Обява

Свий
Няма добавени обяви.

отново топ моттоциклетист загива на дакар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Било е на 250-я километър. Нашите редактори в телевизията пак са чели-недочели.
    Жалко за човека.

    Коментар


    • #17
      Много са зле! Миналата година когато се преби Меони и почина, казаха че е умрял от сърдечен удар, което пак беше грешен превод. В същност пишеше че му е спяло сърцето и не са могли да го съживят. Имаше 1м локва кръв около него.

      Коментар


      • #18
        аз си знам, че нашите журналисти са смотани и затова пуснах поста, та да се знае какво е станало, нали тук сме хората в българия дето най - много ни интересуват тези новини. друг път ще знам да пиша направо превод ..... май съм се справил по - добре от тия по телевизията
        drive alive

        Коментар


        • #19
          жалко за човека, който е карал мотор повечко знае и се мъчи да измести инстинкта си от това когато пада да се държи за нещо(мотора) опитните мотоциклетисти винаги гледат да се изхвърлят от мотора, като катапулт, не говоря кво съм чул не съм карал 5 години пистарка не знам

          Коментар


          • #20
            проблема не е че не могат да карат или не могат да падат

            проблема е че това са мнооого километри и човек трудно си запазва концентрацията толкова дълго време
            а препятствия има най неочаквани по пътя особенно като се движиш с
            такива високи скорости,почти не можеш по никакъв начин да реагираш
            колкото и да си добър,просто трябва да караш по предпазливо,което пък не може да стане когато се бориш за първото място
            всички карат на риск и то изморени обезводнени и разконцентрирани от продължителното каране,а скоростите са високи
            според мен ограничението в кубиците което мислеха да правят трябва да се направи а също така и други някакви по ефективни ограничения на мощността и скоростта ,както и да се съкратят малко етапите за да няма толкова загинали
            защото иначе се получава че фирмите исипват един куп пари уж за реклама а на моменти става антиреклама
            никоя фирма не може да си позволи такова нещо
            да не говорим че загиват хора в разцвета на силите си

            Коментар


            • #21
              Тук нишката е много тънка. И на организаторите не е лесно, ем да няма смърт, ем да бъде атрактивно
              Ако ограничат много скоростта, както имаше предложения след смъртта на Меони, ще загубят интерес. Ако оставят нещата така, виждате какво става.
              Шибана работа! А машината вече работи и не вярвам някой да се реши на още ограничения. Ако сложат лимит на кубиците, това нищо не значи, тъй като вече голяма скорост и мощност се вади и от малки кубици
              Така, че нямам представа как ще се развият нещата.
              ... ние разсъждаваме така, но малко или много участвуваме в този спорт, а обикновеният зрител навсякъде по света е еднакво жесток - иска кръв!
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #22
                жоре като се намалят кубиците пак по друга работа ще е
                сега тези 600 и кусур кубикови ктм и са невероятно мощни
                и позволяват развиването на наистина много високи скорости
                освен това съм сигурен че и изискват много енергия и психическа и физическа за да ги кара човек
                освен това са и толкова мощни че много бързо износват и гумите
                смятам че дори може и още по интересно и атрактивно да стане състезанието ако намалят малко скоростите и дистанциите за преодоляване но карат с по леки и атрактивни мотори хем ще карат и много по агресивно и ще е и по интересно за публиката
                а сега с тия подвижни танкери верно карат бързо но и заради дългите дистанции не карат толкова агресивно шоуто е по малко рискът по голям и всъщност никой не печели
                да не говорим каква негативна реклама са тези трагедии и за фирмите спонсори и за цялата надпревара

                Коментар


                • #23
                  Няма ли начин да се направи някакъв вид "чип тунинг" както бях чел тук някаде, че някой има ограничение на скороста на АТВ-то си до 80 км/ч а всъщност АТВ-то му развива 120 км/ч а самото АТВ е ново..
                  Да направят така и за моторите да се изисква лимит, защото наистина никой зрител не би се интересувал да гледа постоянно един мотор как прехвърча буквално над пясъка с огромна скорост и зад него да има само яко пепелаци.. да го направят така че да има по малка скорост по-трудни трасета и по-къси разстояния...Аз лично не виждам смисъл дори в участието на подобно състезание...
                  1-во съсипваш се за 0 време
                  2-ро съсипваш си машината
                  3-то плащаш 1 куп пари
                  и 4-то риска да се убиеш се повишава със всеки изминал километър като накрая стига почти до 90% поради обезводненост губене на съзнание разконцентрирване и така нататък... и защо, за точно едно НИЩО !
                  Незнам за мене това си е лично мое мнение.. и не искам да нагрубявам по някакъв начин никой с думите си..
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • #24
                    RIP.
                    Мисля че затова има толкова различни състезания, който не се чуства подготвен не ходи на рали Дакар, Баха да не би да е по-леко състезание? Тук поне спират на всеки 200км. а там и ограничение в скоростта няма.

                    Коментар


                    • #25
                      да но баха като цяло е по кратко и може би затова и по атрактивно за зрителите
                      дакар е по скоро едно приключение което обаче много се комерсиализира и затова пилотите много рискуват и карат на предела
                      та вече го превърнаха в луда надпревара с по 500 км скоростни етапи с яко даване на газ което е на границата на човешките възможности особенно като се има предвид колко много дни продължава
                      според мен наближава момента да се направят промени
                      ралито вече не е същото както е било преди а схемата на провеждане не е променена много
                      трябва да вземат някакви мерки
                      и ми се струва че ще го направят по един или друг начин

                      Коментар


                      • #26
                        между другото следя дакар от мноого години имам записи на състезанието още от преди повече от десет години та и до сега почти всички години
                        и преди време ми бе супер интересно
                        напоследък обаче взе май много да се превръща в нещо като футболните шампионски лиги и да изпростява работата
                        влезнаха некви чудовищтни пари и мега интереси и фирми и както казах взе да става нещо средно между шампионска лига и формула 1
                        както и да е не мога точно да опиша какво чуствам но нещо не е в ред цялата работа

                        състезанието се превръща в нещо много различно от това което беше
                        което не че е лошо
                        ама още не е дооправено и е смесица между това което бе и това в което се превръща търсят някакъв баланс явно организаторите така че хем да не променят драстично правилата хем да е интересно и безопасно за сега не се справят много добре ми се струва -да видим кво ще стане за в бъдеще

                        Коментар


                        • #27
                          аз мен моторите са един безмислен риск, но нали това е въпрос на вкус всеки си харесва нещо.

                          но явно не четете достатъчно за състезанието, от тази година скоростта е ограничена на 160 км/ч за всички мотори с електронен ограничител и ако караш с на 160, което е видно от ГПС трака ти, те наказват толкова, че е по - добре изобщо да не караш нататък

                          така че мерки са взети, но никой неможе да контролира волята за успех и хората, които са подвластни на правилото "пръв или кръв" това е решение, което всеки взима сам за себеси и рискува, колкото му се струва разумно. загинали има, това е екстремен спорт
                          drive alive

                          Коментар


                          • #28
                            прав си
                            макар че 160.... е гати ограничението

                            Коментар


                            • #29
                              Добва идея да намалът ограничението! Ако ограничението е 120 ще трябва да променят денонощието от 24ч. на поне 30ч. иначе никой няма да може да завърши

                              Също добра идея да намалът етапите! Така ще има Дакар поне един месец, или 100км специален и 700км асфалт!

                              Хората се пребиват защото рискуват все повече и повече. Напрежението е това което ги пребива. Разликата между водачите е много малка и нервите са на макс!

                              Коментар


                              • #30
                                Отделно това състезание вече не е за мотори, откакто Чагин участва...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X