Обява

Свий
Няма добавени обяви.

270 или 400 cdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: 270 или 400 cdi

    Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
    Както се казва - Разбрахме се!

    Знаеш ли, винаги съм се чудил за разхода на двата двигателя при що годе еднаква експлоатация. Дай малко инфо по въпроса. Кой всъщност е по икономичен? Особенно ме вълнува градското?

    Поздрави!

    На ML 400 CDI - така и не можах да му се накефя. Взех го на 80 000 км. Карах го 35 000. За една година го ремонтирах поне 5 пъти. Скъсаха се маншони и на двете предни полуоски, протече масло от скоростната кутия ( автоматик), блокираха ми парктрониците, имаше проблем при тръгване - понякога подаваш газ, а не включва и т.н. Не съм доволен, иначе върви добре, като за 250 коня.

    Разхода на градско е около 15-16. Извън градско - 10-11. Средно около 12-13. Зависи как го караш. ( това е при около 120 на дълъг път.) Над 150 вдига яко разхода. при 180 сигурно е над 20.

    МЛ 270 - взех го на 1 г. Купетата на 270 и на 400 при мен се случиха абсолютно еднакви. И като оборудване, и като цвят, и като джанти. На практика, имах чувство, че само нещо е станало с двигателя и не ще да върви. ( 163 коня не са 250 и се усеща много). Не можах да я изтрая и я тунинговах до малко над 200 коня. Сега е съвсем различна кола. Е не е 400, но вече поне не ме дразни.

    Разхода сега е - 270 градско - 12-13, извън градско - 10 ?!?! ( рядко пада под 10. Среден разход - около 11. ( това е при около 120 на дълъг път.) Над 180 км.ч. гори сигурно повече отколкото МЛ- 400 .

    За разлика от 400 - до сега за 30000 км. на 270 не съм пипал нищо (освен тунинга и пребоядисване на вратите, защото ги одрах на клони в гората). Не се е разваляла, чупила или каквото и да било там.
    Нямам забележки. Въпреки, че доста я юрках и по OffRoad - но я пазя.

    С две думи, 270 е по за пенсионери. Няма такава динамика, но с нея е доста по трудно да се пребиеш. Така, че от 270-тката за сега съм много по-доволен. ( дано само да не се чупи )

    На градско, особено за разстояния до 10-тина км. 270 гори по малко - поне 2-3 литра на 100. При мен разликата само на градско е около 120-150 км на резервоар в полза на 270.

    Коментар


    • #32
      До: 270 или 400 cdi

      Знам, че е малко оф от темата, но ще споделиш ли колега как се промени поведението на мотора след чипа и има ли нежелани ефекти - пушеци и т.н. На колко км беше ML-ът когато го чипоса?

      Коментар


      • #33
        До: 270 или 400 cdi

        Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
        Знам, че е малко оф от темата, но ще споделиш ли колега как се промени поведението на мотора след чипа и има ли нежелани ефекти - пушеци и т.н. На колко км беше ML-ът когато го чипоса?
        Направил съм над 10 МЛ270цди,ефекта е доста добър...около 30к.с и 60Нм,скоростите се редят мазно мазно,не се чуди както сток..
        не желани ефекти като пушене се коригират.Някой обаче с по-разшлякани дюзи(а те са им проблем по принцип) имат един нежелан ефект като му вдигнеш рейл налягането и при по дълго натоварване колата влиза в авариен режим и изгасва-палиш и продължаваш де.Но остава грешка ,че не може да бъде достигнато налягането в рейла.Същия проблем може да се получи и при кофти клапан на високото налягане.
        Случвало ми се е за това споделям-в случая никой няма да си купи нови дюзаи и се оставя с оригиналното рейл налягане-пипат се само другите настройки.

        Коментар


        • #34
          До: 270 или 400 cdi

          Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
          Знам, че е малко оф от темата, но ще споделиш ли колега как се промени поведението на мотора след чипа и има ли нежелани ефекти - пушеци и т.н. На колко км беше ML-ът когато го чипоса?
          Не съм слагал чип. Само се променя един файл в компютъра, който управлява режимите на подаване на гориво към двигателя. Това с чипа е умряла работа. Не ти го препоръчвам.
          Колата беше на 60 000 като я ъпгрейднах и без забележки по двигателя и ходовата част. За сега единствения ефект от цялата работа е че върви .
          Вече съм на 15 хиляди след ъпгрейда. Нямам забележки. Само дето започна да буксува при рязко подаване на газ с четирите гуми едновременно. Преди това съм я пробвал - не буксуваше дори при потегляне на лед. Може да е ефект от увеличаванто на въртящия момент.
          Преди ъпгрейда често ми се случваше да сритам кик-бутона за да изпреваря по бързо. Сега не си спомням да ми се е налагало.
          Между другото, максималната скорост не се увеличава при ъпгрейда. Вдига си около 200 максимум. ( С кик-бутона и до 220 на магистралата - но мисля че това не трябва да се прави). Има варианти на софтуера. Аз избрах такъв, при който да има голям въртящ момент и максимална мощност от 1600 до 2800 оборота - където се кара нормално.
          Иначе можеш да я напомпаш и до 220 коня, но не е препоръчително. Оптималното е това - около 195-205 коня и мисля, че е около 500 Nm.
          Препоръчвам ти тунинг на MG или на Brabus. Тунинга се прави персонално за всяка кола. Ако ти предложат универсален - бягай далеч от такива специалисти. Праща се твоя файл и се модифицира от фирмата. ( Има и фирми, които работят с посредници - обикновенно руснаци, които работели много добре - явно с краден софтуер, но за това пък много по-евтино. Услугата върви от 500 до 1200 лева - зависи от фирмата, твоите изисквания и гаранциите които поемат).
          И още един съвет. Запази си оригиналния файл. Не знаеш какво може да стане.

          Коментар


          • #35
            До: 270 или 400 cdi

            Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
            Не съм слагал чип. Само се променя един файл в компютъра, който управлява режимите на подаване на гориво към двигателя. Това с чипа е умряла работа. Не ти го препоръчвам.
            Колата беше на 60 000 като я ъпгрейднах и без забележки по двигателя и ходовата част. За сега единствения ефект от цялата работа е че върви .
            Вече съм на 15 хиляди след ъпгрейда. Нямам забележки. Само дето започна да буксува при рязко подаване на газ с четирите гуми едновременно. Преди това съм я пробвал - не буксуваше дори при потегляне на лед. Може да е ефект от увеличаванто на въртящия момент.
            Преди ъпгрейда често ми се случваше да сритам кик-бутона за да изпреваря по бързо. Сега не си спомням да ми се е налагало.
            Между другото, максималната скорост не се увеличава при ъпгрейда. Вдига си около 200 максимум. ( С кик-бутона и до 220 на магистралата - но мисля че това не трябва да се прави). Има варианти на софтуера. Аз избрах такъв, при който да има голям въртящ момент и максимална мощност от 1600 до 2800 оборота - където се кара нормално.
            Иначе можеш да я напомпаш и до 220 коня, но не е препоръчително. Оптималното е това - около 195-205 коня и мисля, че е около 500 Nm.
            Препоръчвам ти тунинг на MG или на Brabus. Тунинга се прави персонално за всяка кола. Ако ти предложат универсален - бягай далеч от такива специалисти. Праща се твоя файл и се модифицира от фирмата. ( Има и фирми, които работят с посредници - обикновенно руснаци, които работели много добре - явно с краден софтуер, но за това пък много по-евтино. Услугата върви от 500 до 1200 лева - зависи от фирмата, твоите изисквания и гаранциите които поемат).
            И още един съвет. Запази си оригиналния файл. Не знаеш какво може да стане.
            Значи масово се знае като "чип тунинг",затова всеки това пише.Чип тунинг няма нищо общо с пауърбокс-говорите за едно и също но не се разбирате нещо.Първо е добре ,че са ти го направили персонално,но щом са намесили и тези фирми значи е ясно за какво става дума(за измама),Значи руснаците с краден софтуер работят,че то всички работят с копия.Важното е практиката на асвалта,не на лаптопа.Трябва да знае как да отстрани всеки един "ефект",който се появи.Защото ако има само едно ЦД с файлове и прави копи/пейст значи за нищо не става-това не е тунер или мапер или както искате си го кръщавайте.Ако 1% от Бг "маперите"имат истински инструменти-добре е.Значи като отидеш да ти правят/сменят софтуера-като видиш с какъв инструмент работи и ти става ясно за какво иде реч.Никоя голяма тунинг фирма няма да се върже да работи с някой, който не е направил минимална инвестиция да си купи един оригинален флашер,да не говорим за няколко.Не се продават отворени файлове от тези фирми също-това значи ,че не може да се чете файла и не може да го запишеш на две еднакви коли даже.Повече от 30к.с. на МЛ270 не можеш да му изкараш ако искаш да си го караш-тия приказки локумени до 220к.с само със софтуер са за неразбиращи.Кутията на МЛа е кофти и повече от 60 65Нм не понася.Повечето разшлякани МЛи правят парчета като се вдигне налягането в рейла.................

            Коментар


            • #36
              До: 270 или 400 cdi

              Става въпрос за т.н. ECU тунинг. Има доста фирми които го правят.
              http://www.ecu-remapping-service.com/carlist/MERCEDES/

              Различните фирми предлагат различни варианти. Има ЕКО-вариант има и POWER-Tune, MAX-Tune и т.н. При различните варианти параметрите са различни.

              Има значение кога е произведена колата - до 2001 г. или след това. ( За ML 270). Има значение дали е Final-Edition от 2004 г., дали е автоматик или с ръчни скорости.

              При ЕКО-варианта - за Final Edition, автоматик параметрите са 200-202 к.с. 490-495 Nm, при 1600 до 2800 об. мин. Такъв е моя - такава спецификация ми изпратиха.
              За ръчните скорости достигат до 470 Nm, защото датчиците на скоростната кутия били настроени на толкова, и няма как да се вдигне повече.

              След тунинга се проверява дали всички параметри са в допустимите норми. Закача се лаптоп за компютъра на колата и се проверява при различни видове натоварвания. Трябва да се тества поне 20-30 км. в движение - различни варианти - дали превключва нормално, дали минава от ръчен в автоматичен режим на всички скорости и т.н. По принцип на Final Edition варианта има много датчици, които следят за критичните натоварвания в основни възли и не допускат да се преминават определени стойности - т.е. колата се пази сама и се донастройва известно време след тунинга, докато датчиците фиксират в софтуера максимално-допустимите натоварвания.
              Ако тунинга е направен кадърно, не смятам че може да има проблеми.
              На Опелите например, някои от автоматиците си имат вградени по няколко режима на работа. Дори на малките опел Корса, от 98-99 г., които са автоматик има три режима, "Спортен режим" - които се включват от лоста на скоростите, долу до лоста има друг бутон - "Зимен режим". Това си е чист ECU-тунинг, само дето трите програми са си вградени и можеж да ги сменяш дори в движение - без проблем.
              На Мерценеса просто не могат да се сменят. Избираш вариант и това е.
              Последно редактирано от Ачо; 22-02-09, 21:16.

              Коментар


              • #37
                До: 270 или 400 cdi

                Аз имам мл 270 цди 2190 кг с няколко кончета е по мощен от г 270 цди който е малко под 2500кг.МЛ-а върви добре на магистралата 200км ускорението е задоволително,като го караш 90-100км/ч-8 литра/100км,130-140км/ч-10литра,гратско 13 литра.Г-то е малко по-тежко ще е по-тромаво и да гори 1 литър повече.Г400-има около 11000 лв акциз,по висок данак,и съм чувал,че са по проблемни и им е доста по скъпа подръжката,а и лапат доста нафта.Мл-а съм го катерил по баири на бавните няма никакво зачудване,Г-то мисла,че няма да има нито проблем по магистралата нито в гората дори и с 270-мотора.Успех

                Коментар


                • #38
                  До: 270 или 400 cdi

                  Колеги,здравейте ,не знам как ги намирате тези коли но аз си лъзгам 400cdi вече 2 години имам над 80 000 км и съм сменил една дюза само и мисля ,че не трябваше но се предоверих на тези от БАЛКАНСТАР и май ме врътнаха .Сменял съм само консумативи.Едва ли някой ще ме накара да се кача на по-слаб дизел .Това чудо разполага с огромен въртящ момент . За мен си е страхотна кола.Ако желаете един съвет НИКОГА НЕ СТАРТИРАЙТЕ С МРЪСНА ГАЗ ОТ МЯСТО това е пагубно за скоростите . Карайте мотора само с 5/40 масло и ускорявайте плавно колкото си пожелаете . Сменяйте маслото на 8000км на мотора "много са ни прашни пътищата " и на 20/25 000км на ск. кутия.Кутията е производство на ZF и се кара само с безцветно масло по предписание . Ако някой си е направил труда да си преведе сервизната книга там пише " ако забележите ,че ви липсват около 800гр. масло в мотора не се тревожете не е счупен ,просто сте карали на по-високи обороти. Все пак този мотор събира 10.5 л масло .И никога не слагайте масло до максимума.
                  Надявам се да съм бил полезен . Всичко хубаво и безаварийно на феновете .
                  Последно редактирано от 4nikix4; 01-04-09, 14:46.
                  http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

                  Коментар


                  • #39
                    До: 270 или 400 cdi

                    G- класата 270 CDI със своята номинална мощност от 115kw. при 3800 обр./мин. не може да се похвали с кой знае какви състезателни качества, виж след него има модел 280 CDI който дефакто е 3000куб. шест цилиндъра и е 136kw. и е значително по пъргав.
                    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X