Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗИЛ 131-невероятно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЗИЛ 131-невероятно

    Здравейте господа,
    преди карах ЗИЛ 157 само през лятото защото тогава имам свободно време. Що годе добра машинка ако не ти се налага всеки ден да я управляваш няма хидравлика и доста жадна за бензин. Познати които в казармата са карали 157 и 131 ми казаха, че със 131 ще се родя по-лесно се управлява и по-малко горели, повече товар носят. Аз взех та ги послушах продадох 157 и купих 131. И тогава започнаха бедите. Цяла година все си прекъсва не мога да го оправя свещи, делко нищо не помага. Предни полуоски къса както си иска където съм вървял със 157 на трета 131 иска втора скорост. Двигателят все си няма мощност. Сменям карбуратори не се получава от 50 км докарвам майстори признати в бранша на место машинката работи чудесто като я подкарам в гората тя пак си няма душа.За капак ми изкочи пропката за изпускане на маслото на средния диференциал. Резбата изядена, какъв зор е видяла като съм го карал 3 месеца без тоя проблем.Дайте акъл какво да правя.На всяко излизане в гората се появява нов проблем.Уцелил съм най-скапания ЗИЛ или просто всички са си такива?
    Като чета форумите намирам много компетентни мнения, та си помислих, че все ще има и на мен кой съвет да даде.Белким го подкарам с кеф тоя ЗИЛ 131
    Прикачени файлове

  • #2
    До: ЗИЛ 131-невероятно

    Просто си уцелил най скапания Зил.

    Кои знае може и да е издухал двигателя.Като гледам на 157-ка боята като нищо твоя да е бил на малко километри и в добро състояние и за това да е вървял много и да не е имал проблеми.

    По принцип 131-ги карат повече в армията и ако си попаднал на някои които не си е седял в парка,а е каран като нищо да е заминал.

    Колега откъде си ти???
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      До: ЗИЛ 131-невероятно

      Със сигурност 131 е с един клас над 157 . В скорости,управление,по як двигател и др.Но като разход 131 е по апетитен.Твоята машинка има някъкъв проблем.Намери някой мастор и започнете от запалването.
      Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

      Коментар


      • #4
        До: ЗИЛ 131-невероятно

        157 не знам колко време не беше каран но като го взех всичко беше клеясало по него.Натискам съединителя и то си остава натиснат,лоста на ръчната не можеше да се дръпне и др. такива, но като си поиграх 2-3 месеца тръгна и повече не спря.
        131 по-лесно тръгна, но на всяко излизане се получава нов проблем.В Пловдив има един всепризнат майстор-ДОБРАЛЪКА него го забрах да центрова карбуратор и делко.Човека си свърши работата на место брои обороти изфорсирва си се пали само с подаване на ключа.след 2 дена тръгвам за гората то хайванчето глъхне нямя мощност и работи горе-долу добре само в средни обороти.Според мен нещо в храненето е проблема.Не знам на газ какво ще му е поведението.Дали има смисъл да го правя и колко ще гори.
        И тая пробка какъв зор е видяла за да е избита.Резбата направо е загладена.

        Коментар


        • #5
          До: ЗИЛ 131-невероятно

          Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
          В скорости
          На 131 и 157К са еднакви.

          Иначе на другите само предавателното число има малка разлика.
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #6
            До: ЗИЛ 131-невероятно

            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
            Просто си уцелил най скапания Зил.

            Кои знае може и да е издухал двигателя.Като гледам на 157-ка боята като нищо твоя да е бил на малко километри и в добро състояние и за това да е вървял много и да не е имал проблеми.

            По принцип 131-ги карат повече в армията и ако си попаднал на някои които не си е седял в парка,а е каран като нищо да е заминал.

            Колега откъде си ти???
            Направих му ОР на двигателчето

            Коментар


            • #7
              До: ЗИЛ 131-невероятно

              Гледам че правиш подвоз на дърва ,и мисля че ЗИЛ 131 не е най подходящия камион.Аз правя същото с виетнамка и нямам проблем.Карам по 7 кубика гири ми 50на 100 газ.Зила ако е скран за трупи бива но всичко му е по трудно.Не знам ама не ме кефят .

              Коментар


              • #8
                Колега ако не си мерил компресия мисля е време да го направиш.Провери си и безнзиновата помпа както и всички филтри.

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                Гледам че правиш подвоз на дърва ,и мисля че ЗИЛ 131 не е най подходящия камион.Аз правя същото с виетнамка и нямам проблем.Карам по 7 кубика гири ми 50на 100 газ.Зила ако е скран за трупи бива но всичко му е по трудно.Не знам ама не ме кефят .
                Много ми е интересно на какво се базира мнението ти.
                Последно редактирано от alex_markov; 13-12-09, 10:30.

                Коментар


                • #9
                  До: ЗИЛ 131-невероятно

                  и аз като бях в казармата имаха същия проблем със запалването и все не работеха хубаво 131.Аз също имам 157 и работи като часовник.Старото си е хубаво Разочарован съм от новите неща

                  Коментар


                  • #10
                    До: ЗИЛ 131-невероятно

                    Колега имал съм 157,но тези разходи на газ които ги даваш за мен не са реални, явно си имал накакъв проблем.Моят беше с уредба ловато но повече от 65 на газ не е качвал никога, без значение каде го караш.
                    В казармата съм карал 131 и като цяло съм по доволен от него, много по маневрен, по мощен, и не на последно място товари доста повече.
                    Явно този който си придобил сега е експлоатиран доста.
                    Ако всичко му е наред очаквай разход на бензин 50-60 на пътя и 90-100 в гората, като се има впредвид че е осмак, а 157 е шестак.
                    Ако ти трябва нещо за него познавам един човек който има май всичко за тези модели ще ти дам телефон.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ЗИЛ 131-невероятно

                      Зацепване на ангренажа?
                      “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                      Б.Франклин

                      Коментар


                      • #12
                        До: ЗИЛ 131-невероятно

                        Първоначално публикуван от bobsen
                        Много ми е интересно на какво се базира мнението ти.
                        На 6 годишен опит.От шес години съм всеки ден в гората.Мога веднага да ти обясня защо така си мисля.

                        1.Газката гори много по малко.
                        2 .Проходимоста е същата.
                        3.Газката е много по повратлива и маневрира много по лесно. 4.Товароносимост малко по малка.
                        5.Поддръжка и резервни части-Разлика голяма
                        6.Гуми брой,цена
                        Не искам да умаловажавам предимствата на триосната машина ЗИЛ-131,но в моя и предполагам и в вашия случай е по неподходяща.
                        Ще съм съгласен с вас ако се исползва за транспорт на трупи и има монтиран кран,но за дърва от Газ 66 по добро до момента няма.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ЗИЛ 131-невероятно

                          Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
                          ... безнзиновата помпа както всички филтри....
                          Изчистили смукателната сонда, грубия филтър до резервоара,чашкоутаиника продухай горивопроводите огледай резервоара вътре да няма буклуци.

                          с колко резервоара си и от двата ли прави така?
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            До: ЗИЛ 131-невероятно

                            Не вини машинката те са си много добри, ако ти кажа 20 години в казармата косата ми побеля от всякакви разбиратели и гошовци всичко можеш да очакваш и на всякаде да е пипано.Увери се внимателно, че всички системи работят в норми, без да бьрзаш, иначе набутването и ядовете са големи.За горивната - изолирай я за проба с туба и отделен мъркуч до б. помпа, разбира се ако ако карбуратора е шест,прехвьрли го на обикновено запалване ако има проблем с електронното,а трябва да имаш и доста резервни части иначе не става. При нас всички 157 и 131 са на газ, изпробвано е те имат достатъчно скорости за мощност.Ако всичко е както трябва е удоволствие автомобила да ти се подчинява- в максималните му възможности. За куриоз, пращал съм в агенция Газ 66 без касета в диферинциала, трябваше ми за мой приятел,представи си какво му се е случило на този дето я е взел.Така е, трудно е.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ЗИЛ 131-невероятно

                              Първоначално публикуван от valentin_606 Преглед на мнение
                              Не вини машинката те са си много добри, ако ти кажа 20 години в казармата косата ми побеля от всякакви разбиратели и гошовци всичко можеш да очакваш и на всякаде да е пипано.Увери се внимателно, че всички системи работят в норми, без да бьрзаш, иначе набутването и ядовете са големи.За горивната - изолирай я за проба с туба и отделен мъркуч до б. помпа, разбира се ако ако карбуратора е шест,прехвьрли го на обикновено запалване ако има проблем с електронното,а трябва да имаш и доста резервни части иначе не става. При нас всички 157 и 131 са на газ, изпробвано е те имат достатъчно скорости за мощност.Ако всичко е както трябва е удоволствие автомобила да ти се подчинява- в максималните му възможности. За куриоз, пращал съм в агенция Газ 66 без касета в диферинциала, трябваше ми за мой приятел,представи си какво му се е случило на този дето я е взел.Така е, трудно е.
                              какво да му се случи ще си слои касета и ще си кара.То заради такива като тебе ,тези хора си бият главата сега.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X