Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата война! Първо мероприятие за 2006!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голямата война! Първо мероприятие за 2006!

    Първото планирано събитие за годината (2006) ще бъде голямата „ВОЙНА”.

    Благодарение на идеята, която беше на Obersturmbahnfuehrer ни хрумна да съчетаем пейнтбола с Ендурото и 4х4. Предвижда се участието на около 50-та играещи. Всеки ще получи специално камуфлажно облекло, предпазна маска и пушка (маркер) за пейтнбол. За който не знае пейнтболът е стрелба с желатинови топчета изстрелвани със сгъстен въздух и летящи със скорост до 350 м/с. При удар боли и оставя синини. Затова се и играе с маска, за да няма сериозно пострадали.

    Идеята на мероприятието е следната: Събираме се всички на предварително определена планинска местност с размери приблизително 15-20 км в диаметър. Раздават се топографски карти с означения на обектите, които следва да превземат, задържат и въобще със стратегическите задачи. Ще има както леки така и много трудни офроуд участъци, ще има място за Ендуро участници, включително и за пеши такива. Въобще ще бъде разиграна пълна стратегия за контролиране на територия. Естествено ще има нужда и от стратези, съдии и т.н....

    Мероприятието ще има състезателен характер дотолкова, че загубилия отбор ще плаща печеното прасе (та) което ще ознаменува края на мероприятието. Естествено барбекюто ще е някъде на бойното поле.
    VPetrov.photography

  • #2
    Идеята е чудесна, но трябва да се обмисли и разработи добре, за да няма предрешени участия, тъй като ендуристите са по-уязвими от към боя
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      Трудна,но не и невъзможна организация.Пишете го направо нов спорт за който съм убеден,че ще има и сериозно бъдеще особено за участниците в този форум.Готов съм да помагам с каквото мога(ако мога) А,и да участвам!!!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
        Идеята е чудесна, но трябва да се обмисли и разработи добре, за да няма предрешени участия, тъй като ендуристите са по-уязвими от към боя
        Ти Жоро знаеш че не си падаме по неравностойните участия. Ендурото ще бъде абсолютно равностойно и ще има предимства в някои отношения и недостатъци в други... И пак да повторя това което правим не е състезание а мероприятие след което всички да се чувстват доволни и научили нещо...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          по подробно инфо за броя на учатниците, как ще се формират отборите, кои ще атакува, кой ще "защитава"набелязаните обекти, кой ще зареди с бира и тн со кратце въпроса е кой ще го организира и как/с какво може да помогнем в организацията на това мероприятие

          Коментар


          • #6
            Цялостната организация ще бъде под шапката на OFFRoad-Bulgaria.com. Естествено тъй като мероприятието е за всички ще се радваме на всяко съдействие и участие от страна на съфорумците. И нека и тези, които нямат автомобили или мотори да се чувстват вън от играта, защото всичко ще е като в армията. Шофьор кара, ще му трябва и навигатор и стрелци, освен ако навигатора не може да прави и двете

            Има време, нека всеки, който иска с нещо да участва да заяви, първо ще сформираме щаб, после щаба ще изработи точните правила и така... А за бирата си има постоянен отговорник, ще има бира и то правилната...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              кои ще атакува, кой ще "защитава"набелязаните обекти
              Засега идеята е двата отбора да тръгнат от двете страни едновременно и всеки да се опита да завладее територията. Мисля че така ще е по-интересно и по-реално...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                E, вие се оляхте! Това ако стане ще е най-мащабното събитие от такъв род за България до момента. А и нещо ми подсказва, че ще се реализира.

                Само една поправка - топчетата летят с до 300 f/s или около 100 m/s. На 350 фута доста боли, а ако бяха метри щяха да са смъртоносни.

                Такъв тип бой се казва Paintball scenario и американците като го правят, участват по 100-200 парчета от отбор. Имат джипове, мотори (леката кавалерия), картечници, миномети и гранати. Няма друг такъв екстремен спорт...

                Само ще предложа първо да се поиграе малко на близък бой в някоя горичка, за да се свикне със стрелбата, иначе ще е предимно ориентиране.

                Ако има мерак, може в петък на курса да донеса една пушка и малко боеприпаси.

                Коментар


                • #9
                  Добре е да въведете и психо тест, иначе такива като мене туку виж се включили в "играта". За да няма злополуки предлагам аз и Kosio да отговаряме за прасето (за печенето де).

                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    Като за първо такова мероприятие ще излязат доста детайли за уточняване като например, че джиповете са без покриви и със спуснати стъкла, иначе стават като танкове, а като противникът се е "укрил" зад прозореца е дразнещо.

                    Другото е, че от момента на старта не трябва да се свалят маските, а те не са най-удобното нещо за дълго носене. Затова трябва да се измисли как да се посъкрати времетраенето или боят да настъпи чак в крайната фаза на ориентирането.

                    Може да измислим и димки, който ако паднат до джип, да го броят за "поразен" и да излиза от играта.

                    Ето и малко нагледни материали по темата:
                    http://extremz.com/main/archive/pain...amemar2000.htm
                    http://www.skirmishgoldcoast.com.au/...ld%20Coast.htm
                    http://www.pb2x.com/2005/article_120604.asp
                    http://chindi2.ravenwatch.org/BlandingOverview.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      Здравейте идеята е супер, един мой приятел е собственик на пейнтбол игрище в Приморско и може да ни осигури боеприпаси, екоипировки, пушки и много информация по темата...
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #12
                        Аз съм ЗА

                        Бройте ме и мен. Ще взема още един приятел. Той може да си доиде с витарата или с мен. Както го уточним. Дайте идея за "часа и мястото на срещата"

                        Коментар


                        • #13
                          Е, това е уникална идея, военните ще ни завидят Трябва хубаво филмче да направим.
                          LZ1JJJ

                          Коментар


                          • #14
                            СУПЕР,ейсега начешахме крастата.Бройте ме и мен.
                            Ще помагам с каквото мога и трябва.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              EXtra и ние се заформихме 4-ма с Patrоl-а на Blacksmith че е най-боен.
                              Аз, Radair, Blacksmith, dancoo
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X