Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ланча Делта Интеграле EVO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ланча Делта Интеграле EVO

    Първата ми Ланча беше 1.6 HF турбо. След това минах на по-сериозни.
    В момента имам освен жипките и една дедра, но тя не е дори бледо подобие на интегралето... Просто съм фен и на тази марка))
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      До: Ланча Делта Интеграле EVO

      Честито.
      Истински расов автомобил.

      Коментар


      • #18
        До: Ланча Делта Интеграле EVO

        Върнахте ме повече от десет години назад. Имах такова "чудовище", но не беше еволюшън, въпреки това и до ден днешен се обръщам да погледам, ако се размина с Интеграле.
        Доколкото си спомням беше 5 поредни години шампион, докато не ги изтеглиха от шампионата. Последен от пилитите мисля че стана Дидие Ориол, след което премина на Селика.
        А бе легендарна машина, няма какво повече да се каже.

        Коментар


        • #19
          До: Ланча Делта Интеграле EVO

          Като стана въпрос за този ВЕЛИК автомобил искам да напомня за неговите предшественици Ланча 037 която при излизането си на рали сцената помиташе всички със страшна сила,но се оказа не толкова безопасна и след няколко злополуки беше изтеглена от състезанията.Няма да забравя срещата ми на живо през онези години,бях дете и с баща ми ходехме да гледаме рали "Златни пясъци" Когато Дарио Черато се появи с тази летяща чиния направо ми настръхна детската косица. Да не забравяме също и екзотичната Ланча Стратус ,която за времето си беше с най-невероятната форма на света.
          Прикачени файлове
          Стефан Дянков

          Коментар


          • #20
            До: Ланча Делта Интеграле EVO

            Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
            Доколкото си спомням беше 5 поредни години шампион, докато не ги изтеглиха от шампионата.
            6 поредни титли - по-нагоре съм пуснал линк към статия за нейната история.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #21
              До: Ланча Делта Интеграле EVO

              Велика кола ! Изглежда прекрасно ! Боята е невероятна ! И джантите оригинални ! Пази я в това състояние и след години ще струва много пари.От този тип машини повече харесвам само Ескорт ,които обаче никога не постигна славата на Делта.

              Коментар


              • #22
                До: Ланча Делта Интеграле EVO

                Ce bella e macina!Култова кола!!!Икона в автомобилостренето и рали шампионата.Малко снимки от Монте Карло 2008
                Прикачени файлове
                IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                Коментар


                • #23
                  До: Ланча Делта Интеграле EVO

                  Преди време намерих цветовете с които са били интегралетата в световните ралита >>http://www.snimka.bg/album.php?album_id=185336&photo=11 само дето не записах годините в които са били с съответния цвят ама мисля ,че съм ги наредил от наи стари към наи-нови...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ланча Делта Интеграле EVO

                    Бравос,бравос....немога да се стърпя...истинска класика,искрено завиждам,бях собственик на Призма 1600 и Делта НF,но това е ...Легенда!Радвам се, че отново тук намирам ..единомислещи човеци. Евала !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ланча Делта Интеграле EVO

                      Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                      Като стана въпрос за този ВЕЛИК автомобил искам да напомня за неговите предшественици Ланча 037 която при излизането си на рали сцената помиташе всички със страшна сила,но се оказа не толкова безопасна и след няколко злополуки беше изтеглена от състезанията.Няма да забравя срещата ми на живо през онези години,бях дете и с баща ми ходехме да гледаме рали "Златни пясъци" Когато Дарио Черато се появи с тази летяща чиния направо ми настръхна детската косица. Да не забравяме също и екзотичната Ланча Стратус ,която за времето си беше с най-невероятната форма на света.
                      Мдаа, тия зверини ги видях на живо в музея в Торино, пък ралиджийската си беше бодната директно след рали "Сафари" с понагъната дясна половина...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ланча Делта Интеграле EVO

                        Честито радвам се че има хора като вас да съхранят легендата ,в България има още няколко останали ,но сериозно доработени две при Илия Царски - състезателни ,една при Сашо Христов - състезателна ,една при Танев - състезателна ,една правена за драг собственик Сашко и две ,бегачка и тунингована и безумно много части при Даниел има и една бордо но не познавам собственика както и една в Божурище но е 8 клапанова.Пак повтарям честито сега ви трябва косуърт ,ауди куатро S1 ,и колекцията ще е пълна.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ланча Делта Интеграле EVO

                          Кола мечта, браво!
                          Що ти е да я пререгистрираш тук, нямаш проблеми с анг. номера да караш...
                          Нещо повече за ДВГ-то няма ли да кажете разбирачите?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ланча Делта Интеграле EVO

                            Приблизително 220кс и 350нм. 4Х4 с виско диф по средата с разпределение в различните модификации от 56/44 предна-задна до 47/53. и Торсен в задния диф. Ускорение 0-100 около 5.6 секунди.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ланча Делта Интеграле EVO

                              engine Inline-4 w/Garrett Turbocharger
                              position Front, Transverse
                              aspiration Garrett Turbocharger
                              valvetrain Belt Driven DOHC w/4 Valves per Cyl
                              displacement 1995 cc / 121.7 cu in
                              bore 87 mm / 3.43 in
                              stroke 90 mm / 3.54 in
                              compression 8.0:1
                              power 156.6 kw / 210 bhp @ 5750 rpm
                              hp per litre 105.26 bhp per litre
                              bhp/weight 161.54 bhp per weight
                              torque 298.28 nm / 220 ft lbs @ 3500 rpm
                              drive wheels Ferguson 4WD w/Rear Torsen Diffential, Central Viscous Coupling
                              body / frame Unit Steel
                              front brakes Inner Vented Discs w/Twin-Piston Calipers, Vacuum Assist, ABS
                              f brake size 281 mm / 11.1 in
                              rear brakes Inner Vented Discs w/Single-Piston Calipers, Vacuum Assist, ABS
                              r brake size 251 mm / 9.9 in
                              front wheels F 38.1 x 17.8 cm / 15.0 x 7 in
                              rear wheels R 38.1 x 17.8 cm / 15 x 7 in
                              front tire size 205/50 ZR15
                              rear tire size 205/50 ZR15
                              f suspension MacPherson Struts w/Lower Wishbones, Coil Springs, Telescopic Dampers, Anti-Roll Bar
                              r suspension Double Transverse Arms w/Coil Springs, Telescopic Dampers, Anti-Roll Bar
                              weight 1300 kg / 2866 lbs
                              wheelbase 2480 mm / 97.6 in
                              front track 1502 mm / 59.1 in
                              rear track 1500 mm / 59.1 in
                              length 3900 mm / 153.5 in
                              width 1770 mm / 69.7 in
                              height 1365 mm / 53.7 in
                              transmission 5-Speed Manual
                              gear ratios 3.50:1, 2.176:1, 1.523:1, 1.156:1, 0.916:1
                              final drive 3.111:1
                              top speed 220.5 kph / 137.0 mph
                              0 - 60 mph 5.7 seconds
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ланча Делта Интеграле EVO

                                Бива !
                                А дъщерята бива дори повече

                                Да ти е честита колицата !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X