Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

    При мен задна дясна не се отключва. Разглобявах няколко пъти, гледах, чесах се по тиквата, пръсках с WD40, с графитна грес, натягах лостчета... Нищо не стана Изчерпиха ми се е идеите. Има нещо сбъркана в цялата доста усложнена лостова система.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

      Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
      При мен задна дясна не се отключва.......Изчерпиха ми се е идеите......
      Б@лигъ ама от "Феникса" ми остана една врата, ако много и се ядосаш може да се дотъркалваш да сравняваме и да му мислим
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

        Имам чувстството , че им стареят и омекват пружините. Аз оправих ( засега ) предна лява на 300 тди , че най-много ме дразнеше - и тя не щеше да отключи докрай. След като не стана с почистване , смазване , регулировки и ключари установих , че сякаш не достига сила на машинката да дръпне лостовете докрай. Не съм снимал , но му вързах един ластик на лостчето и с една свинска опашка за регулиране на силата - готово , сега работи. Мислех си това с ластика да е само пробно , а после да сложа някоя тънка пружинка да опъва , ама не намерих чак толкова тънка , ако усилието е по-силно пък не ще да заключва , та си останах с ластика.
        Пробвах и на вратата на багажника , там обаче няма удобно място за ластик - трябва да има сравнително дълъг ход и малко усилие , колкото само да помогне леко...
        Някой ден ще пробвам и на задна лява .

        Коментар


        • #19
          От: До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

          Да ,колко полезно нещо е форума и колко е малък света.И аз като по нов собственик на Диско 300,98г. се сблъсках със същия проблем.Предна лява и задна дясна не се отварят след отключване,просто бутона на вратата се връща след отключване около 5мм./има луфт някъде в лостовата система/и блокира отварянето на вратата.Рових в шофьорската врата ,коригирах положението на моторчето ,но ефекта беше за малко време.Май ще го побългарявам като колегата преди мен,с ластик и т.н.,важна е да върши работа и работи вратата.

          Коментар


          • #20
            Re: От: До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

            Първоначално публикуван от MITKO70 Преглед на мнение
            Да ,колко полезно нещо е форума и колко е малък света.И аз като по нов собственик на Диско 300,98г. се сблъсках със същия проблем.Предна лява и задна дясна не се отварят след отключване,просто бутона на вратата се връща след отключване около 5мм./има луфт някъде в лостовата система/и блокира отварянето на вратата.Рових в шофьорската врата ,коригирах положението на моторчето ,но ефекта беше за малко време.Май ще го побългарявам като колегата преди мен,с ластик и т.н.,важна е да върши работа и работи вратата.
            И аз също минах по този път. Проблемът е в една пружинка, която с времето или изпада или омеква. И оттам недостатъчно движение в лостовия механизъм. От всички врати само с 2 не съм имал този проблем.
            Естетвено възможно е в някои случаи да е от самата машинка, но явно тази болест идва от въпросната пружинка.
            цитат от старши участник:
            'Друг път не си ли карал Ланд Ровър. Колата си върви, ама постоянно някакви дребни неща.
            Просто свикни. Това е част от кефа при тая марка'.

            Коментар


            • #21
              От: Re: От: До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

              И аз я забелязах тази пружинка,бъзиках я,но ефекта беше краткотраен,явно е уморена.А точно тя трябва да задържи явно бутона при отваряне горе,но на 2 врати се връща/има луфт/ 5-10 мм. и блокира вратата.

              Коментар


              • #22
                Re: От: Re: От: До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                Първоначално публикуван от MITKO70 Преглед на мнение
                И аз я забелязах тази пружинка,бъзиках я,но ефекта беше краткотраен,явно е уморена.А точно тя трябва да задържи явно бутона при отваряне горе,но на 2 врати се връща/има луфт/ 5-10 мм. и блокира вратата.
                Да, тя е болното място. Аз ползвах от стари врати на БМВ такива и сега бутоните са много добре стегнати, без луфтове.
                Има възможност някъде да ги правят и навиват + закаляват, но не знам точно къде го правят.
                цитат от старши участник:
                'Друг път не си ли карал Ланд Ровър. Колата си върви, ама постоянно някакви дребни неща.
                Просто свикни. Това е част от кефа при тая марка'.

                Коментар


                • #23
                  От: Re: От: Re: От: До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                  Нека някой да сложи снимка на виновната пружинка (за странична врата). Моите понякога не отварят или не затварят - без никаква логика и последователност.
                  А на багажника съвсем спря да се отваря - нито с ключ нито с електриката. Така си стои заклинена. За нея намерих това (цък), ама изглежда при мене проблема е извън машинката, защото палеца се движи нагоре-надолу, но е заклинена дръжката в натиснато положение.
                  Чакам да се стопли за да го отворя.
                  P.S. Има ли разлика в машинките (лява, дясна, задна) ?
                  Последно редактирано от kbot; 15-02-11, 11:51.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                    Аналогичен случай е и моята задна врата (също и задните странични врати), яко пръскане със смазка - спрей в железарията на бравата засега оправя ситуацията, в смисъл отваряне с ключ. Иначе машинката според мен е заминала и или трябва нова или прецизния ремонт приложен от инж. Райчев.
                    Машинките според мен са стандартни и могат де се намерят при всички алармаджии. Като ми слагаха алармата установиха, че в шофьорската врата няма машинка, защото при мен се отваряше с ключ. Сложиха ми машинка но махнаха модула който управлява другите машинки (нямало място за двете) и сега централното може да се командва само от дистанционното на алрмата.
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                      Здравейте, търсех по форума за някоя тема, която да реши проблема ми, но така и не намерих същия. Та да не започвам нова, най-близо до това което търся е тук. При мен проблема е следния:
                      Отдавна се канех на Диско 2 и най-накрая се сдобихме с нова кола на старо . Докарахме колата на ход от София до Хасково и всичко беше супер, трябваше да замина и я оставих за да я обслужа като се върна. След седмица, като се върнах трябваше да я обслужа и регистрирам в КАТ, но..... колата не се отключваше от дистанционното, акумулатора беше паднал (предполагам за това), само присветваха мигачите., нищо нали има ключалка (само 1, което е много тъпо), но пак греда, ключалката се въртеше свободно... Извиках ключар, който се мъчеше с тел да отвори лостчето, но не успя, колата имала защити против кражба.. Други директно ми отказаха съдействие и сега седя и си гледам колата отвън и не знам как да я отворя. Ако може за съвет или да ме насочите към някой, който да може да помогне, ще съм много благодарен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                        Няма оправия.... отключва каквото си иска или не заключва добре, да отворя предна дясна дори ако е отключена, става само като въртя с ключа отвън. Ако си вътре трябва да опъваш пластмасовия джуч за заключването нагоре и тогава се отваря. Тия пружинки 5 бр ги поръчах от Англицко, но засега не намирам човек който да се занимава да разглоби целия механизъм на вратите за да смени въпросните (оправдават се че не мо'ат го събра после или все са заети). 5-тата врата я отварях месеци наред през купето като дърпах някакъв лост под кората и. Кошмар. Слава Богу, един ден разкачих едно лостче и сега си я отварям с ключа.
                        По-куца кола откъм врати не съм имал и виждал досега.
                        Последно редактирано от XPainter; 18-09-19, 12:54. Причина: печатни грешки
                        Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
                        "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
                        Suzuki DL650 V-Strom

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X