Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Често палене на къси разстояния ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Често палене на къси разстояния ?

    Land Rover Discovery 1 - 1996 - 300 tdi
    Налага ми са използвам джипа всеки ден в София, но на много късо разстояние- до 6 км. Докато стигна до работа, дори не е загрял нормално. Това два пъти на ден.
    Въпросът ми е: доколко това вреди на двигателя ?
    Дали си струва да купя някакава малка кола за ежедневно ползване, а джипа да се ползва само един път в седмицата на по-дълги разстояния, както и до скоро правех.
    Поздрави
    Land Rover Discovery 1-300tdi

  • #2
    До: Често палене на къси разстояния ?

    Мотора се шлайфа яко при този режим на каране. Колата ще бъде подложена на същото, ама кво от това. Коли мнооого. А любовта е една.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Често палене на къси разстояния ?

      Слагаш по-тънко масло и проблема е по-малък. Примерно 5в-30, 5в-40.
      Не се притеснявай за мотора, но при такава експлоатация, е добре да сменяш по-често маслото примерно 7.5-8 вместо 10.
      Другия вариант е да си купиш някаква малолитражка- нещо 1.2 16в дето е евтина за поддръжка и загрява за отрицателно време - все си мисля че не е рентабилно да караш джип по асфалт на кратки разстояния.
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • #4
        До: Често палене на къси разстояния ?

        Да не е рантабилно обаче... удоволствието е друго нещо. Карай си машината просто както каза колегата масълцето да е по-рядко и по-често да се сменя и е хубаво да позагрява няколко минути и да няма обороти над 2000 докато се стопли.
        [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

        Коментар


        • #5
          До: Често палене на къси разстояния ?

          Съгласен съм за удоволствието- наистина е так, няма какво да се спори, 100 метра да са, ама да гледаш от високо.
          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

          Коментар


          • #6
            До: Често палене на къси разстояния ?

            6км въобще не е късо разстояние... особено, ако има светофари... имай предвид, че и 100км да пътуваш в едната посока, пак ще имаш студен старт, освен ако не я държиш в топъл гараж /като мен /
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Често палене на къси разстояния ?

              В отопляемия гараж също имаш студен старт на двигателя, освен ако не я оставяш с работещ двигател вътре де.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                До: Често палене на къси разстояния ?

                Първоначално публикуван от Рашконти Преглед на мнение
                Land Rover Discovery 1 - 1996 - 300 tdi
                Налага ми са използвам джипа всеки ден в София, но на много късо разстояние- до 6 км. Докато стигна до работа, дори не е загрял нормално. Това два пъти на ден.
                Въпросът ми е: доколко това вреди на двигателя ?
                Дали си струва да купя някакава малка кола за ежедневно ползване, а джипа да се ползва само един път в седмицата на по-дълги разстояния, както и до скоро правех.
                Поздрави
                Аз съм също с LR Disco 96 r. От Връбница до Съдебната палата са точно 7 км. На вторият светофар парното ми вече духа топло. Двигателя ми стига много бързо до работната си температура и не мърда от нея след това. Да нямаш постоянно зацепена виско муфа?
                Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                Коментар


                • #9
                  До: Често палене на къси разстояния ?

                  Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                  .. Да нямаш постоянно зацепена виско муфа?
                  Или блокирал термостат в отворено състояние.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X