Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Аз също съм съгласен с Дини, че с щуцери в карбуратора има по-добър ефект - поне при ВАЗ. Запушването на въздуха обогатява сместта и води до по-добър демараж при доста навити кранчета за газ.
    Щом колата глъхне това със сигурност ще помогне.
    Аз лично не съм пипал центробежния регулатор. Достаъчен е ъгъл от 7градуса предварение, при 950мин-1 и откачен вакуумрегулатор
    Също така прегледай си кабелите, бобината и свещите. Имах случай в който само при смяна на бобината, колата драстично се промени.
    Експериментално сложих едни тунингови свещи производство на BRISK, от тези на които електродите са концентрични пръстени. Ефектът беше изненадващо добър. Колата тръгва значително повече а разходът пада. Пробвах ги на две коли - ефектът е еднакъв.
    Ако ти се занимава пилни и главата малко.
    Също така и по-мощен изпарител води до икономия
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      blagodarq ma vsi4ki za iz4erpatelnite odgovori sega sybota i nedelq 6te si poigraq malko davidim kakyv rezultat 6te ima i 6te vi go syobshtq,между другото небяь споменал че 2-ра клапа е със вакум и едно лостче предърпва 2-та клапа преди това сотче май беше много навито и 2-ра клапа не се затваряша о стоеше постоянно отворена но при това положение и при пусната само 2-а клапа бяь я докарал до разход 13/100 но колата не се държеше добре и неможеше да се изреже сега направих 2-а клапа да се затваря колата се държи по добре но разхода е същия 20/100
      Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

      Коментар


      • #33
        Добре де, като не се е затварял вторият дросел не се ли е форсирала на празен ход? Той трябва да отваря доста след първия.
        Отваря се с вакуум, но има ограничител, който не му позволява движение, преди първият да е отворен поне 2/3.
        Трябва да го регулираш съгласно заводските му предписания
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #34
          Подозирам че има още някакъв проблем. Виж да не смуче отнякъде въздух след клапите. Тръбичката за вакум към сервото и тн. Нещо и на мен ми се вижда странно на отворена втора клапа да има нормален празен ход. Не може да бъде.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #35
            Много е вероятно и това, което казва колегата. Най-вероятно смуче въздух отнякъде. Има ли нормално серво на спирачките?
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #36
              ще го погледна и това макар 4е ако смуче въздух няма да има обороти на празен ход
              Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

              Коментар


              • #37
                Устойчиво ли работи на празен ход и на какви обороти?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  да устойчиво работи на празен ход на около 850 900 оборота,и спирачките са си добре ако имаше проблем със сероосилвателя на празен ход като помпиш спир... ще се променят оборотите
                  Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

                  Коментар


                  • #39
                    а някой знае ли на газоанализатора колко трябва да показва и при какви обороти
                    Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

                    Коментар


                    • #40
                      Най добре е веднага да си намериш щанга за механично отваряне на втора клапа от стар жигулски карбуратор и тая вакуумна глупост да я разкараш. Така колата никога няма да тръгне както трябва. После в долната част на карборатора има болт за реглаж на състава на сместа, ако е на вакуум се изхвърля и се слага механичен. Ако карбуратора е добре почистен и не смуче въздух от където не трябва (ако не е крив) колата трябва да се успи.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #41
                        не не е на око с елкон е
                        Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

                        Коментар


                        • #42
                          ще го пробвам и това с лосчето
                          Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

                          Коментар


                          • #43
                            Вакуумният привод си е добър - стига да работи, така както е предвидено. Механичното отваряне като цяло е несравнимо по-надеждно, но в никой случай по-икономично. Става, ако правиш бегачка, но доколкото схващам искаш да бръмчиш евтино
                            За да караш с механичен втори дросел трябва да имаш лек десен крак
                            Защото смисълът на вакуумния е при натискане на газта повече отколото е необходимо той да не отваря, преди достгане на необходимото за това подналягане (обороти) защото на относително ниски обороти примерно на 5а скорост с 40км/ч колкото и да даваш газ ускорението е незначително, а разходът се качва яко нагоре.
                            Идеята му е именно оптимизиране на смесообразуването.
                            Иначе колегата е много прав за това, че никога вече няма да имаш проблеми с карбуратора. Ако не те интересува разхода наистина е по-доброто решение.
                            А на бензин как се държи?
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #44
                              аз малко по късничко се включвам в темата ,но все пак ще дам и аз мнение
                              Доста народ изпоприказва ,че било по добре с продупчен карборатор ,незнам дали е така ,но аз сам с плочка отгоре,летен разход 9.5-10.5л/100
                              зимен 12-14/100
                              делкото си го правя на слух и на око
                              тея електронни работи още немога да ги науча
                              Колега видя ли да дали изпарителят се затопля добре.
                              а Какъв е изпарителя вакумен или електрически
                              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                              Коментар


                              • #45
                                Благодаря и на теб за мнението изпарителят е вакумен и се затопля много добре и сега в тези студиве си пали на газ без никакви проблеми
                                на мен също много ми е интересно това,по принцип съм се занимавал с газови уредби и то доста,но в такава безисходица не бях попадал
                                Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X