Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

    Здравейте колеги,
    някой ако е ремонтирал карусерия на ГАЗ 53, ГАЗ 66 или на друг камион моля за съвет.Имам ГАЗ 53 с дървена карусерия и трябва да я подменям или ремонтирам.В момента е флинстоунка ) Определено съм се насочил към метална карусерия,но се колебая между това да пасна карусерия от друг камион (ремарке) или да направя с подрачни средства карусерия тип дърварка - с металния под и тръби отзад в края на карусерията.Камиона се ползва най-вече за превоз на дърва така че здравината е на първо място.Благодаря предварително!

  • #2
    До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

    Ако ще използваш камиона само за това и ще изкарваш пари с него.Ти предлагам да се ориентираш към железни мостове понеже предполагам в момента не са.След това пода задължително от ламарина и без капаци с 4 метални тръби отзад.Препоръчвам ти да преработиш и предния капак да му добавиш по още 2 винкела или да му завариш планки към пода.

    Коментар


    • #3
      До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

      Ако е за дърва най-добре е дървена и по точно душемето да е от дъбови дъски.С металната каросерия първо камиона става по тежък и второ ламарината много се пързаля.Дървата по мокра ламарина вървят като живи.На моята виетнамка аз съм си правил каросерията изцяло.Бях на същия кръстопът като тебе и така я направих и не съжалявам.Щом возиш дърва предполагам че ще намериш начин да си набавиш 3-4 дъбови трупа по 40 см диаметър.Две дълги греди мисля 8на 14 см по шасито-мойта е 350см .На късо 5 бр 10 на 10по220см дълги, и отгоре дъските съм ги направил 4см.Моите са като душеме с канали влизат една в друга,но практиката показва че ако се ползва за дърва е по добре да бъде с обикновенн дъски и да има по 2 см разстояние между тях.Аз съм си я направил с клемии и така ми е по добре защото карам метрови дърва.

      Коментар


      • #4
        До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

        За гредите съм напълно съгласен много по здраво от планките с които идват газките.
        А напречните е много по добре да са железни ако ще е с душаме комбинирани.
        Разликата в килограми е около 200кг по тежка.
        Отностно душаме или ламарина ако се използва не гладка ламарина проблема с плъзгането отпада.Но важно е дали ще кара дърва на по 1метър или на по 4 5 тогава нещата са други.

        Коментар


        • #5
          До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

          Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
          За гредите съм напълно съгласен много по здраво от планките с които идват газките.
          А напречните е много по добре да са железни ако ще е с душаме комбинирани.
          Разликата в килограми е около 200кг по тежка.
          Отностно душаме или ламарина ако се използва не гладка ламарина проблема с плъзгането отпада.Но важно е дали ще кара дърва на по 1метър или на по 4 5 тогава нещата са други.
          Да но тази ламарина ако я купуваш нова може да струва колкото половин Газка.Тя трябва да бъде поне 4 мм , на теб ти трябват 8 кв/м тоест 4 листа.Не вярвам да е под 100 лв листа.

          Коментар


          • #6
            До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

            В момента положението е следното: дървено дюшаме наредено като паркет - една в друга влизат дъските.Под тях има напречни метални планки с П-образна форма или нещо подобно и дървени греди в тях, върху които е заковано дюшамето.Общо са 4 или 5 на брой.Те пък от своя страна са захванати за 2 масивни дървени греди разположени по дължи на рамата.Отпред,отсрани и отзад капаците (канатите) са дървени с рамки от метални винкели.На предната ще заваря две планки отстрани към пода.За да не се накланя както сега - чука по кабината и имаш чувството че ще влезе при теб )
            С камиона се возят най-често метрови дърва затова както вече казах искам да наблегна на здравината.Засега съм се насочил към метален под като ламарината ще е грапава и дървата няма да се хлъзгат толкова.Дайте предложения под ламарината какво да сложа за подсилване? Виждал съм на някои Газки под ламарината по дължина да заваряват нещо като арматурно желязо,но не съм сигурен дали ще е подходящо поради кръглата форма.

            Коментар


            • #7
              До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
              Да но тази ламарина ако я купуваш нова може да струва колкото половин Газка.Тя трябва да бъде поне 4 мм , на теб ти трябват 8 кв/м тоест 4 листа.Не вярвам да е под 100 лв листа.
              Прав си колега затова попитах по горе дали ще работи сериозно с нея или от време на време ще превозва дърва.
              Сам знаеш как при ежедневна работа бързо амортизира каруцерията.

              Коментар


              • #8
                До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

                Не знам колегата от къде е. Но до скоро в с.Лесидрен Ловешко правеха хубави каросерии-дървени и железни и долу горе на читава цена.Ако ви интересува ще проверя и ще пиша.
                Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                Коментар


                • #9
                  До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

                  Направи си я от летен дъб или акация дъска до дъска по около 3-3.5 см дебели и няма да имаш проблеми.На моите камиони си ги правя сам една каросерия за еидн ден .Лесно е а ако те тварят с кран и счупят нещо слагаш друга дъска и пак газ.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

                    колегите са прави,дървената е по добра,дори рифеловата ламарина се пързаля много когато са мокри дървата.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

                      колега моето мнение е да е метална основа с дървено душеме.
                      така се сподпомага натоварването на шасито и се разпределя товара.
                      ПО-ВАЖНОТО според мен е да няма канати, така мойеш да караш спокоино докато ти стои дуето на седалката от там нататък внимавай. виж моите. душемето го хвани с каруцарски болтове лесно се сменят илесно се подържат.
                      откъдеси? аз мога да ти направя но аз съм във в.търново.
                      забравих да ти кажа климийте когато са подвижни тоест самостоятелни елементи,тогава получаваш свободата да лавираш спрямо терена.можеш да свиваш и да отпускаш каросерията ти така че да си максимално практи4ен.
                      виж зила с крана. а самата климия ще ти я покажа утре като я снимам.
                      успех
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

                        КОЛЕГИ ГЛЕДАЙТЕ ДАТИТЕ, И ВСЕ ПАК МОЖЕМ ДА НАУЧЕН НЕЩО И ОТ СТАРИ ТЕМИ.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

                          Колега аз също съм от търновския край.Дай да измислим нещо да се видим да видя на място как се справяш с тези проблеми.Дай някъв GSM за връзка и кажи кога евентуално си свободен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

                            Здравейте колеги тази година свършвам училище! И искам да започна да рпекарвам дърва, ще ви помоля честно да ми кажете има ли сметка в това имаме ГАЗ 53А перкинс; камиона го използваме за превоз на бали, но искам да започна с превоза на дърва; а камиона може ли да си остане с капаците отстрани дори и свалени!! благодаря ви предварително за отговора Ето я и газкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:gazkata.jpg
Прегледи:1
Размер:165.7 КБ
ID:5311367

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте акъл за каросерия на ГАЗ 66/ГАЗ 53

                              От тази работа в пари няма да се видиш,но е по-добре от да робуваш на някой за 200-300 лв(не знам от къде си).Ако ще се захващаш свали капаците-товари/стоварва се по-лесно и при голям страничен наклон дървата падат без да завлечат и камиона.И не и качвай повече от 6 кубика,че ще почнат проблемите.
                              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                              Mark Twain
                              СтоЕнчA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X