Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основаване на клуб...как, какво и кой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Основаване на клуб...как, какво и кой?

    Винаги съм желаел да имам свой собствен мото клуб, това ми е нещо като една не сбъдната мечта
    Днес се сетих за тази идея и реших да попитам тук дали има нещо по-специално в основаването на такъв клуб във българия (говорим по принцип за офроуд клуб, понеже аз лично не си падам много много по чопърите (освен ако не са със супер ненормален тунинг, но това е др. тема ) пък и основателя на "Crazy-Job" не ми писа нищо по въпроса в едно лично съобщение).
    Бих се радвал ако някой разясни въпроса и бъде коментирана тази тема, понеже предполагам не само на мене ми е интересно всичко това а до някаде и на всички малко по-зарибени форумци
    ----
    Благодаря предварително за отговорите !
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

  • #2
    Клуба се основава и регистрира съгласно закона за лицата и семейството. Има два вида такива дружества с частен и обществен интерес. При тези с обществен интерес е задължително и одобрението на държавата в лицето на министерството на правосъдието.

    От написаното по-горе предполагам сте си извадили извод, че това е скъпо, времеемко и т.н.

    А просто клуб по интереси можете да си основете като седнете, определите основните принципи, които ще обединяват вашите членове, изберете си име и т.н. И накрая пуснете тук една добре оформена тема с предложение за включване на желаещи. И който се запише става член на вашия клуб. Ще се погрижа да получите необходимата помощ и подкрепа. Основния въпрос е какво искате и какво целите и доколко то е различно от това, което вече е създадено? И също така дали имате необходимото време и капацитет да се справите с управлението?
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Клубът се прави както се прави фирма с протокол от общо събрание, УС, устав, програма, цели и задачи и регистрация. Само дето трябва да си намериш достатъчно съмишленици, които да ти вярват и да развиваш дейност, та дори и простотии, както Crazy job. Комбинацията от сериозни мероприятия и простотии сплотяват членската маса !!!
      Иначе само да го има регистриран, за какво ти е?
      Организирайте се от Карлово, Сопот и района и си направете Junior клуб например. Сопот вече регистрираха Ендуро клуб, отделно от Траки
      Вашият го именувайте например - Crazy frogs, ем е актуално!
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
        Клубът се прави както се прави фирма с протокол от общо събрание, УС, устав, програма, цели и задачи и регистрация. Само дето трябва да си намериш достатъчно съмишленици, които да ти вярват и да развиваш дейност, та дори и простотии, както Crazy job. Комбинацията от сериозни мероприятия и простотии сплотяват членската маса !!!
        Иначе само да го има регистриран, за какво ти е?
        Организирайте се от Карлово, Сопот и района и си направете Junior клуб например. Сопот вече регистрираха Ендуро клуб, отделно от Траки
        Вашият го именувайте например - Crazy frogs, ем е актуално!
        Причините се крият предимно във отговора на Жоро Хаджиев, Г-н Петров !
        Искаше ми се да се основе един джуниър клуб тук за околието понеже познавам доста "младежи" "яздещи" двуколесни моторни средства.
        Та идеята както каза Жоро, е сплотяване на хората...
        едно е да кажеш ..." Ходих да карам вчера по карловския балкан с приятели" а друго "Ходих да карам вчера по карловския балкан със приятелите от клуба "crazy-frogs" (примерно)..."
        Пък и мисля, че ендуро клубовете в българия в момента не са много голяма бройка...
        Не, че целта е да има повече клубове, но да са по 2-3ма човека в клуб, а просто да се направи нещо наподобяващо "клуб" с цел, както казах сплотяване на младежите практикуващи този спорт...нищо повече..
        ----
        ПП. Жоро, защо точно "frogs", какво искаш да кажеш с това .... жаби....от каде на къде пък жаби
        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
        [/FONT]________________________________________
        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
        [/CENTER]
        [/CENTER]

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Different_Soul
          ПП. Жоро, защо точно "frogs", какво искаш да кажеш с това .... жаби....от каде на къде пък жаби
          еми нали все подскачате по баирите с тия ендурота много е добре това за жабите, може и crazy grasshoppers ако по ти харесва
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            Все ще измислим нещо подходящо, което всички да харесат и да приляга на нрава на "основателя" и на самата дружина...
            Определено обаче ще е нещо по-агресивно..
            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
            [/FONT]________________________________________
            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
            [/CENTER]
            [/CENTER]

            Коментар


            • #7
              Аман от агресивни имена
              Не може да сте Yamaha Riders Club, пък да сте с MZ-ти.
              Или пък най-ми е смешно, когато някои рокери си кръстят клуба "Гордите орли" да речем, пък те повечето време се търкалят пияни и мръсни из канавките. (за Калин - говоря за частни случаи! )
              Името трябва здраво да стои на земята и да е лицето на клуба, а не някоя измишльотина
              Като сме казвали нашето име на чужденците, те отначало изпадат в лек шок, но после със смях казват: "Мда-а, чудесно измислено!"
              Ама и то така не става да се прави клуб от някой на 150 км от вас! Той и Левски едно време е организирал Комитети из разни места, ама виж до къде я докарал!
              Трябва вие да се организирате и да си развиете дейността сами !!!
              Виж с акъл мога да помогна и да ви кажа каква е посоката, пък вие ще продължите нататък. Ако пък нещата не тръгнат, тогава Председателят е за ...
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                Аман от агресивни имена
                Нямах в предвид агресивно име а да не отговаря на "душевноста" ни а просто, че ще е по агресивно, защото по принцип повечето си падаме малко по фрий стайл + спийд + оун техникс )
                Ако ме разбираш какво искам да кажа...
                Нека просто кажем, че Крейзи... ще е малко меко казано
                ----
                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                Не може да сте Yamaha Riders Club, пък да сте с MZ-ти.
                Или пък най-ми е смешно, когато някои рокери си кръстят клуба "Гордите орли" да речем, пък те повечето време се търкалят пияни и мръсни из канавките....
                Името трябва здраво да стои на земята и да е лицето на клуба, а не някоя измишльотина
                Като сме казвали нашето име на чужденците, те отначало изпадат в лек шок, но после със смях казват: "Мда-а, чудесно измислено!"
                Естествено бе Жоро, всичко ще си бъде съвсем стабилно и здраво стъпнало на земята.. т.е. доста добро ИСТИНСКО описание описващо
                реалното лице на клуба, това ми е много ясно и знам, че е смешно, когато някой се е кръсти; по някакъв як начин а в същото време няма нищо общо с това и се получава една каша, която е абсолютно смешна, че дори и позорна
                ----
                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                Ама и то така не става да се прави клуб от някой на 150 км от вас!
                Това не го разбрах..
                ----
                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                Трябва вие да се организирате и да си развиете дейността сами !!!
                Че ако не ние кой, господ ли ?
                ----
                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                Виж с акъл мога да помогна и да ви кажа каква е посоката, пък вие ще продължите нататък. Ако пък нещата не тръгнат, тогава Председателят е за ...
                Ще се радвам на помоща на всеки един, под каквато и форма да е тя
                ----
                ПП. Мислех за някакво именце като например... "Спирачкоразбивачите" (хахахха еб**ам се )
                Нещо просто, от типа "Smoke Machines" или "Dirty Boys", но все пак трябва да се помисли как да се изрази агресийката в карането чрез думи, но това е вече нещо, което се обмисля добре... а аз не съм мислил по въпроса..
                Тези имена ми изскокнаха сега..макар че "Мръсните момчета" не ми звучи много зле
                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                [/FONT]________________________________________
                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                [/CENTER]
                [/CENTER]

                Коментар


                • #9
                  Free Style , направо си изтеглям члена от Форума, че получих чувство за малоценност.
                  Dirty boys e good, ама трябва доста време да не се къпете, че да оправдаете името
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Добре де ... попрекалих малко ... връщам си думите, мн са ни тежки моторите за фрий стайл пък и няма скокове та за туй иначе .... експериминтираме каквото се сетим
                    А, колкото до името...все ще измислим начин да го опровергаем
                    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                    [/FONT]________________________________________
                    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                    [/CENTER]
                    [/CENTER]

                    Коментар


                    • #11
                      Е, в такъв случай си оставям члена вътре.
                      Вие, младите сте особена порода. И при нас има такива. Дай им задна гума по асфалта, маймунджулъци, а като дойдат да карат истинско ендуро се скъсват да падат, хване ги шубето и повече не идват.
                      Трябва да се научи първо това, което ще ти трябва и по-сетне фрий стайл и каквото и да е там. Още повече, ние нямаме условия за истински фрий стайл. Хората разполагат с полигони, дунапрени и затова се учат по-лесно
                      Знаеш ли Бат' ти Пастрана преди да направи двойното салто колко комплекта гуми е изтъркал
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #12
                        Аз имам що годе някакви условия за сносно ендуро, но просто машината ми не ми позволява
                        Маневреноста се сравнява със тази на ТИР в задънена улица...
                        Спокойно, само да взема една добра машина и ще се постарая да те навия да покараме 2-та, даже може да ми дойдеш на гости да се разкараме тука из нашето околие.. и по близичко към карлово, може да идем даже и на пистата на столетово
                        Че и трасета за що годе сносно ендуро има така, че има каде да се кара само да се навиеш ;>
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • #13
                          PIT-BULL SHIT"S -

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA
                            PIT-BULL SHIT"S -
                            Може и Smoking Legs, или Blow engines или Nut'n spoke.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от fanatic
                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA
                              PIT-BULL SHIT"S -
                              Може и Smoking Legs, или Blow engines или Nut'n spoke.
                              абе я си сложете едно нашенско ,българско име ,че като Ви гледам какви ги измисляте ,другаря Бездрум май е много прав ,относно аналозите на българските названия.
                              B+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X