Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За и против лова

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За и против лова

    Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
    Въпроса е дали цялият този "лов" е необходим не говоря само за този дето е утрепал животно в резерват или някой друг застрашен вид, ами как ще оправдаете това че въобще ловувате каквото и да е. Чувал съм разни термини като избирателен лов и т.н. , но за мен не са оправдания за крастата с която сте се захванали

    Човече ,това е друга бира!
    Хайде да не я захващаме пак!И лов се пише в кавички само за хора ,като този за който говорим,иначе Лов се пише с главна буква за всички нас-ЛОВЦИТЕ!
    Не че не си ловец,но ти си явно доста далеч от същтноста на науката лов.
    И ако те смущава това ,че го наричам наука ,отвори и прочети!То се изучава и има хора ,които учат за това ,които това работят и от това си вадят парите.Ако искаш да протестираш нареди се и иди да буташ Кремиковци ,или КЦМ-то!А лова го остави на хора ,които разбират за какво става въпрос!
    С най-добри намерения.
    Густо майна , пътят свърши !!!

  • #2
    До: Офроуд-бракониери

    приятелче айде не задълбавай темата и не ми обеснявай кое какво е,
    на мен не ми трябва да ходя да трепя животни каквито и да са защото .... айде помъчи се сам

    Коментар


    • #3
      До: Офроуд-бракониери

      Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
      приятелче айде не задълбавай темата и не ми обеснявай кое какво е,
      на мен не ми трябва да ходя да трепя животни каквито и да са защото .... айде помъчи се сам
      Mи, първо се научи да пишеш, на български, правилно.
      После прочети някоя книжка, на български, за животни и лов.
      Примерно на Елин Пелин, Емилиян Станев, Николай Хайтов и Дончо Цончев. После се заяждай с Е100, или някой, като мен,
      който ти търпи простотиите, безграмотни от доста време!
      После се оплачи на В. Петров и Й. Колев
      и си стой в коневръза, най-добре!!!
      И не се пиши ПЛОВДИВЧАНИН,
      щото и двамата с Е100 сме такива,
      а е срамно, при сравнението с теб...!!!

      Коментар


      • #4
        До: Офроуд-бракониери

        недей давай оценка на хора които не познаваш безграмотен и без морален си ти май ГАД сам си си го измислил
        НЕ МИ КАЗВАЙ КАК ДА СЕ ПИША ЗА ДА НЕ СЕ ВИДИШ В ЧУДО
        И НЕ СЕ СРАВНЯВАЙ С МЕН ЗАЩОТО НЕМОЖЕШ БОКЛУК
        Последно редактирано от Kaishin; 14-02-08, 01:02.

        Коментар


        • #5
          До: Офроуд-бракониери

          Първо ти подхвана темата,така че не си извинен за нищо.И второ не се мъча да ти се обеснявам,но одавна се каза ,че тука се пише за Лов,а не -защо не трябва да се лоивува!
          Ти как мислиш ,тези хора дали от глад са тръгнали,или само и само да утрепат нещо ,при положение че им е ясно ,че в момента нищо не се движи?!
          Ти дали би си мръднал задника в такова време?А ,ама честно?!
          Прикачени файлове
          Густо майна , пътят свърши !!!

          Коментар


          • #6
            До: Офроуд-бракониери

            ами по думите на познати ловджии след време става голяма краста познавам един който се отказа от лова заради животните, това може да се нарече човек, а не който убива законно или незаконно

            Коментар


            • #7
              До: Офроуд-бракониери

              Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
              ами по думите на познати ловджии след време става голяма краста познавам един който се отказа от лова заради животните, това може да се нарече човек, а не който убива законно или незаконно
              Крастата ходи по бездомни кучета,лисици ,чакали и по нечистоплътни хора,а ти че дружиш с такива е твой проблем!
              Густо майна , пътят свърши !!!

              Коментар


              • #8
                До: Офроуд-бракониери

                Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                недей давай оценка на хора които не познаваш безграмотен и без морален си ти май ГАД сам си си го измислил
                НЕ МИ КАЗВАЙ КАК ДА СЕ ПИША ЗА ДА НЕ СЕ ВИДИШ В ЧУДО
                И НЕ СЕ СРАВНЯВАЙ С МЕН ЗАЩОТО НЕМОЖЕШ БОКЛУК
                Моля, администратора в лицето на В.Петров да вземе мерки, спрямо очевидните заплахи и обиди от потребител към друг такъв, пък било то и модератор към модератор.
                Всъщност, не знам как би могъл да бъде модератор, потребител, като Каишин, с очевадно набиващи се липси на образование и култура?!
                Колкото до личните нападки, ще му предложа, като се видим в Пловдив, да ми предяви претенциите си очи в очи! "Чудо" и "боклук" съм чувал да произнасят много хора. Но никои от тях не са се разминавали без услугите на доктора-стоматолог Генков(Е100) в последствие. И понеже потребителя Каишин обича чудесата явно, мисля да му предложа, в най-скоро време, среща и с двамата!!!
                С най-искрени пожелания и чувства!
                ГАД
                Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 14-02-08, 01:28.

                Коментар


                • #9
                  До: Офроуд-бракониери

                  Колеги, пак отиваме на спора привърженици/ противници на лова.
                  И двете позиции са непримирими и не мисля, че тук е мястото да ги задълбаваме. Въпросът опира до това, че много (и все повече) хора слагат знак за равенство между офроуд и бракониерство. И не е далече денят, когато пътища ще бъдат затваряни или обсипани с шипове за да държат всички джипове далече...
                  Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Офроуд-бракониери

                    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                    Колеги, пак отиваме на спора привърженици/ противници на лова.
                    И двете позиции са непримирими и не мисля, че тук е мястото да ги задълбаваме. Въпросът опира до това, че много (и все повече) хора слагат знак за равенство между офроуд и бракониерство. И не е далече денят, когато пътища ще бъдат затваряни или обсипани с шипове за да държат всички джипове далече...
                    извиняваи колега ама и ти като КАИШИН се изказваш без предварителна подготовка по темата

                    Коментар


                    • #11
                      До: За и против лова 2

                      Много ме огорчават подобни теми... много... и не разбирам защо е необходимо и кому!

                      Предполагам вече всички сте разбрали че съм безкомпромисен по отношение на подобни изяви. Премахвам г-н. Kaishin от списъка на Модераторите и му правя последно предупреждение!
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        До: За и против лова 2

                        Към горното добавям и специално предупреждение към GAD. Когато някой е сбъркал или прекрачил границата само СуперМодератор или Администратор може оттук насетне да се занимава със случая. При следващ подобен "двубой" GAD също ще си иде от листа на Модераторите...!
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                          Аз съм ловец. Не ми е приятна квалификацията "комплексари" която позуваш....най-малко, защото не е вярна. И аз не харесвам много човешки дейности, но не ги коментирам, защото не ги разбирам, нито пък мотивацията на практикуващите ги. Другото което ми прави впечатление е, че обърна темата от "Снайперска стрелба" на "Спортна стрелба". Не пречи, но е извън тази тема. Аз за лов пиша в ловния подфорум, не където ми падне. Просто нямам никакъв интерес към психиката на Т.Киряков или В.Лечева по време на състезание, нито ме касаят 9-ки и 10-ки - в бенча се гони свита група на голяма дистанция при атмосферни условия променящи се по пътя на куршума. Абе пак спорт, ама друг.
                          Поздрави!
                          За всички които се обидиха - извинения !!! Но тъи като не разбирам , моля накой да ме светне Каква е разликата м/у бенча и спортната стрелба ? Моля за отговор само от тези , които са практикували и двете !?! (не само да са опитвали) При бенча какво оръжие "държи" мишената и каква психика се иска ? Относно обидата "комплексари"- извинения ! Моля да ми обясните какво чувство (потребност) задоволява един ловец (или бракониер) като убие животно , което доверчиво (спира с любопитство ) да погледне модела на пушката на 20-30 метра от УБИЕЦА. Знаете ли , че има пушки със супер фотоапарат вместо цев !?! Снимка с мерното кръстче в/у челото на животното доказва,че сте "убил" противника,но ......нещо липсва,нещо незадоволено ! ЩО е то ??? Значи нито един ловец не ходи на лов за храна ! Тогава постъпете като истински хора - вземете пример от риболовците,които връщат уловения противник (трофея) във водата след снимка с него !!! БРАВО на тях !!!Те ходят за удоволствие и нямат к.......Да не се обидят някои !! Извинете !!! Една пушка - камера струва по-малко от ловна с патрони и оптика ! Или ... оказва се , че ловците ходят на лов за храна , или за да бъдат убиици(на животни) , или за да задоволят НЕЩО си ??? Аз лично съм убивал , няколко пъти , но единствено за храна (за да оцелее моето семейство). Съжалявам за убитите животни , но ...необходимост ! Моля се , никога вече да не се докосна до подобна необходимост !!! Моля се и за вас !!! АМИН !!! Тогава за какво го правят тези които нямат необходимост ??? И моля - не се сърдете когато някой (не знаещ) нарече нещата с истинските им имена ! И ако дори само ЕДИН се замисли и смени патрона с камера - имало е смисъл от моите врели-некипели !!! Ако всички които четат смятат че греша - и без да ме режете ще напусна тази тема (((може би не съм дорасъл до нивото да говоря едно , а делата ми да са други ))) Не ставам нито за ЛОВЕЦ нито за ПОЛИТИК!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Снайперска стрелба

                            Мисля че не си дорасъл най-вече да се въздържиш да коментираш неща които изрично бе помолен да не коментираш, най-малкото от елементарно уважение към ловците във форума. Наистина май проповядваш в грешния форум.

                            Между другото не съм ловец и също не разбирам удоволствието от лова. Но със сигурност не съм по-добър от ловците всеки път като си изпека пържола, или като си взема луканка от билата. А твоята нравствена чистота до къде стига ? Вегетарианец ли си ?

                            И между другото лова не беше ли само част от заниманията на ловните дружинки ? Тук питам, не полемикирам.

                            Както и да е. Каузата ти може и да е достойна, може и да не е, но със сигурност малко сдържаност не би и попречила.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Снайперска стрелба

                              Приятелю, ловувам само диво прасе и хищник и повярвай, МНОГО е трудно да удариш мишена 30/30см. движеща се с около 30км/ч между гъста растителност и дървета. Вярвай ми, трудно е! Има и вертикални отклонения при подскачането, дава се предварение според скоростта и дистанцията и за да ми е още-по трудно, стрелям само с куршум, независимо дали съм с нарезно или гладкоцевно оръжие.
                              А за невинно гледащото те животно...еми нека си гледа, не е обект на интересите ми:

                              п.с. Сори, снимах с телефона
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Любо Димитров(lama69); 22-12-08, 20:58.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X