Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За скитащите кучета

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: За скитащите кучета

    Интересна тема се заформи,даже с Кики.Т успяхме да намерим мярка
    в диалогаЛова е много неща и документа е последно,може би.
    И това за безпородните свинари е вярно но до сега не ми се е случвало
    да "ибода очи" слава богу.Относно градските помияри съм постигнал
    направо"висини"в намаляването на бройката им но уви имам чувство че
    броят им се увеличава от ден на ден.Сега някой ще ми скочи че съм
    кучемразец но и аз си имам куче и си го гледам в двора.И радостите
    и разходите по отглеждането са си мои.Сан Бернарка е.
    За отрови -е те това е най голямата глупост която може да роди
    нечия глава.Изключително опасно начинание най малко за помиярите.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #32
      До: За скитащите кучета

      Одеве забравих, но сега покрай санбернара се сетих да включа нещо по темата / в широк аспект/. Става въпрос за мизерията по улици, тротоари, тревни площи и т.н. Човек трябва да ходи като сапьор. И лошото е, че голяма част от мините са от домашни любимци. Та се сетих за следната картинка в Чехия преди 9 години: пия кафе на терасата на някакъв хотел в периферията на Прага и си гледкам. По едно време минава един мъж и води огромен санбернар. По едно време кучето спря на средата на кръстовището /там улиците са доста широки/, клекна и свърши една доста голяма работа. Човекът, абсолютно невъзмутимо извади плик, прибра каквото имаше за прибиране и си замина. .................. И настана чистота.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #33
        До: За скитащите кучета

        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
        Стреля се. Много внимателно. В определени часове и под определен ъгъл. С най-малкия калибър. И прецизно.
        Ловът е призвание, а не документ. Това Хънтъра най добре го знае. Никакъв норматив и контрол неможе да замести собственото ти убеждение и съвест.
        Личното ми впечатление е масовата "колективна отговорност" - при лов на прасе падат 2 прасета и три сърни и всички си траем в т.ч. и аз. И това е масова практика, с изключение на някои дружинки.
        Отплеснах се.
        Относно кучетата: в гората - много внимателно, защото голяма част от свинарите са безпородни и особено в чужд район може да "избодеш очи":
        в полето повечето са бездомни / подивели/ - виждал съм как ловуват заек на глутница точно като гонка.:
        в населени места са напаст: освен пряк физически контакт /нападение/ са извор на всякакви зарази - неможе децата ми да играят в пясъчника, който е пълен с екстременти от всякакви домашни и бездомни любимци.
        Какво значи обезпаразитяване: всеки, който има куче знае - за вътрешни паразити - 1 път месечно, за външни - на 1, 2 или 3 месеца, според препарата, който се ползва.
        Който иска куче или котка да си ги гледа в къщи, на двора или където има възможност. Отглеждането на каквото и да е животно е отговорност, радост и разход на време и стредства. За помиярите - куршум / с отрови за съжаление в града не става - и аз съм бил потърпевш от този метод/.
        Това за стрелянето из града с 22кал., даже не искам и да го коментирам.Първо е абсолютно забранено, второ-сакътлъците от рекошети с малките калибри въобще не са изключени.Абе хора, вие наистина ли на сериозно си мислите, че може да обикаляте с флоберки по нощите из града, и да трпете кучета
        А после труповете къде ще се изхвърлят??Или за това друг да му мисли.Най много, други кучета да се нахранят с тях
        За тая работа трябва държавна политика.Колегата по-горе го е описал.Приюти, изчакване определен срок, и после безболезнено умъртвяване.Изгаряне на труповете на определени места.
        Това е реда.И пак ще повторя, ако на някой му е кеф да обикаля и да трепе кучета, това е друго нещоИ после да намира хиляди оправдания Аз обаче препоръчвам на такива хора, да потърсят лекарска помощ.Съвсем добронамерено.Ако агресията и убийствата като самоцел ти правят удоволствие, значи имаш проблем
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #34
          До: За скитащите кучета

          Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
          Вчера гръмнах четири кучета. Петото явно беше гърмяно и избяга още докато слизах от колата. Често казано, малко мъчно ми беше. Докато днес разбера, че една глутница по същото време за малко да разкъса колежката, с която делим една стая... Очаквам вашите мнения.
          Колега, имам само един въпрос. След като уби, четирите кучета, какво направи с труповете ? Зарови ли ги ?
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #35
            До: За скитащите кучета

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Колега, имам само един въпрос. След като уби, четирите кучета, какво направи с труповете ? Зарови ли ги ?
            Благодаря за подсещането, колега. Оставих тази задачка на горския по район, който беше с мене. Сега ще му се обадя, да проверя.
            На две-три места си имам неофициални "екарисажи" - обикновено дето са вадили с багери пръст за вилите... Нямам навикът да оствям трупове след себе си..
            Освен това съм член на епизоотичната комисия... побеснявам, ако видя неприбран труп, 'щото знам за какво става на въпрос.
            P.S. Обадих се, на 2 метра под земята са, лека им пръст. Ще проверя за всеки случай на място.
            P.P.S. Бях пуснал една тема, че търся приклад за помпа Valtro. Не търся вече, оказа се, че откатът е много малък и чудесно се справям и без приклад.
            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

            Коментар


            • #36
              До: За скитащите кучета

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Това за стрелянето из града с 22кал.................................значи имаш проблем
              Няма да влизам в полемика. Мисля,че ловците са по склонни да изслушват и са по-толерантни към различни мнения отколкото набедени "природозащитници". Всеки отговаря за поведението и постъпките си. Относно дали нещо е законно или не, предлагам да се направи нова анкета: " Кой е нарушавал ЗАКОНА"-с отговори - "Да", "Не" и "Малко"/като "малко бременна жена". И после да дойдат да ни окошарят всички.
              Малко излезнахме от темата за кучетата в полето и гората и сме в града, ама така се получи. И като вървим в тази насока - дайте решение за бездомните кучета, но такова, което е приложимо и работи и е хуманно /или анимално/.
              Защото:
              Виждал съм как упояват и прибират кучета в Люлин /незнам защо ги прибират - щели да ги кастрират, но те повече не се появяват в района/. Повярвайте ми, но такова "Милосърдие" не пожелавам никому. Куршумът в сравнение с това, което видях е като стрела на херувим.
              Бездомните кучета в София са бизнес /незнам колко добър/. Преди 2години в Бъкстон видях един мъж, който хранеше 7-8 кучета с пилешки глави, крака и др. от един голям ПЕ чувал. Подминах с колата, но след 2 дни отново го видях. Спрях и попита господина защо ги храни. Отговора беше заплашително "Слез, слез да ти кажа". Отбих в стани и слязох от колата. Човека омекна и почна да ми говори как бил бивш кадър на ДС и колко много пари трошал по кучетата за храна и кастриране - всеки месец ??!!! по около 35-40лв на куче /и това преди 2 години/, а не ми се видя изобщо побъркан. Голям алтруист излезе, ама цялята работа миришеше на кинти.
              Така че в града ще продължават да се развъждат четирикраки левчета, въпреки настроенията на хората.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #37
                До: За скитащите кучета

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Няма да влизам в полемика. Мисля,че ловците са по склонни да изслушват и са по-толерантни към различни мнения отколкото набедени "природозащитници". Всеки отговаря за поведението и постъпките си. Относно дали нещо е законно или не, предлагам да се направи нова анкета: " Кой е нарушавал ЗАКОНА"-с отговори - "Да", "Не" и "Малко"/като "малко бременна жена". И после да дойдат да ни окошарят всички.
                Малко излезнахме от темата за кучетата в полето и гората и сме в града, ама така се получи. И като вървим в тази насока - дайте решение за бездомните кучета, но такова, което е приложимо и работи и е хуманно /или анимално/.
                Защото:
                Виждал съм как упояват и прибират кучета в Люлин /незнам защо ги прибират - щели да ги кастрират, но те повече не се появяват в района/. Повярвайте ми, но такова "Милосърдие" не пожелавам никому. Куршумът в сравнение с това, което видях е като стрела на херувим.
                Бездомните кучета в София са бизнес /незнам колко добър/. Преди 2години в Бъкстон видях един мъж, който хранеше 7-8 кучета с пилешки глави, крака и др. от един голям ПЕ чувал. Подминах с колата, но след 2 дни отново го видях. Спрях и попита господина защо ги храни. Отговора беше заплашително "Слез, слез да ти кажа". Отбих в стани и слязох от колата. Човека омекна и почна да ми говори как бил бивш кадър на ДС и колко много пари трошал по кучетата за храна и кастриране - всеки месец ??!!! по около 35-40лв на куче /и това преди 2 години/, а не ми се видя изобщо побъркан. Голям алтруист излезе, ама цялята работа миришеше на кинти.
                Така че в града ще продължават да се развъждат четирикраки левчета, въпреки настроенията на хората.
                И аз съм на това мнение.Няама нерешими проблеми,всичко е въпрос на интереси..и най-вече левчета,ако ще и осемкраки да са

                Коментар


                • #38
                  До: За скитащите кучета

                  Безстопанствените кучета са просто симптом на една болест на нашето общество, а именно безотговорността на хора и институции! Така че ако някой е решил да хвърля сили и средства, по-добре да ги хвърля за борба с болеста, а не със симптома! Да се бориш със симптома е най-малкото безсмислено. Никой не лекува бронхитпневмония със сироп за кашлица, нали?
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #39
                    До: За скитащите кучета

                    Принципно е така, но докато не стана кмет на София или министър на земеделието и горите ще давам "моите пет стинки" застрелвайки всеки срещнат помияр(ако е възможно).
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #40
                      До: За скитащите кучета

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Принципно е така, но докато не стана кмет на София или министър на земеделието и горите ще давам "моите пет стинки" застрелвайки всеки срещнат помияр(ако е възможно).
                      Правилно.В града не стрелям по кучета или каквото и да е било, даже се чудя дали ще го направя и ако ме нападнат.Не искам от рикошет да пострада някой.Ще разчитам на каквото ми е под ръка, но без пистолета.
                      Виж обаче на къра ги отстрелвам като вреден дивеч.И хич не ме е еня за разните помиярозащитници.
                      Даже на 30.12.2007 свирнах един пес на едно поле с един модифициран проектил.......Проектилчето добре се справи.
                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • #41
                        До: За скитащите кучета

                        Искаш ли да влезем в общината и да ги изкраме пълзешком напред тия розови прасета да ме прощава свинския род
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #42
                          До: За скитащите кучета

                          Прочетох всички мнения и ми се видя доста странно с изкл.на колегата Кики всички ли сте толкова крайно настървени да избиваме помиярите както ги наричат някой колеги.Аз лично гласувах с НЕ,Защото какво значи помияр А?Нима между нас хората няма такива и то доста по-голями вредители,или е проява и израз на някъкъв комплекс като застреляме куче.Започвам да си мисля какви ловджий сте свърши ли дивеча?или какво?пс не приемайте тона ми заядлив
                          ПАВКО
                          0888802068

                          Коментар


                          • #43
                            До: За скитащите кучета

                            Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
                            Прочетох всички мнения и ми се видя доста странно с изкл.на колегата Кики всички ли сте толкова крайно настървени да избиваме помиярите както ги наричат някой колеги.Аз лично гласувах с НЕ,Защото какво значи помияр А?Нима между нас хората няма такива и то доста по-голями вредители,или е проява и израз на някъкъв комплекс като застреляме куче.Започвам да си мисля какви ловджий сте свърши ли дивеча?или какво?пс не приемайте тона ми заядлив
                            Явно си минал темата по диагонала.Скитащите кучета в ловния район
                            са вреден дивеч.Това че темата мина към тези в града е друг въпрос.
                            Ако пък милостиво ги оставим в същият този ловен район дивеча
                            свършва много бързо.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #44
                              До: За скитащите кучета

                              Абе не е хубаво да се избиват (колко лесно казваме "избиват"), но често е наложително. Особено когато никой друг не се интересува.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #45
                                До: За скитащите кучета

                                Темата много се разгорещила бе. Споделям напълно мнението на Хънтъра за затваряне, а това
                                Първоначално публикуван от GAD
                                Не, напротив! Няма на какво да се радваме!!!
                                Има много неща, които трябва да променим.
                                Но ако се държим, като в оранжерия
                                и се правим, че не виждаме реалноста,
                                няма как да направим нещо.
                                Ако ще и с сто катинара да се заклоючим,
                                един ден живота ще ни удари по кухите лейки,
                                с които поливаме само недоносчета.
                                смятам за перфектен завършек.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X