Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

    Да се похваля най-накрая и аз. От вчера съм горд собственик на TLC LJ70 1987 г, със сравнително рядко срещания двигател 3B - чист дизел, 3431cc. Човека, който ми я продаде до последно си мислеше, че колата е 2.4 TD
    На мен ми харесва, че е най-късата база и празна тежи само 1690кг.
    В момента изглежда така (снимките са направени от продавача, още не съм успял да си я снимам сам):


    Освен стандартното оборудване има единствено ръчни хъбове, чиято марка все още ми е неизвестна
    По нея има много работа, която ще започне тепърва в базата на ВРОМОС в Бургас. Там вече има една TOYOTA, която Явор галено нарича "Говедото" , а моята май ще стане или "Телето", ама по-ми харесва "Прасето" .

    На първо време сме предвидили рециклиране на ресорите, боди лифт (подобен на "говедото"), нови джанти, гуми, OffRoad броня и лебедка.

    За бъдеще си мисля за блокажи, ново окачване, шнорхел и т.н.

    Ще се опитам да документирам процеса на "израстване" (в момента "прасето" е по-ниско с поне 25 см от "говедото) и "разхубавяване" .

    Приемам всякакви препоръки и мнения, тъй като съм нов в тези дела, а добър съвет или хрумване никога не са излишни.
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

    Здравейте, добре дошъл във форума и честито!

    Интересна Тойота. Така, както описвате това е по-скоро BJ70. Успех в подобренията!

    Коментар


    • #3
      До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Здравейте, добре дошъл във форума и честито!

      Интересна Тойота. Така, както описвате това е по-скоро BJ70. Успех в подобренията!
      Точно така е колата е BJ73 и няма грам ръжда благодарение на "писюра" които я е карал до сега, има си бая течове на масло почти от всички агрегати.

      Коментар


      • #4
        До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

        Яворе, а защо BJ73, не ми се вижда нито да е по-дълга, нито да е с пластмасов покрив?

        Коментар


        • #5
          До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Яворе, а защо BJ73, не ми се вижда нито да е по-дълга, нито да е с пластмасов покрив?
          Нещо не ми харесва и на мен порових се и открих леко несъответствие на VIN дано да нямаме проблем в кат. При двигателя има две табелки с два номера

          Коментар


          • #6
            До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

            Махай "неправилната" и си свиркайте. Иначе днес го видях и е "свински". С нетърпение очаквам да видя на какво е способен.

            Коментар


            • #7
              До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

              Ачо, честит ти "прасчо"!
              Днес го видях, кефи отвсякъде! Знам, че ще стане страхотна...
              Да си я караш със здраве и много да те радва!

              П.П. Да не забравиш да почерпиш!
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

                А днеска адаша ми казва,че нямал джип с който да дойде еди къде си.Еми как да има-те като вземат някой и го разпарчетосват.Некадърници такива.

                Коментар


                • #9
                  До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

                  То там Тойота влезе ли и ми настръхва косата. Вчера дойде, още неизстинала от пътя и се оказа без мостове.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

                    Що ли ми е позната тази Тойота? От Монтана ли я взе? Вкарана миналия Юли от Италия?
                    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                    Walter Rohrl
                    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

                      Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                      Що ли ми е позната тази Тойота? От Монтана ли я взе? Вкарана миналия Юли от Италия?
                      Да - същата е. Описал съм в раздел "Разкази" как точно си я докарахме от Монтана ;-)

                      Ресорите вече са "шпринговани" и утре ще ги монтираме, както и ще започнем с профилактиката - масла, уплътнения, ремъци и т.н.


                      Отдолу наистина е в почти перфектно състояние - има дебел пласт масло почти навсякъде.

                      Ето "Говедото и Прасето" заедно


                      Доста "вдигане" се наложи докато ги изравним



                      прагът на "Говедото" е на 64см,



                      а на "Прасето" на 43 см.




                      Ето я и без ресори:



                      С нетърпение очаквам да разбера с колко ще се вдигне след "шпринговането"
                      Последно редактирано от prascho; 10-02-08, 18:04.
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар


                      • #12
                        До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

                        Ей Ачо да ти е честита!
                        Изпревари ме ти с покупката на джипка, ама то аз докато се мотая и то гледай какво става

                        Коментар


                        • #13
                          До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

                          Честито и със здраве да си я караш!!!!
                          Да те питам нещо....
                          Гледам в мобилето, че под същите снимки се оферира и неква червена...
                          http://www2.mobile.bg/pcgi/main.cgi?...110&f1=details
                          Това грешка ли е или наистина има и друга ( може да си я видял де ... )

                          Коментар


                          • #14
                            До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

                            Първоначално публикуван от barobg Преглед на мнение
                            Честито и със здраве да си я караш!!!!
                            Да те питам нещо....
                            Гледам в мобилето, че под същите снимки се оферира и неква червена...
                            http://www2.mobile.bg/pcgi/main.cgi?...110&f1=details
                            Това грешка ли е или наистина има и друга ( може да си я видял де ... )
                            По думите на продавача - описанието било останало от стара обява, ако си обърнал внимание - снимките, които съм показал са същите като от автокъщата ;-)

                            На снимката е бяла, а в описанието пише червена 2.4 TD, каквато на практика няма

                            Това беше единствената Тойота там...
                            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                            Коментар


                            • #15
                              До: Toyota Land Cruiser LJ70 с двигател 3B

                              Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                              Да - същата е. Описал съм в раздел "Разкази" как точно си я докарахме от Монтана ;-)


                              Честито и със здраве да я караш.
                              Гледам че вече си я прекарал през КАТ и при това успешно. Аз и бях мераклия ама имаше някакви проблеми с номерата, моя "консултант" се съмняваше че има нещо пренабивано и ме отказа.
                              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                              Walter Rohrl
                              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X