Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зад състезателните кулиси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зад състезателните кулиси

    Още от сега ви казвам че не искам да ангажирам с писаното по долу никого , това си е само мое мнение и може да не ми отговаряте.


    Всеки може да опише заредената с адреналин атмосфера на автомобилните състезания с 4х4 в България.Замисляли ли сте се: Къде минава границата между спортно-техническото постижение и ламтежа за сензации и търгашеството? Какво кара да се увеличава публиката покрай трасетата и каква е ползата на състезанията за обществото? Дали бясното каране на нашите "асове" на волана са предпоставка за развитието на техниката и методите за шофиране?
    Ще кажете че набрания със състезанията опит води до техническо усъвършенстване на автомобила и неговите принадлежности.Да ама в България намаме производство на автомобили и принадлежности в което да се приложи наученото.Какво ни остава тогава-да премерим честно силите си с хората и машините.
    Какво беше положението до сега:
    1/ Нямаше разделяне на класове по двигатели и тегло
    2/ Нямаше яснота какъв точно тип състезания се карат
    3/ Нямаше точни изисквания към автомобилите
    В началото всичко беше уж само за удоволствието и купона, но както всичко в България се появи и момента кой ще печели от цялата тая работа. Създадоха се клубове,федерация,съюзи които организират състезания.
    Много ми "харесва" момента как организаторите които взимат нашите такси за участие ни задължават да налепим реклами на фирми от които са взели средства за организиране на състезанието.Задължителни по принцип трябва да са само баджовете с логото на състезанието и номерата и се поставят на определени места.Някой ще кажат че им харесва шаренкото но се замислете че рекламирате безплатно организация която на вас лично нищо не е дала а в същото време си плащате участието(според мен не е редно).
    В последните месеци се организираха мероприятия(един вид офф-роуд събори където дадено лице организира със негови си елементарни правила ) които лично на мен ми допадат много като идея и дано да просъществуват дълго време.Съветът ми е рекламирайте си стоките но недейте да печелите от самото мероприятие,ползвайте го само за реклама и ще имате голям успех.
    За състезанията от Шампионатите направете така че хора с автомобили от различни категории да са наградени.
    Правете си правилниците и регламентите но първо мислете за тези които искат да се състезават а не за джобовете си.Не правете състезания само за шепа хора защото ще им омръзне да се състезават по между си при липса на конкуренция.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

  • #2
    До: Зад състезателните кулиси

    надо проще
    Прикачени файлове
    не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X