Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Жироскоп! (Паджеро)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Жироскоп! (Паджеро)

    има жироскопи , тази дума се исползва в множествено число , като уреди за измерване , независимо какво , и после всеки за себеси по неговата функция , както на една кала се казва табло, така мисля ,тази дума е исползваха електричарите освем да се бъркам което е възможно
    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

    Коментар


    • #17
      Re: Жироскоп! (Паджеро)

      Може това да е някакъв жаргон. Не съм запознат с него
      Танки грязи не боятся!

      Коментар


      • #18
        Re: Жироскоп! (Паджеро)

        Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
        Може това да е някакъв жаргон. Не съм запознат с него
        нъпълно си прав , сега си мисля , да не е руски жаргон , самолетите са руски
        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

        Коментар


        • #19
          Re: Жироскоп! (Паджеро)

          До колкото си спомням жироскоп се превежда като виждам/гледам въртенето или нещо от тоя род
          Ето и това за което говоря аз:



          http://bg.wikipedia.org/wiki/Жироскоп
          Танки грязи не боятся!

          Коментар


          • #20
            Re: Жироскоп! (Паджеро)

            значи ще стигнем до извода че е уред за измерване , или уреди за измерване
            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

            Коментар


            • #21
              Re: Жироскоп! (Паджеро)

              Сам по себе си жироскопа не е измервателен уред, но жироскопичният ефект е в основата на доста измервателни уреди. Просто исках да кажа че не всички уреди са жироскопи, а има такива които се базират на съвсем различни принципи.
              Танки грязи не боятся!

              Коментар


              • #22
                Re: Жироскоп! (Паджеро)

                Първоначално публикуван от SLY Преглед на мнение
                Попаднах на една обява за Паджеро.
                . . .климатик ,ел.пакет ,жироскоп . . т.н.
                Жироскопа креномер ли е или нещо различно?!?!?!!?
                смята че съм одговорил на този въпрос по горе , човека които го е казал е имал предвит допълнителните уреди на джиповете
                sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                Коментар


                • #23
                  Re: Жироскоп! (Паджеро)

                  Жироскопа е уред, чийто ротор се върти с много високи обороти (няколко десетки хиляди), при това роторът му е окачен така, както е показано на една картинка в поста на KamAZadjiq. Идеята е, роторът да е ориентиран винаги в една и съща посока, независимо от изменение на положението на уреда и машината на която е монтиран. Най-общо казано, предназначението му е да служи за ориентация в ространството.
                  Използва се в някой по-стари системи ракети със среден и голям радиус на действие и др. летящи... и не само...
                  Би могъл да се използва за измерване на наклона на колите, въпросът е, дали си струва.
                  П.П. Едно уточнение: на картинката е показан жироскоп в прецесия, т.е. оста на жироскопа описва конус, което само по себе си е нежелателно явление при тези уреди...
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Жироскоп! (Паджеро)

                    Също така се използва при корабите в жирокомпасите
                    Николай Папазов

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Жироскоп! (Паджеро)

                      В жирокомпасите пък има към 1.5 литра чист спирт и салагите редовно го изпиват
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Жироскоп! (Паджеро)

                        A пък аз последно съм пипал жироскоп на Стрела-2... Нали се сещате - ръчните зенитни ракети... При тях след като инфрачервения сензор захване самолета (соплото му) се развърта жироскопа и по този начин "запомня" посоката към целта.
                        Уточнихме приложенията на жироскопа. Само не разбрах какво е общото между него и джипа да речем?!

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Жироскоп! (Паджеро)

                          Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                          В жирокомпасите пък има към 1.5 литра чист спирт и салагите редовно го изпиват
                          Затова напоследък слагат други химикали и вече има натровени.
                          Но по мое време салагите не успяваха да се урядят със спирта от жирокомпасите
                          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                          NULLA TENACI INVIA EST VIA

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Жироскоп! (Паджеро)

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            ... Само не разбрах какво е общото между него и джипа да речем?!
                            Може и да има джип с жироскоп, но поне аз не съм чувал, друг е въпроса, колко ще струва....
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X