобили. Миналата година в Крюгер парк, Африка карах един BJ 75 ТД , който не е стъпвал на асфалт и беше на 170000 км. без нито един ремонт-мноого проходим .
            Спрял съм се на тези два модела Г защото имат оптимално (според мен) съотношение между максимална скорост на асфалтов път и проходимост в тежки условия, а и честно казано съм леко пристрастен към "Made in Germany"

            Коментар


            • #7
              До: 270 или 400 cdi

              Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
              Как 400СДИ ще е по-евтин от 270СДИ? Ако са една година и сходно техническо състояние, Г400 е значително по-скъп от 270. За да е по-евтин трябва да има сериозна причина-голяма амортизация или още по-лошо-съмнителен произход.Г400 има проблеми с типтроника,който не издържа чудовищния въртящ момент на двигателя,освен това и разхода на гориво не е никак малък за дизел.За сметка на това е много мощен и приятен за управление.270 е по-изгоден за експлоатация, но с известни компромиси.Иначе си се ориентирал правилно за модела-след 2000г. се правят много малко джипове с реална проходимост и един от тях е именно Г.
              Ето може сам да се убедиш относно цената на този линк:
              http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...&doSearch.y=14

              Коментар


              • #8
                До: 270 или 400 cdi

                Първоначално публикуван от topcheto Преглед на мнение
                Ето може сам да се убедиш относно цената на този линк:
                http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...&doSearch.y=14
                Това е цена в Германия-като дойде в БГ и се плати акциза(за 250 коня при 400СДИ съвсем не е малък),цената става внушителна,а 270СДИ е 156к.с. и не е акцизен...

                Коментар


                • #9
                  До: 270 или 400 cdi

                  дизел,
                  осмак,
                  4 литра,
                  над 250 к.с.
                  мерцедес,
                  Г-модел,
                  дълъг,
                  други въпроси...?

                  за другия 2,7 "кажи на майка си"
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #10
                    До: 270 или 400 cdi

                    Ето какво успях да намеря:

                    http://www.benzworld.org/forums/g-cl...di-advice.html

                    - ясна е работата с 400 CDI
                    -благодаря за оговорите!

                    Коментар


                    • #11
                      До: 270 или 400 cdi

                      + чип и конете отиват към 290
                      единствена конкуренция донякъде беше V10 Туарег и отскоро V8 D4D Land Cruiser ...
                      Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                      Коментар


                      • #12
                        До: 270 или 400 cdi

                        Акциз:

                        Въведени 250 к. с. по DIN
                        Приравнено към 184 KW по DIN
                        ---------------------------------------------------------
                        Акциз: 11029 лв

                        Акцизен калкулатор тук : http://auto.mitnica.com/index.php?p=excise

                        Коментар


                        • #13
                          До: 270 или 400 cdi

                          здравеите казвам се петио и имам мл 400цди 250 коня август 2004 год модел.Незнам защо някои дават мнение без да са изпробвали тази машина какви митове четя ислушам понякога чак аз се плаша.Та по темата вземаи 400цди и нямаи грижа за ништо освен за масла и филтри .Карам го вече 2 години не сам пипал ништо никакав ремонт купих го доста скапо но съм мн. доволен-окачване мн. здраво , мотор перфектен разход-градско ако нормално го караш наи много 11-12,ако си го настапва6 тогава 15-16.извънградско със 100км 6,8до 7,3 зависи от нафтата. комбинирано 9на 100

                          Коментар


                          • #14
                            До: 270 или 400 cdi

                            Първоначално публикуван от topcheto Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            бихте ли споделили свои впечатления за дълга база 270 и 400 cdi 2002 г. ? Предварително Благодаря.

                            имам вече 2 години мл 400цди 25о коня август2004год. въобште няма място за сравнение 270цди и 400цди.не се чуди мн. добре си се насочил направо купуваи 400цди и забрави за всякакви проблеми.Колкото до митовете че имали проблеми и тн. първо изпробваите дадена машина и тогава коментираите.Аз съм на 110 000км без авариен съм

                            Коментар


                            • #15
                              До: 270 или 400 cdi

                              Как
                              400СДИ ще е по-евтин от 270СДИ?


                              Това е смешно всичко зависи от екстрите наи скъпия 270цди със всички пакети се сравнява с ниското ниво на оборудване на 400цди и тогава мойе цените да им се доблжат иначе е някои таралясник 400цди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X