Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: До: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

    Здравейте и от мен. И аз съм се засилил за яхта, оглеждам разни до 5 метра, но и аз не знам какво ми трябва за да управлявам. Иначе за курсове до 40БТ гледам в Karela Sailing.

    Коментар


    • #62
      От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

      Зависи къде ще я караш. Ако е в Калифорния, нищо не ти трябва. Ако е около Варна, ти трябва професионално капитанско право. Я дай малко повечко информация.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #63
        От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

        Някой знае ли колко е курса в момента и дали има разлика в различните фирми?
        http://vbox7.com/play:398e8b82

        Коментар


        • #64
          От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

          И аз съм новоизлюпен капитан 40брт. Изкарах курса във Варна -350лв
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • #65
            От: До: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

            Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
            Моите уважения, но не си прав. Това, че не са ти искали документ е едно, а това, че има е съвсем друг въпрос. При англичаните даже са на няколко нива:
            Day Skipper / Watch Leader
            DoT Coastal Skipper
            Yachtmaster Offshore
            Тия сертификати ги искат ако ще работиш с хора. Ако ще си купуваш лодка да си се кефиш няма изисквания да имаш сертификат. Това се отнася за Англия и Ирландия.

            Коментар


            • #66
              От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

              А какво става ако те проверят да речем гранична полиция а нямаш капитанско , глоба ли ,затвор, конфискация ?

              Коментар


              • #67
                От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

                Ако те хванат гранична полиция, ти съставят констативен протокол и после следва санкция от Морска администрация.
                Но може и морска да те хване и тогава, направо акта ти пишат. Това е в идеалния случай, щото може да те задържат и да те проверяват и други такива,
                което си е неприятно изживяване особено ако си на почивка.

                Коментар


                • #68
                  От: До: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

                  здравейте колеги искам да попитам можете ли да ми кажете примерно някой с опит в Испания дали може с българско капитанско право да се кара професионално,за превозване на пътници. Важи ли капитанското право в чужбина.
                  Благодаря

                  Коментар


                  • #69
                    От: До: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

                    Може разбира се, сертификата е за интернешънъл уотърс, което включва район на плаване А и В.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

                      Интернашънъл ъхъ, ама тук /USA,/ и водно колело няма да ти дадат да караш професионално с нашите любителски професионални лицензи.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #71
                        От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

                        Здравейте! имам свидетелство за правоспособност ''Водач на плавателен съд до 20 БТ по море'' издадено е през 2002 г. според вас трябва ли да се поднови или си действа така предлагам снимка

                        Коментар


                        • #72
                          От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

                          Има валидност 10 години. Подновяването мисля, беше само с документи.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

                            медицинско по образец / от транспортна болница или определени медицински центрове/, такса по тарифа 5 /зависи от времето за което искаш да ти го издадат/ , и снимка паспортен формат

                            Коментар


                            • #74
                              От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

                              И освен това новите свидетелства са вече за 40БТ по море. За реките е отделен лиценз. Аз си изкарах едно такова 2015 година, защото бръмчим с една лодка в Гърция всяко лято, и не знаех, че за там е нужен лиценз (капитанско). Но честно казано като туристи досега никога не са ни спирали, само на два пъти ни оглеждаха внимателно лименаристите. Но като видят, че не носим въдици, такъми, водолазно оборудване и други подобни ни подминават. А, и веднъж ни изгониха от монашеската република, че бяхме минали границата без да разберем и се бяхме пльоснали на един прекрасен плаж, по обясними причини без кьорав човек на него.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

                                Аз пък изчетох всичко от тази тема, освен това изгледах, както казва NIKSD 9 цели живота на моторна яха, ветроходна лодка, катамаран и отделно още веднъж Кон-Тики (филм).
                                Т'ва дет' не мога да разбера е:

                                • Защо едни и същи катамарани с близки години и описания струват между 200 и 500 хиляди долара?
                                • Какво ми пречи да си плавам с 37 FT ветроходна лодка с много малък двигател?
                                • Мога ли, без да взимам пари да возя повече от 5 човека, с мен?
                                • Като не спра на марината, а отида с дингито за гориво и вода проблем ли е?
                                • Не трябва ли да се започне с примерно C&C 37 за година-две и после Lagoon 44?
                                • Идеи, съвети, мечти?


                                п.с. мечетите са безплатни, както и споделеното знание (все пак някой ви го е казал).
                                ;-)
                                Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                                нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X