Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова руска пушка-малокалибрена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Нова руска пушка-малокалибрена

    Жоре къде го прати човека беПочти съм сигурен че предела на точност
    на това нещо нада ли ще стигне 50м.Кви оптики големи кви качествени
    Не ми се иска да го разочаровам но трябва да знае че самозарядната
    22 кал.НЯМА нищо общо с болтовата такава.Всички с които съм имал досег до сега,а те май не са малко /кеф ти бразилски,хамерикански и др./са отчайващо зле.Моя съвет /необвързващ/ пробвай се на механични прибори мерни пък после ще видиш какво ще ти трябва.За бързомерец-
    Жоро е прав -забрави.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #17
      До: Нова руска пушка-малокалибрена

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      на това нещо нада ли ще стигне 50м.Кви оптики големи кви качествени
      Не ми се иска да го разочаровам но трябва да знае че самозарядната
      22 кал.НЯМА нищо общо с болтовата такава.
      Mоже ли малко повече инфо за разликата м/у болтовите и самозарядните .22 кал. Имам представа от Бърно 2, сега гърмя от време на време с .22 маг. и дистанциийте с оптика,са задоволителни.
      50 м! че то на въздушна пушка мяза
      Благодарности авансово
      Поздрави
      Тодор Томов
      =============================
      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

      Коментар


      • #18
        До: Нова руска пушка-малокалибрена

        Ами ти си дал отговора-22 магнум.А колко от силицата на 22 lr отива за
        презареждането.Бърното болт си е истинско.Преди време правихме тест
        в балистичен гел и твърда/широколистна/дървесина.Уинчестър USA и
        Бразилия даже различни като концепция на презареждане.Бърно и ИЖ-
        болт.После покрай резултатите в проба влезнаха и револвер Лама и
        Марголин,абе и ред други.За резултата не ми се говори но нищо от
        самозарядните не излезе поне на равно да не говорим за напред.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #19
          До: Нова руска пушка-малокалибрена

          Самозарядната губи енергия заради презареждането. Като се знае предварително,колко енергия има патрона, смятай колко остава за същинската работа. Едно от решенията обаче е да се подпира затвора с палеца. Ако разбира се конструкцията го позволява. Поне на Марголина става. Относно оптиките. Малко съм предубеден, но за мен правилното решение е или Руско или Беларуско. Не че Българските са лоши. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ Бушнел!!!! Понеже флоберката има доста гадна балистична крива , добро решение е лазер и оптика. Значи лазера го слагаш отляво на цевта, а оптиката отгоре. Прострелваш оптиката на 50м. и после наместваш и лазера в същата точка. Те и далекомер за без пари. Като насочиш пушката към мишената и видиш, че мерния знак и точката съвпадат,значи си на 50 м.,ако точката свети в ляво, значи е по- близо, ако свети в дясно от мерния знак значи е по- далече от 50 метра. Като минеш 100м., по-добре не стреляй. Чакалите ще го ядат.Ако не му разбираш много, и 80м са много. Наслука.

          ПС. Ако не ходиш да бракониерстваш оптика с подсветка не ти трябва!
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            До: Нова руска пушка-малокалибрена

            OK, пак мерси .
            На кутията с патрони (охотнические) за Бърно 2 помня, че имаше надпис "Внимание опасни на 1800м.За (спортивние) не помня точно, но беше по-малко !!! и на дистанции 100-120м. стрелбата бе много точна. За .22 маг, забравих да спомена, че е самозарядна, е простреляна на 150м. а от 120 м, дребно пернато просто се изпари от жицата.
            Види се от енергията на слаб патрон за презареждане отива много и "силиците" не му стигат да фърли по-далече. Ама само 50 м!? По добре въздушна пушка.
            Поздрави
            Тодор Томов
            =============================
            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

            Коментар


            • #21
              До: Нова руска пушка-малокалибрена

              Само казвам че самозарядна 22LR не е точна на дистанций над 90-100м. С 22маг. самозарядно Бърно съм стрелял доста и просто нямам думи. Невероятно прецизна и точна пушка. Но 22маг си е як патрон. Никаква ръзка с 22LR. Успех.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                До: Нова руска пушка-малокалибрена

                Може малко да поспорим относно прецизността на 22LR, на над 100 метра. Аз ловувам от 6 години с ТОЗ-8, оптика Таско 3-9х36 с подцветка, патрони използвам само Ремингтон минимагнум с хидрошок и съм много доволен от нея и на дистанция от 150 метра. Голяма част от това отдавам на факта, че ТОЗа ми е спортен и е с по-дълга цев. Пушката е преправяна за пълнители.

                Коментар


                • #23
                  До: Нова руска пушка-малокалибрена

                  Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                  Може малко да поспорим относно прецизността на 22LR, на над 100 метра. Аз ловувам от 6 години с ТОЗ-8, оптика Таско 3-9х36 с подцветка, патрони използвам само Ремингтон минимагнум с хидрошок и съм много доволен от нея и на дистанция от 150 метра. Голяма част от това отдавам на факта, че ТОЗа ми е спортен и е с по-дълга цев. Пушката е преправяна за пълнители.
                  ТОЗ-8 въобще не е спортна,това че си я купил от ОСО-то нищо не значи.
                  Създадена си е специално за руските ловци на ценни кожи.Уникална е.
                  Тя затова и си е еднозарядна.Търсена е супер прецизна стрелба.Виж
                  само външният диаметър на цевта,на пръв поглед безмислено дебела и тежка,но си има защо.Но не сравнявай нея с някаква каквато и да е
                  автоматична.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #24
                    До: Нова руска пушка-малокалибрена

                    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                    Може малко да поспорим относно прецизността на 22LR, на над 100 метра. Аз ловувам от 6 години с ТОЗ-8, оптика Таско 3-9х36 с подцветка, патрони използвам само Ремингтон минимагнум с хидрошок и съм много доволен от нея и на дистанция от 150 метра. Голяма част от това отдавам на факта, че ТОЗа ми е спортен и е с по-дълга цев. Пушката е преправяна за пълнители.
                    Какви са тия LR с хидрошок? Ако си мислите, че кухия връх /HP/ на флоберовия куршум създава ходрошоков ефект.....
                    Какви са параметрите на този патрон / минимагнум/?
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Нова руска пушка-малокалибрена

                      Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                      Може малко да поспорим относно прецизността на 22LR, на над 100 метра. Аз ловувам от 6 години с ТОЗ-8, оптика Таско 3-9х36 с подцветка, патрони използвам само Ремингтон минимагнум с хидрошок и съм много доволен от нея и на дистанция от 150 метра. Голяма част от това отдавам на факта, че ТОЗа ми е спортен и е с по-дълга цев. Пушката е преправяна за пълнители.
                      Нали казвам -САМОЗАРЯДНА, сиреч АВТОМАТИЧНА. Несравнима с ТОЗа-8. Тоза е мечта.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Нова руска пушка-малокалибрена

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        ТОЗ-8 въобще не е спортна,това че си я купил от ОСО-то нищо не значи.
                        Създадена си е специално за руските ловци на ценни кожи.Уникална е.
                        Тя затова и си е еднозарядна.Търсена е супер прецизна стрелба.Виж
                        само външният диаметър на цевта,на пръв поглед безмислено дебела и тежка,но си има защо.Но не сравнявай нея с някаква каквато и да е
                        автоматична.
                        В действителност, до сега всички оръжейни майстори и спецове при , който съм ходил ми казваха, че дебелата и по-дълга цев е за много прецизна стрелба за спортни цели. Мерси за инфото, че ТОЗа е създаден за лов, аз го ползвам само за хишници и рядко за водоплаващ-гъски и патици. Колега с когото ходим за чакали много хареса ТОЗа и иска да си закупи такъв, но не можем да намерим, моля, ако някой знае от къде можем да купим такава пушка да пише.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Нова руска пушка-малокалибрена

                          И аз искам ама нямаТози който го правих многозаряден и с
                          всички други екстрисамо го ползвам но не е мой
                          п.с.Имах навремето и ползвах с него едни руски-Охочие,черни целите.Доста интересни резултати.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #28
                            До: Нова руска пушка-малокалибрена

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            Какви са тия LR с хидрошок? Ако си мислите, че кухия връх /HP/ на флоберовия куршум създава ходрошоков ефект.....
                            Какви са параметрите на този патрон / минимагнум/?
                            Създава кухия връх и още как.Явно не си виждал как на чакал
                            ударен м/у очите ги кара да се движат в различни посоки във
                            въздуха
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #29
                              До: Нова руска пушка-малокалибрена

                              Как го направи многозаряден? За плочката с отражателя ми е ясно. За пълнитля също. Кажи за оня отхапания зъб дето подвежда патрона. Запълни го с нещо ли, кво. И по-важното. Косаджията не скимти ли като види затвора и прорязаната затворна кутия?
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Нова руска пушка-малокалибрена

                                Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                                Благодара за този пост,както на теб и за постовете на DAVC и Георги Василев.Утре пушката ще е налице,калибър 22LR при разговора и с продавача и доставчика стана ясно,че за магнум и за 17 има вероятност да се произведе след доста време.
                                Имам и въпрос -изчетох доста за оптиките ,бързомерците и лазерите.Някаква препоръка относна това дали оптика или бързомерец.Идеята е лов за хищник и евентуално водоплаващ и заек когато може.Не искам безсмислено да оскъпявам пушката с някакъв много скъп уред.Евентуално препоръки за модел и производител.
                                Благодаря предваритело.
                                Поздрави.
                                Телефони: 0888 712 842 и 0893 415 413 Евстатий звъни до 75 долара ще имаш предоволна оптика,с 11 степени на подсветка,за далекомер и др. екстри не виждам смисъл.
                                Густо майна , пътят свърши !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X