Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Точно тази е идеята! (На перманентно недохранените и автори.) И съвсем изначално/оригинално.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Няма да споря с теб
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Няма да споря с теб
        Много си прав!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Много си прав!
          Така е. Цар си да спориш разпалено за неща които не знаеш съвсем.
          Не само ти разбира се - 98% тука са/сме такива
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Айде да ви разкажа една история от презънт тайм, смесена с малко лична драма.

            Това е късата версия.

            Понеже преди някоя година Оня от горе се пошегува с мене, от септември м.г. реших, че трябва да поизчистя сланините, и около 5 месеца бях само на свинско, чат-пат риба, краставици (а като вече не ставаха за ядене - карфиол) със зехтин, яко чесън и лимон, зелени ябълки, и въпреки че не трябвало, мед и кафе с кафява захар.

            Идеята на това мероприятие е да си изчистиш организма, и после съвсем емпирично да се установи кои храни не ти понасят, като след 4-5 месечна диета постепенно почваш да пробваш всичко, но диференцирано, и ако след 2-3 дни не ти е кофти, значи става.

            Това, обаче, ми звучеше като ебати глупостта, ама си викам, барем ше поотслабна.

            След два месеца скучно ядене на краставици и котлети на тиган си казах, "я да вкарам някой кюфтак, от тия готините, дето понякога си хапвах набързо по обед".
            Взех си, и като изядох половин кюфте, и почна да ми се гади, се чудех как съм ги ял преди ?!

            Преди две години, като спря и да ми се пие, разбрах, че нещата не отиват на добре.
            Преди година, като почна да ми се отваря мерак за по бира, започнах да пробвам леко, и се оказа, че повечето от бирите които съм пил също не ми понасят !

            Но пък има светлина в тунела.
            Вчера, на Витоша, след 2-3 Пирински и 2-3 сочни кюфтака и лютеница с лук ми беше перфектно !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Така е. Цар си да спориш разпалено за неща които не знаеш съвсем.
              Не само ти разбира се - 98% тука са/сме такива
              Какво се е случвало по шопско (шопско, само например - защото ти, нали си се примирил да се възприемаш за потомствен шоп) и прочее "измекерията", не мога да твърдя категорично (и още по-малко, разполагайки със автентични, семейни документи), говоря за по нашенско. И съм абсолютно категоричен (документално "подплатен")!
              В този смисъл, изобщо не споря (това е несъстоятелно) - споделям.
              Последно редактирано от davc; 21-08-16, 17:39.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Но пък има светлина в тунела.
                Вчера, на Витоша, след 2-3 Пирински и 2-3 сочни кюфтака и лютеница с лук ми беше перфектно !
                Отиди на Гигинския манастир -хем за релакс, хем за кулинарно чревоугодничество- хем близо, хем природа красива, а и пътя до горе го направиха "джам", та може с всичко да се качиш. Таа там- вземи от кръчмата отпред биволски кебапчета и нещо чушки печени с чесънче за прокарване. Страшно вкусни и бая грамаж са, топят се в устата, гаранция, че светлината в тунела ще запрепуска към теб с по-висока скорост
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  трябва да поизчистя сланините, и около 5 месеца бях само на свинско
                  Братче, бъзикаш ли се? Това са взаимоизключващи се неща по принцип. Телешко, конско, пилешко е друга работа. Може и петльово и кокоше, юрдечко и патешко. Да се има предвид, че особено домашните птици са богати на полезни мазнини. А мазнините на свинята са от най- "мръсните", ако не и най-мръсните.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    ...
                    една сиамка (оставена на отговорно гледане) след гладна стачка прояде небелени кренвирши за ужас на стопаните си, така, че гладът си е от значение.
                    "Дупе знае 2 и 200 !" - народна поговорка, и личен опит !

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    ...
                    А че соца е невъзвратимо променил представите на българина за качествена храна
                    ...
                    По-скоро изградил, защото много хора са прекарали смислената част от живота си с тия представи, а и на доста е приключил с тях,
                    а и повечето пишещи в темата са родени и израстнали с тях.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Отиди на Гигинския манастир -..... вземи от кръчмата отпред биволски кебапчета
                      И какво там, за мене тия са ментета, или аз на такива съм попадал. Иначе биволски работи харесвам на Добревски, ама на Златна Панега - там като чели са по-сухи, а аз по мазното много не си падам. Също хубави биволски суджуци има на сръбския на Усойка...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        И какво там, за мене тия са ментета, или аз на такива съм попадал..
                        Ич не са ментета, не знам ти къде си ходил и какво си ял, но колкото пъти съм ходил- отлични сочни гоооолеми биволски кебапе ! А при Добревски в кръчната на Б. Извор всичко е вкусно, няма седмица извърших проверка на боба в гювече и пушения врат на скара..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Тоя кфм явно ще дойде някаква ширпотреба. Най-хубавия такъв (ма не зная къде са го бъркали) преди години беше в елемаг.
                          КФМ е благоевградска месарска фирма води се нещо дали с немско участие или нещо такова . Съкращението КФМ се превежда Карол Фернандес мийт . Поне до преди няколко години продуктите им бяха качествени и съответно значително по скъпи . Отдавна не съм купувал нищо тяхно не за друго просто не съм виждал и да съм го видял не съм му обърнал внимание . Имаха голям щанд в Халите и редовно от там пазарувах ама пусто в тоя център на София не съм слизал от поне половин година .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            КФМ е благоевградска месарска фирма води се нещо дали с немско участие или нещо такова . Съкращението КФМ се превежда Карол Фернандес мийт . Поне до преди няколко години продуктите им бяха качествени и съответно значително по скъпи . Отдавна не съм купувал нищо тяхно не за друго просто не съм виждал и да съм го видял не съм му обърнал внимание . Имаха голям щанд в Халите и редовно от там пазарувах ама пусто в тоя център на София не съм слизал от поне половин година .
                            И испанска жилка имат, и да- имат си пребогато зареден щанд в Халите все още. Другите в бранша със сравнително качествена стока и скъпа са Тандем, от доста време държат качество и цени !
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              И испанска жилка имат, и да- имат си пребогато зареден щанд в Халите все още. Другите в бранша със сравнително качествена стока и скъпа са Тандем, от доста време държат качество и цени !
                              То в храните евтино и качествено обикновено са на различни рафтове или направо в различни магазини Отдавна се каня да сляза до Халите и заради големия избор на щанда с маслините . Сега им е сезона покрай доматите и печените чушки
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Може ли да се сравни дори като номенклатура предлаганото само от КФМ с асортимента по месарниците от времето на Таааааааато Непрежалимий?
                                Иначе аз как тествам колбасите - ако домашна котка иска да ги яде (или поне ги опитва, но после защото са солени, пикантни и т.н., се отказва) - значи стават, ако се мръщи, значи - не.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X