Обява

Свий
Няма добавени обяви.

размисли и страсти за BETA 250 enduro

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • размисли и страсти за BETA 250 enduro

    изкажете мнение знам само че е италиански и е микс от маркови фирми с двг на ктм
    Прикачени файлове
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

  • #2
    До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

    За 14000-15000лв. ,се предполага че ще е хубав(визия,здравина,качество)само да си навит да ги дадеш ама пък за толкова можеш да си купиш почти всякаква марка мотоциклет(японски)всичко зависи от това дали робуваш на марки иначе отзивите за бетата са добри.

    Коментар


    • #3
      До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19449

      Преди много време я бях пуснал тази тема, ама никой нищо не написа, а пък Бета все пак карат не един или двама човека в БГ

      П.П. Да ми е честит 777 пост в този форум
      Hristo Draganov
      http://htftp.domainbg.com/HD/

      И аз искам България чиста ! ! !

      Коментар


      • #4
        До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

        Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
        За 14000-15000лв. ,се предполага че ще е хубав(визия,здравина,качество)само да си навит да ги дадеш ама пък за толкова можеш да си купиш почти всякаква марка мотоциклет(японски)всичко зависи от това дали робуваш на марки иначе отзивите за бетата са добри.
        Точно така, не е лош ама е на цена на световните маркиПримерно BETA 450 и КLХ 450 R са на еднаква цена.Познайте кое от двете ще си купя
        Не става така тая работа, ясно е че Бетата за да се продава трябва да е на по-ниско ценово равнище
        Да не говорим, че ако си поръчам от Щатите примерно CRF 450 X, ще дойде на по-добра цена от Бетата.Това вече е смешно
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #5
          До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Точно така, не е лош ама е на цена на световните маркиПримерно BETA 450 и КLХ 450 R са на еднаква цена.Познайте кое от двете ще си купя
          Не става така тая работа, ясно е че Бетата за да се продава трябва да е на по-ниско ценово равнище
          Да не говорим, че ако си поръчам от Щатите примерно CRF 450 X, ще дойде на по-добра цена от Бетата.Това вече е смешно
          Абе готини са тези Бети но наистина цената им е същата или почти същата с другите марки.Ако съм в магазина с парите в джоба винаги бих предпочел една Хонда или Ямаха пред Бетата при положение че ценита са почти еднакви.Тези Японци са доказали многократно че са безкомпромисни в качеството.Това си е ценова политика на фирмата.Тяхна си работа.

          Коментар


          • #6
            До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

            Като рамка и окачване са добри .но двигателя е много тежък за 250 и точно този двигател донесе лоша слава на КТМ когато го направиха .Аз имах КТМ 250 4т и трябваше да му сложа кит 350 за да е добре. Има един голям проблем в този двигател че има много празноти в настройката на карбуратора и единствения начин да го махнеш е като увеличиш кубатурата. Писах преди за това. По добре е от КТМ Бета заради окачването но другото вече не е .Това е което имам да кажа едни и същти двигатели КТМ и Бета но много различни като ходова част.И за парите които си приготвил по добре е нешто Японско.А относно Кавазаки КЛХ този мотор бая щте се забави в Европа заради нормата на омологализация която представят японците ,става за щатите но за Европа не.Като за финал внимавай с двигателя другото е добре.
            Последно редактирано от iva_kx; 06-02-08, 22:11.
            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

            Коментар


            • #7
              До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

              Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
              Като рамка и окачване са добри .но двигателя е много тежък за 250 и точно този двигател донесе лоша слава на КТМ когато го направиха .Аз имах КТМ 250 4т и трябваше да му сложа кит 350 за да е добре. Има един голям проблем в този двигател че има много празноти в настройката на карбуратора и единствения начин да го махнеш е като увеличиш кубатурата. Писах преди за това. По добре е от КТМ Бета заради окачването но другото вече не е .Това е което имам да кажа едни и същти двигатели КТМ и Бета но много различни като ходова част.И за парите които си приготвил по добре е нешто Японско.А относно Кавазаки КЛХ този мотор бая щте се забави в Европа заради нормата на омологализация която представят японците ,става за щатите но за Европа не.Като за финал внимавай с двигателя другото е добре.
              КЛХ450Р вече се продава в България.Нали и ние вече сме в Европа.

              Коментар


              • #8
                До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

                Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                Като рамка и окачване са добри .но двигателя е много тежък за 250 и точно този двигател донесе лоша слава на КТМ когато го направиха .Аз имах КТМ 250 4т и трябваше да му сложа кит 350 за да е добре. Има един голям проблем в този двигател че има много празноти в настройката на карбуратора и единствения начин да го махнеш е като увеличиш кубатурата. Писах преди за това. По добре е от КТМ Бета заради окачването но другото вече не е .Това е което имам да кажа едни и същти двигатели КТМ и Бета но много различни като ходова част.И за парите които си приготвил по добре е нешто Японско.А относно Кавазаки КЛХ този мотор бая щте се забави в Европа заради нормата на омологализация която представят японците ,става за щатите но за Европа не.Като за финал внимавай с двигателя другото е добре.
                Това за окачването на КТМ и ВЕТА не го разбрах.Ако обичаш, да поясниш
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #9
                  До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

                  аз до колкото си спомням от еди мотърс които са и вносителите на бета у нас бяха обявили промоция и даваха бетите на много готини цени..сега да не ми скочите но мисля че по около 11500 бяха даже дали не беше 10 500 ..което си беше добра оферта..не знам обаче дали още важи

                  пепимоторс има предвид за окачването на бета че е с линкове предполагам

                  карал съм бета..наистина много приятно впечатлене ми направи като рама и окачване..лека повратлива много удобна и послушна ..леко ми се стори по слаба спрямо японските конкуренти ..но аз карах модела 400 ..за 450 то и 525 то едва ли ще има такъв проблем а ..честно казано и 400 то си имаше предостатъчно мощтност а и се контролираше много лесно..между другото специално за щатите ендуро майсторите хамериканци предпочитали модела 400 пред 450 то ..по добър бил за ендуро ..и това го твърдят не случайни хора даже оная година шампионът им по ендуро специално бе казал че е по доволен от 400 варианта ..няколко издания като дирт байк и дирт райдър също бяха писали в тая посока

                  Коментар


                  • #10
                    До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

                    За БЕТА Еди има хубави лизинги,а това не е малко!Като цяло безпроблемен мотор по отзиви на собствениците.Жалко че КТМ им дават по-старата си генерация двигатели.
                    offroad фен
                    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                    Коментар


                    • #11
                      До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

                      Първоначално публикуван от ivodominator Преглед на мнение
                      КЛХ450Р вече се продава в България.Нали и ние вече сме в Европа.
                      Да, и цената му е като на ВЕТА 450.Нали скоро си купувах мотор, и проверих.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #12
                        До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

                        Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                        аз до колкото си спомням от еди мотърс които са и вносителите на бета у нас бяха обявили промоция и даваха бетите на много готини цени..сега да не ми скочите но мисля че по около 11500
                        Потвърждавам. За питания по бетата - Ади-малкия, че той вече я ръчка и то с "тунинговия двигател", но с предавки на 250-ката.
                        Лично аз мога да кажа - изключително "мазен" и удачен за това което искам от него. Разликата в управлението на бетата(350+) и КТМ-а(сега карам 450ЕХС) - намирам, че предницата на КТМ е по-лека като управление, иначе кой-знае какви разлики не виждам.
                        Апропо - и някои от модератор(к)ите тук са го пробвали, че и не само те...
                        Mitsubishi L200 DobbleCab

                        KTM XC 450 RW 2009
                        KTM 350 SX 2011

                        Коментар


                        • #13
                          До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

                          Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                          аз до колкото си спомням от еди мотърс които са и вносителите на бета у нас бяха обявили промоция и даваха бетите на много готини цени..сега да не ми скочите но мисля че по около 11500 бяха даже дали не беше 10 500 ..което си беше добра оферта..не знам обаче дали още важи
                          Митак, може и наистина сега да е така, но виж на каква цена ги продават от декември миналата година (пише, че са в промоция до изчерпване на количествата)
                          http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...458&f1=details
                          Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                          Коментар


                          • #14
                            До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

                            Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                            Потвърждавам. За питания по бетата - Ади-малкия, че той вече я ръчка и то с "тунинговия двигател", но с предавки на 250-ката.
                            Лично аз мога да кажа - изключително "мазен" и удачен за това което искам от него. Разликата в управлението на бетата(350+) и КТМ-а(сега карам 450ЕХС) - намирам, че предницата на КТМ е по-лека като управление, иначе кой-знае какви разлики не виждам.
                            Апропо - и някои от модератор(к)ите тук са го пробвали, че и не само те...
                            Оставете я 250-ката ВЕТА, тя не става за каране.Трябва да и сложиш кит, та да стане 350И кво стана, 11500+1600=13100. CRF 450X се взима за 13800. Мерси, ще взема ХондатаДа не казвам че нов КТМ 450 ЕХC, го взех под тази цена.
                            Добрата ВЕТА е 450, там имаш добър резерв в ниските.Ама цената и е като на CRF 450, KLX 450 i WR 450. Чисто новиАко някой си вземе ВЕТА-та при това положение-хубаво, аз ще взема някой от другите триМай предъвкваме едно и също.
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • #15
                              До: размисли и страсти за BETA 250 enduro

                              Първоначално публикуван от Chaveto Преглед на мнение
                              Митак, може и наистина сега да е така, но виж на каква цена ги продават от декември миналата година (пише, че са в промоция до изчерпване на количествата)
                              http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...458&f1=details
                              Тва не го бях видял.СмехорияВЕТА 250 по-скъпа от CRF 450
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X