Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Шевовете са едно от най-критичните места на една палатка. Като здравина и място за пропускане на въздух и вода, ако не са направени добре. Не случайно добрите палатки, в това число и покривни се правят от едно парче, абсолютен минимум от шевове и то изпълнени в условия и с материали, с които ще ти бъде доста трудно да го направиш вкъщи. Идеята не е все пак да наподобиш някаква катунска конструкция от летви и найлони, нали?

    Успех в начинанието и пиши какво си постигнал.
    Яро,въпросната китайска палатка е с размери 3.60/3.20м.....
    Аз все още съм на кръстопът кой тип палатка да правя,но....особено ако се спра на типа Columbus/мисля че ще е по-лесна за изпълнение/,от тази голяма площ която имам налична все ще излезе едно цяло парче /без шевове/което да се използва!!!
    П.П.Много си прав за това ,че шевовете са критичните места особено за водонепропопускливостта на една палатка,но най-интересното е че до момента/между другото не съм се заглеждал къде и колко шевове има по горната част на въпросната палатка/не е било да ми пропусне вода,а какви порои са ме поливали...не е истина...чак аз самия не вярвах като проверявах след поредния дъжд за течове...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

      Преди две седмици си взех покривна палатка "Prime Tech USA", която прилича на "Оverland", с размер 220х140х130 разгъната, за малко повече от 1000 лв. Като изпълнение е много добре, алуминиева конструкция, плата е като плътен бризент. Няма твърди закопчалки, така че може да се носи багаж в нея, после докъдето се затвори и се пристяга с ремъци с велкро. Външния калъф също позволява багаж в палатката, защото сега като е празна изглежда по-голям.
      LR Discovery I 300 TDI

      Коментар


      • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

        Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
        Преди две седмици си взех покривна палатка "Prime Tech USA", която прилича на "Оverland", с размер 220х140х130 разгъната, за малко повече от 1000 лв. Като изпълнение е много добре, алуминиева конструкция, плата е като плътен бризент. Няма твърди закопчалки, така че може да се носи багаж в нея, после докъдето се затвори и се пристяга с ремъци с велкро. Външния калъф също позволява багаж в палатката, защото сега като е празна изглежда по-голям.
        Наско, я дай няколко снимки моля, да видим. За тия пари предполагам си я взел 2-ра ръка. Марката е непозната за мен и ми е любопитно.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Наско, я дай няколко снимки моля, да видим. За тия пари предполагам си я взел 2-ра ръка. Марката е непозната за мен и ми е любопитно.
          Не, чисто нова от германския Ebay.





          LR Discovery I 300 TDI

          Коментар


          • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Наско, я дай няколко снимки моля, да видим. За тия пари предполагам си я взел 2-ра ръка. Марката е непозната за мен и ми е любопитно.
            Заповядай да разгледаш http://www.forum4x4.com/threads/7492...Prime-Tech-USA
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

              Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
              Преди две седмици си взех покривна палатка "Prime Tech USA", която прилича на "Оverland", с размер 220х140х130 разгъната, за малко повече от 1000 лв. Като изпълнение е много добре, алуминиева конструкция, плата е като плътен бризент...
              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              Заповядай да разгледаш http://www.forum4x4.com/threads/7492...Prime-Tech-USA
              Цената е повече от прилична, но мисля, че не говорите за едно и също.
              Няма как палатката да е от плътен бризент и след това като погледна линка от Алекс (отгоре) да видя това (отдолу), което си е чист полиестер:



              Та?

              Моето мнение е, че има доста алтернативи, някои много прилични на цена от (дори под) 1000лв. до над 1500лв. но всичките са от полиестер, не от ripstop. Не съм виждал досега покривната палатка от рипстоп (брезент) за тази цена, но това не значи, че няма.

              Коментар


              • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                ...

                Може би не съм се изразил правилно, но материала е подобен на материала от който са направени тези столове:
                LR Discovery I 300 TDI

                Коментар


                • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                  Да, разбирам.
                  Това е полиестер, което явно се оказва единствения смислен вариант да се свали цената на палатката драстично (от варианта с рипстоп).

                  Коментар


                  • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                    Ако нямаше разлика дали щеше да има такава голяма разлика в цената ? Хубавото и евтиното почти винаги са на различни рафтове .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                      Яро ти на какво казваш ripstop? Това няма общо с брезента, прави се от полиестер, найлон, памук и какво ли не, а идеята е в структурата на плата, който е тънък за да е лек (и евтин ), а има допълнителна структура на малки квадратчета които пречат да се къса. Плата на Аутохоме не е такъв. Той е дебел, тежък и здрав!
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Яро ти на какво казваш ripstop? Това няма общо с брезента, прави се от полиестер, найлон, памук и какво ли не, а идеята е в структурата на плата, който е тънък за да е лек (и евтин ), а има допълнителна структура на малки квадратчета които пречат да се къса. Плата на Аутохоме не е такъв. Той е дебел, тежък и здрав!
                        Ок, добре. Прав си. Но на повечето места едните ги пишат Polyester, другите, като Overland на Autohome, Easi Awn, Howling Moon и Hannibal - cotton ripstop.

                        Коментар


                        • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                          Както и да е. Факт е, че предимствата на полиестера са в теглото и водозащитата, но по отношение на комфорта памучния плат (по-точно този с голям процент съдържание на памук и по малък на полиестер) е много по-хубав. Но връзката с цената е чисто търговска - няма такъв плат (или поне определено не е този) който да обуслови разлика в цената над 100 лв. Ако ще и от гортекс да я направят (има такива алпийски палатки) пак става дума за +/- 100-200$ разлика в цената...
                          Но мен поне Autohome ме спечелиха именно с дебелия брезент...

                          А наскоро гледах реклама на новия модел ARB и се хвалиха именно с това, че са сменили лекия полиестер с heavy polyester/cotton...
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                            Текстилите нямат значение, освен като здравина по основа и вътък. Важна е последващата обработка на тъканта/ т.нар. апретиране/. Памучен хидрофобиран плат /български/ с грамаж около 250гр/кв.м. струва около 10лв при ширина 150см.
                            А как ги правят тия палатки от цял плат като макс. ширина може да бъде до 300см., незнам.

                            А относно правилния материал за случая, смятам че е полиамид.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              А как ги правят тия палатки от цял плат като макс. ширина може да бъде до 300см., незнам.
                              Не трябва повече от 2м ширина . Най-широкия модел е 1,8 м .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                                Ето един сайт с китайски палатки по 300-400 долара
                                http://chinags.en.alibaba.com/
                                Positive and free spirit
                                И нека бъде светлина,
                                нека бъде звук,
                                нека бъда себе си,
                                а не някой друг !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X