Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

    Ти извъртя ли му поне един оборот на короната, че си сигурен за хлабините и контактните петна? УАЗ е все пак.

    Коментар


    • #62
      От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

      Въртях ги доста повече и нещата са в нормата. Само дето изхвърлих до един руските крепежи по силовото предаване, защото са от нещо като пластелин. Например винтовете, които държат короната към касетата, вече са от същия възел на Витара.
      Карданните болтове, също смених. Сега издирвам такива за полуосите.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #63
        От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

        Да моя е грешката шайби имаме 72 бр. - пустото да упостее.
        Сори. Така е като се действа дистанционно.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #64
          От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

          Няма проблем. Вече е готово, пък и няма начин да зная какви подложки ще ми трябват, без да измеря новата касета
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

            Аз като имам такива дето не влизат в реглаж, нося на стругар да направи по дебела втулка или да отнеме от касетата, само че той трябва да знае колко му е точна машината и става ли за тая работа, че нали се гонят малки но все пак хлабини... и има шанс нещата да станат още по отчайващи...
            Успех по възтановяването, интересно след корекно направени възли /отрегулирани и със сложени възможно най качествени части/ колко ли ще изкара?
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #66
              От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

              За целта има различни по дебелина закалени шайби. Стругът трудно ще обработи закалена и относително тънка пластина, отделно от неприятностите по качването и на универсала. Правенето на подложка от къ'ф да е материал също не ме кефи особено. В моя случай трябваше да се отнеме от пластината. Касетата не исках да пипам, пък и нямах под ръка струг. Колко ще изкара - не знам.
              Поне се опитвам да разкарам от бездруго глупавата кола фрапиращите неща, както и да разбера откъде се пълни с вода.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #67
                От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                кажи къде е водата и ще подскажем
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #68
                  От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                  Водата влиза отнякъде и се стича по снопа кабели за компютъра - оттам на пода отдясно. Засега не съм гледал откъде, защото има много други работи, пък и сега не вали. Най-вероятно е от въздухозаборника за парното.
                  Преди малко смених спирачни маркучи, защото задният протече. Холендрите и лещите са отвратителни. Тръбите, кой знае защо са медни и между тях и стоманените холендри се е образувала патина със здравината на заварка.
                  Трябва ми висящ лагер на кардана. Днес ще го разглобя и ще видя дали става от автомобил.
                  Прави впечатление повсеместната ОТВРАТИТЕЛНА сглобка. Сравнително добро антикорозионно покритие. Преди малко извадих барабана на ръчната спирачка. Гайката на вала от раздатката, която държи фланеца за кардана и въпросния барабан беше пред изпадане, защото Иванушка Дурачок не я е законтрил. Механизмът на ръчната спирачка заводски си опира в катализатора, който ще бъде отстранен. Всички защитни и топлоотражателни ламарини дрънчат зверски.
                  Китайският LANDWIND беше несравнимо по-добре направен и нямам спомен да се е повреждал, въпреки издевателствата, на които беше подложен.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #69
                    От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                    Ти си намерил от къде тече точно от въздухосборника.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #70
                      От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                      Ужазът вече се движи. Засилих го до 130 и не чувам диференциала което ме радва. Предстои преден мост. Ще ми се да му сложа хъбове. Оригиналните, които купих нещо не ми вдъхват доверие, но ще опитам за начало с тях. По шенкелите ще има переделка, защото са наистина олигофренски измислени и реализирани. Искали са да направят Патрол, но се е получил... Патриот.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #71
                        От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                        Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                        Има части, основно доставя Сашо от Карбон, но има и други доставчици. Също така има възможност за онлайн доставки от Русия вече.
                        Сега зачетох това и ми стана интересно. Веско, откъде може да се доставя до България. През годините много неща съм си харесал, като подобрения и това че може да се доставят и онлайн вече е много добре.

                        Можеш ли да ми пратиш сайтове с доставка за България?

                        Коментар


                        • #72
                          От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Сферите още не съм правил, защото не съм намерил лагер шенкел. Предлагат само пластмасовите втулки, които не искам. Тук става дума за задния мост Полуоската е дълга 870мм от вътрешната страна на фланеца до края на шлиците. Предполагам, за тази дължина питаш?
                          Много интересна тема се е заформила, жалко че чак сега я виждам. Всичко ми е много познато

                          Савов в Горски извор предлага сфери и тела за сферите, които са за лагер шенкели, като на 469 и имат уши за дисковите спирачки. Аз ги смених миналата година на Хънтъра и засега движат. В Плевен предлагат и преправяне на шенкелите за лагерни, но не знам дали по си струва. Имаше тема от миналата година, как на един Патриот му ги преправиха.

                          Едната от полуоските на 469 става, другата не, доколкото си спомням дългата от 469 ставаше, Спайсер мостовете са малко по-широки. Сега видях, че сте писали че двете задни са еднакви. Т.е. дългата от 469 би трябвало да става и от двете страни. Днес ще проверя на Хънтъра как е, там имам спомен, че не е така.

                          Ники, аз мостовете ги отварям по 4-5 пъти годишно, общо взето питай каквото те интересува

                          Пластини за регулиране на диференциалите, аз си направих от 0.2 мм ламарина и с тях си регулирам. Много си прав, че тая шайба за регулиране винаги е в най-неподходящия размер. При мен подлагахме и от двете страни за да пасне добре и оттогава няма проблеми. А сега разбирам, че в Карбон вече има, как се променят нещата .

                          Отделно ако бях видял, че ти трябва касета да съм ти дал една, имам 4 броя, 2 са чисто нови и едва ли ще ги слагам освен ако не си направя "самоковски блокаж".

                          Болтове за Хънтъра вече слагам основно високо-якостни, и ги купувам от Улмер - общо взето имат всякакви размери, на добри цени.
                          Последно редактирано от Стоян Францов; 12-03-13, 12:13.

                          Коментар


                          • #73
                            От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                            Засега проблемът със задния мост е решен. Остава ми проблемът с висящия лагер на задния кардан. Със сигурност става от нещо друго с диаметър на шийката 30мм. Проблемът е че след много бой, греене и баене, не можах да извадя шлицовото съединение, което е наистина юнашки клеясало. На всичко отгоре, карданът беше монтиран наопаки. С шлицовата муфа между висящия лагер и раздатката. Тя трябва да е между висящия лагер и диференциала. Вероятно по тази причина лагерът си е заминал. Отнасял е всички шамари при артикулацията на моста вместо муфата да ги компенсира.
                            Друга дразнеща тъпня е липсата на индикация за режима на раздатката. При подаване на газ на място, барабар с оборотомера, тръгва и километража, ама ще бъда над тези неща.
                            Честно казано от тази кола ми харесват единствено фаровете. Наистина са могъщи.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #74
                              От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Засега проблемът със задния мост е решен. Остава ми проблемът с висящия лагер на задния кардан. Със сигурност става от нещо друго с диаметър на шийката 30мм. Проблемът е че след много бой, греене и баене, не можах да извадя шлицовото съединение, което е наистина юнашки клеясало. На всичко отгоре, карданът беше монтиран наопаки. С шлицовата муфа между висящия лагер и раздатката. Тя трябва да е между висящия лагер и диференциала. Вероятно по тази причина лагерът си е заминал. Отнасял е всички шамари при артикулацията на моста вместо муфата да ги компенсира.
                              Друга дразнеща тъпня е липсата на индикация за режима на раздатката. При подаване на газ на място, барабар с оборотомера, тръгва и километража, ама ще бъда над тези неща.
                              Честно казано от тази кола ми харесват единствено фаровете. Наистина са могъщи.
                              Аз бих казах че и двигателят не е за изхвърляне, както си забелязал. Когато работи, наистина работи.

                              Сега ще видя какъв е тоя висящ лагер и как се захваща, не съм се заглеждал и не знаех, че Патриота има. За него може да попиташ пак Савов в Горски извор. Аз от там си взех един висящ лагер за Газела, за да си правя карданите към механичната лебедка. Ще го премеря, но имам спомен че и той е с 30 мм диаметър на шийката.

                              А как е налягането на маслото?
                              Последно редактирано от Стоян Францов; 12-03-13, 12:28.

                              Коментар


                              • #75
                                От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                                Шлиците при висящия лагер са много клеясали. Иначе няма нищо сложно. Маха се карето, отвива се гайката и се вади вилката за карето, след което се вади самият лагер.
                                Двигателят е приличен, без да е по-добър от кой да е двигател от японски джип. Управлението и уплътнението му са безумни. Пък и килцата като да са повчеко за двигател с такива параметри. Манометър за маслото няма и не мога да кажа нищо за налягането му. Само с аварийна лампа е. За сметка на това, като натиснеш за повече копчето за часовника, същият става волтметър, което е хубаво, стига да работи, не само когато му скимне.
                                Тези дни, ако остане време, ще разглобя предния мост и ще реша какво ще правя с шенкелите. Не е нормално да се разбиват на практически нов автомобил, който не е видял някакъв зор.
                                Целият автомобил е направен с абсурдни материали, абсурдни конструктивни решения, абсурдни крепежни елементи и абсурдна сглобка.
                                Въпреки че е нов е на светлинни години във всяко отношение от античните японски джипки, които карам.
                                Така или иначе вече съм в кюпа и ще се опитам да направя от това нещо автомобил.
                                Това е възможно с премахване, където е възможно на всичко руско.
                                Започнах със спирачната система и Иван Грозни започна да спира.
                                Частично е сменено запалването. Руските заводски дефектни бобини бяха изхвърлени и работата на двигателя драстично се подобри.
                                Предстои подмяна и на системата за празен ход, защото при затворено положение, соленоидът пропуска въздух дотолкова, че празният ход е 1500rpm. Разглобяването на клапана не показа неизправност или износване а огромни заводски хлабини.
                                По нататък ще търся нормални седалки и ще видя как да спра течовете през уплътненията на вратите.
                                Окачването изглежда в добро състояние, като се изключи това, че праховото покритие на амортисьорите е силно набъбнало от ръждата под него.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X