Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

    С "Лакомото" Колорадо (Гарминскичт GPS), се принудих да "Опресня" запасите от акумулаторни батерии които имах (около 10-ина GP, Uniross, Powerex и Sanyo) като си купих 4 GP 2700 и 4 Sanyo 2700, купих си от Сабин и зарядно което прави какво ли не с батериите и мери тяхният капацитет (доста дълга процедура по зареждане-разреждане....).
    Каква беше изненадата ми когато новите ГП-та (до сега това беше любимата ми марка която с годините се беше доказала като най добра за мен, разочарованието ми беше от Унироси-те) показаха капцитет между 1600 и 1800 МАh (при указан 2700) вярно това е втори цикъл - тестовете продължават сега на ред са новите Санио (теста е по средата в момента, но моментните стоиности показвани на дисплея са м-у 1800 и 2500 more like it). Смятам да си поиграя и със по старите батерии и да видя какво ще покаже уреда (а дали е вярно).

    Отворих тази тема както да споделя моят опит, така и да дам форум за споделяне на Вашият опит, тук има Корифеи с много повече опит от мен и ще се радвам да споделите, може ли да се вярва на Интелигентното зарядно? Кои акумулатори са се представили при вас най-добре? Споделете опит

  • #2
    До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

    Не съм мерил капацитета на нито една от батериите, които имам, но челника ми свети най-дълго с Енергайзер 2500. Чуствително повече от GP 2700...
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

      Аз да се включа с моите наблюдения. Тъй като и аз се снабдих с изключителната "зареждачка" по препоръка на Събин която тества реалното положение започнах разни тестове на UNIROSS които ползвам от много години... Та преди няколко дни издирих най-старите купувани от мен доста отдавна АА които тогава бяха с рекордните 2100мAH... Пуснах четири от тях на break in и резултатите са следните:

      1. 685mAH
      2. 1680mAH
      3. 1650mAH
      4. 1672mAH

      което според мен е добър резултат за батерии които са по спомен на три или повече години... разбира се първата си е брак!

      Това са реалните капацитети измерени след специално третиране с няколко цикли по специална методика...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

        Санио-то приключиха теста и показаха същите резултати 1600-1800 Странно
        Тестовете продължават

        Сега пуснах старите ГП 2500 на Brеak-in (би трябвало да "възстановява" стари батерии) ще видим какво ще стане
        Последно редактирано от alex_markov; 12-02-08, 10:14.

        Коментар


        • #5
          До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

          По същата методика тествах и 2700mAH UNIROSS чиито резултати за съжаление не записах но бяха между 2450 и 2580... става въпрос за нови батерии обаче...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            ...:

            1. 685mAH
            2. 1680mAH
            3. 1650mAH
            4. 1672mAH
            ...
            Венци, и при мен първи слот два пъти подред показа значително по-ниски резултати (1600 срещу 1800 на останалите)

            Коментар


            • #7
              До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

              Теория:
              NiMH батериите стареят. Най-бързо стареят, когато са напълно заредени или на подзаряд, на топло и когато са с голям (за обема си) капацитет. Водородът се просмуква през уплътнението и излиза навън.

              Наблюдение:
              GP за капацитетите над 2000mAh пишат с големи цифри едно, а с малкия текст - друго. Например: 2700 (typical 2600). 2700 било модел.

              Наблюдение 2:
              Вероятно има 2 или 3 истински производителя на батерии, всички други произвеждат лепенки. Изводът е направен с разглеждане на следите от пресата върху корпуса на батерийките. Energizer 2500 и Sanyo 2500 са потискащо еднакви.

              Коментар


              • #8
                До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                Нямам такова зарядно, но се натъкнах на 2 комплекта Varta, еднакво изглеждащи на външен вид купувани с разлика 1 месец от мен и първите изкарват 2 пъти по-дълго време ползвани независимо на каво от вторите. И ДВАТА КОМПЛЕКТА СА КУПУВАНИ СЪС ЗАРЕЖДАЧКИ /ефтини/.
                Да ама вторите са МЕНТЕТА само батерийте, зарядните работят еднакво добре.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                  Специално се постарах да прочета всички възможно надписи по UNIROSS и не намерих нищо което да означава друго освен 2700mAH колкото си е с големите букви... Както и да е, взех четири такива батерии които са на по ~6 месеца средно ползвани и ги пуснах по процедурата... след два три дни ще видим реалният им резултат...

                  Ще се радвам ако и още хора споделят реални резултати или ако нямат подобни "зареждачки" може да дадат някои друг модел да го тестваме и видим... Батериите са много важно нещо...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                    я кажете някоя такава зареждачка?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                      Ето "зареждачката" която използваме със Събин и Алекс и от която съм много доволен:



                      Има LCD дисплей, всеки слот може да има различни настройки и може да разрежда и зарежда с произволни токове както и да изпълнява разни програми по възстановяване на батерии и прочие...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                        Ето и разни тестове в които е спомената... : http://www.steves-digicams.com/nimh_batteries.html
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                          И как изглежда дисплея:
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                            Така. Първо всеки производител слага на етикета капацитет измерен при най-добрите за батерията условия. Това значи температура 20 С и нищожно малък разряден ток! Освен това капацитета се измерва до спадане на напрежението под определена граница отново при нищожно съпротивление. Това си е чиста проба реклама и нищо друго. За да получим реална информация за капацитета на батерията е необходимо да изровим техн. спецификации на производителя и да проверим на графиката как се променя капацитета на батерията при промяна на протичащия ток, както и на температурата! Това е едната страна на въпроса. Втората се нарича България. До преди 2 години ми се налагаше често да избирам и купувам големи количества батериики за всякакви преносими прибори, които поддържахме в АЕЦ. Личното ми СУБЕКТИВНО мнение е, че у нас се внасят и продават ОТКРОВЕНИ МЕНТЕТА. Никога не съм имал нито времето нито желанието да се занимавам с разследване или пък систематични тестове на това и доказателства нямам. Много пъти, обаче са ми минавали през ръцето дошли с определена стока батерии директно от производителя на изделието. Разликата се набива на очи винаги. Още едно време като ми донесоха първия фенер Maglight си мислех че е супер мощен и икономичен поради времето което издържаха originalnite mu батерии energizer. За съжаление щом ги смених с нови спря да бъде икономичен....
                            Скоро не съм си играл с такива неща, но съвета ми е : За еднократни батерии: Duracell M3 или Energizer Lithium O2. Последните се намират доста трудно и струват около 10 лв/2 бр. За акумулатори - поръчка от реномиран западен магазин!
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #15
                              До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                              Енергайзери литиеви вече има навсякъде... например онзи ден видях в супермаркети Пикадили на цена от 9.80 за два броя AA.

                              Колкото до зареждаемите не пречи да направим малко статистика още повече че с горепосочената зареждачка резултатите са ясни и обективни... Аз UNIROSS купувам само от официалният им вносител - фирма Вали и така съм сигурен че става въпрос за реални батерии а не нещо друго... А иначе точно за Uniross съм чувал всякакви лоши отзиви...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X