Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултация за малък лифт на окачването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Консултация за малък лифт на окачването

    Колеги, моля за вашето мнение и идеи. Джипа Форд Еверест/като Рейнджър/ е с торсиони отпред и ресори отзад. Искам да повдигна 20-25мм отпред и 50-60мм отзад. С предното не виждам проблем-смятам да натегна торсионите и ако се наложи, малко да резна ограничителите надолу. Това което ме затруднява е взимането на решение за отзад. Сещам се за три варианта:
    1. допълнителен лист на ресора - не е ясно колко ще повдигне а и ще вдърви и без това твърдата возия;
    2. по-дълги обеци-ще запази возията, но ме притеснява това, че ресора ще се огъва обратно при достигане на горния ограничител;
    3. допълнително въздушно между ресора и шасито-по добра возия, но опасност от клечките в гората.
    Разсъждавам и върху комбинация от последните две-с обеци повдигам наравно с предните и с въздух нагоре. Тук има доста опитни колеги и се надявам да ми помогнете за правилно решение.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Консултация за малък лифт на окачването

    най лесно.отзад с по дълги обеци.отпред само натягаш торсиона.
    направи си по дълги и пробвай.ако не ти хареса връщаш старите.

    Коментар


    • #3
      До: Консултация за малък лифт на окачването

      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
      най лесно.отзад с по дълги обеци.отпред само натягаш торсиона.
      направи си по дълги и пробвай.ако не ти хареса връщаш старите.
      Има ли опасност да се счупи лист при обратно огъване на ресора? Към 40-50мм наопаки множко ми се струват. Къде могат да ми направят по-дълги обеци?

      Коментар


      • #4
        До: Консултация за малък лифт на окачването

        ресьор се чупи само при удар.за направата в София незнам.

        Коментар


        • #5
          До: Консултация за малък лифт на окачването

          През септември намерих достатъчно време и направих планираното повдигане на окачването/чак сега пиша резултатите от работата пак поради липса на време/. Натегнах болтовете на торсионите 6,5 оборота /достигнах до ограничителя/ с което предницата се повдигна ≈33мм. Като се стопли времето ще подрежа тампоните ограничаващи хода надолу и ще презацепя торсионите за да постигна общо около 40мм. Обеците на ресора направих с 78мм. по-дълги от оригиналните от 80мм на 158мм, от което задницата се повдигна ≈45мм. /Материала за обеците е неръждавейка 8х50 -оригинала е стомана 6х42/. В резултат возията извън пътя се подобри значително-вече не удря постоянно в горните ограничители, от което бъбреците ми са много щастливи.
          Поредност на работата:
          1. Измерване на разстоянието между опорните точки на пружината регулираща спирачното действие на задния мост;
          2. Монтиране на новите по-дълги обеци;
          3. Натягане на торсионите;
          4. Регулиране на дължината на пружината от т.1;
          5. Регулиране на сходимоста на предния мост /доста беше изменена/;
          При мен се наложи и корекция на изходната тръба ауспуха, която извършиха в ЕМ Комплект33 – справиха се доста добре. Прилагам и скицата по която смятах обеците /може да помогне на някой като мен/
          Ето и снимките.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Консултация за малък лифт на окачването

            След 20-тина дни слагам един кит на ОМЕ на Рейнджъра и ще споделя резултата.Иначе до момента пикапа го вдигнах само отпред с натягане на торсионите.Имай предвид че имат някаква гранична стойност след което се чупят така че си помисли дали да ги презацепваш.
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #7
              До: Консултация за малък лифт на окачването

              Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
              След 20-тина дни слагам един кит на ОМЕ на Рейнджъра и ще споделя резултата.Иначе до момента пикапа го вдигнах само отпред с натягане на торсионите.Имай предвид че имат някаква гранична стойност след което се чупят така че си помисли дали да ги презацепваш.
              Наясно съм, че могат да се счупят. Ако се случи взимам две усилени "тояги", пък те са добре дошли за лебедка /и броня може би/ на по-късен етап. За Рейнджър дават повдигане на предницата до 40мм максимум, заради ограничения ход на носачите. Най-добре е носача да стои по средата между тампоните. Моля те, ако имаш възможност да снимаш OME кита преди монтажа/интересно ми е какво съдържа/
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                До: Консултация за малък лифт на окачването

                Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                След 20-тина дни слагам един кит на ОМЕ на Рейнджъра и ще споделя резултата.Иначе до момента пикапа го вдигнах само отпред с натягане на торсионите.Имай предвид че имат някаква гранична стойност след което се чупят така че си помисли дали да ги презацепваш.
                Здавей те! От скоро притежавам мазда вт50 и също се интересувам от съдържанието на кита и цената му.Ако може -сподели как се отрази повдигането на стабилноста му при по висока скорост?Предварително благодаря.

                Коментар


                • #9
                  До: Консултация за малък лифт на окачването

                  Първоначално публикуван от shrek Преглед на мнение
                  Здавей те! От скоро притежавам мазда вт50 и също се интересувам от съдържанието на кита и цената му.Ако може -сподели как се отрази повдигането на стабилноста му при по висока скорост?Предварително благодаря.
                  Още не съм го монтирал(няма време).Относно цената пусни едно ЛС на Явор от Вромос.
                  offroad фен
                  1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                  TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                  Коментар


                  • #10
                    До: Консултация за малък лифт на окачването

                    тут серьга



                    тут фото лифта
                    http://picasaweb.google.ru/chimik4x4/FORDEXPLORERLift#




                    тут лифт Explorer 1994 на УАЗ мосты и пневмоподвеску
                    http://picasaweb.google.ru/chimik4x4/AkulaLift#

                    ... и это пройдет.....
                    Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Консултация за малък лифт на окачването

                      Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                      Още не съм го монтирал(няма време).Относно цената пусни едно ЛС на Явор от Вромос.
                      Колега, успяхте ли да монтирате окачването? Моля, споделете впечатления и снимки. Благодаря.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Консултация за малък лифт на окачването

                        Сейчас тут переведут.... на русский
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/group.php?groupid=23
                        ... и это пройдет.....
                        Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Консултация за малък лифт на окачването

                          Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                          Още не съм го монтирал(няма време).Относно цената пусни едно ЛС на Явор от Вромос.
                          Здравей колега,

                          какво стана с лифт-а?!
                          VW Touareg R5 2005
                          Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                          Ford Everest 2,5 2006
                          Крис

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X