Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се приготвя сладководната мида

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се приготвя сладководната мида

    здравеите колеги някои знае ли как се готви сладководната мида чул съм че била деликатес когато няма риби в торбата с миди да залъжа жената

  • #2
    До: Как се приготвя сладководната мида

    В кои реки ги има ?
    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

    Коментар


    • #3
      До: Как се приготвя сладководната мида

      В Стара речка, в някои корекции по р. Янтра и др. Между другото съм срещал миди по около половин кило.

      Коментар


      • #4
        До: Как се приготвя сладководната мида

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        В Стара речка, в някои корекции по р. Янтра и др. Между другото съм срещал миди по около половин кило.
        И ??? Имаш ли идея как се готвят?
        Морските се пекат заедно с черупките на ламарина или се варят(отново заедна с черупките)
        По време на печенето сами се отварят. Но са готови за ядене, когато пожълтеят, не веднага след отварянето.
        - може и да се панират, след като се изпекат.
        - А другите?
        П.П. Миналата година се натрових от 3 изядени купени миди ... само пресни ги консумирайте.... наловени от вас..
        Последно редактирано от iai-bg; 09-08-08, 17:42.
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • #5
          До: Как се приготвя сладководната мида

          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
          И ??? Имаш ли идея как се готвят?
          Морските се пекат на ламарина или се варят - а може и да се панират, след като се изпекат - ама другите?
          Миналата година се натрових от 3 изядени купени миди ... само пресни ги консумирайте.... наловени от вас..
          Речните миди живеят предимно в тинята и по-рядко в пясъка/защото той и по-рядко се среща по реките с това безводие в последните години/. Затова и смърдят на тиня. Миналата година държах едни миди две седмици в корита и им сменях водата два-три пъти на ден , но накрая пак си миришеха на тиня. Изводът - не стават за ядене, макар да са няколко пъти по-големи от морските. А иначе се приготвят по същия начин както морските.

          Коментар


          • #6
            До: Как се приготвя сладководната мида

            от дунава излицат миди наистина са са големи но и аз не зная как се прлиготвяат
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • #7
              До: Как се приготвя сладководната мида

              Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
              от дунава излицат миди наистина са са големи но и аз не зная как се прлиготвяат
              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
              .......
              Морските се пекат на ламарина или се варят - а може и да се панират, след като се изпекат........
              Речните - по същия начин.

              Коментар


              • #8
                До: Как се приготвя сладководната мида

                От 3 чувала миди средно по 10 см. след почистване се събра - за една яхния. Аз ги отварях сурови, почиствах ги и обилно с вода - иначе... Има ги където стадата пият от реката...

                Коментар


                • #9
                  До: Как се приготвя сладководната мида

                  Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                  От 3 чувала миди средно по 10 см. след почистване се събра - за една яхния. Аз ги отварях сурови, почиствах ги и обилно с вода - иначе... Има ги където стадата пият от реката...
                  И ?? Как е на вкус, какви подправки ? На коя река?
                  Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се приготвя сладководната мида

                    Почти на всякъде по долните течения на реките ....
                    Тука по Тунджанско ... има ...

                    Аз съм вадил мида по килограм,че и повече ...
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се приготвя сладководната мида

                      Давайте резептите, недейте само да се хвалите.
                      Тук е раздела за гозбите , не е ловният....
                      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как се приготвя сладководната мида

                        1. НЕ си струва играчката, такива неща се намират случайно при къпане и пак не си струва - вадене от реката (2 - 3 метра дълбочина), пренасяне, чистене, пак чистене, варене...
                        2. Бие на охлюви - http://montana-dnes.com/modules.php?...iew_cat&cat=15
                        3. р. Росица

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как се приготвя сладководната мида

                          Бях на язовир Бакърдере.Язовира беше испуснат и по брега беше пълно с миди по около10 см.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как се приготвя сладководната мида

                            Здавейте!Не знам как се прави сладководна,но ще ви дам рецепта за миди с ориз\днес ги имаше на пазара и от всичко те най -много ми хванаха окото\.Почиствате от налепите по черупката по10-15 миди на човек идоколкото е възможно отстранявате мустака.В тенджера наливате повечко олио\заради ориза\ и задушете 1 глава ситно нарязан лук.После поставяте мидите дасе задушат и отворят\под капак без да преварявате\.Една чаша ориз,3 чаши вода, соличерен пипер и готово.ДА ви е сладко От Мустакатко.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как се приготвя сладководната мида

                              Първоначално публикуван от yanev65 Преглед на мнение
                              Здавейте!Не знам как се прави сладководна,но ще ви дам рецепта за миди с ориз\днес ги имаше на пазара и от всичко те най -много ми хванаха окото\.Почиствате от налепите по черупката по10-15 миди на човек и до колкото е възможно отстранявате мустака.В тенджера наливате повечко олио\заради ориза\ и задушете 1 глава ситно нарязан лук.После поставяте мидите да се задушат и отворят\под капак без да преварявате\.Една чаша ориз,3 чаши вода, соличерен пипер и готово.ДА ви е сладко От Мустакатко.
                              Малко пришпорих края.Важно е мидите да останат покрити с водата за да може в тях да влезе оризът и да ги изпълни.Финализираме със ситно нарязан магданоз.В рецептата може да се експериментира с домати консерва и ситно нарязани гъби.Може на последният етап да прехвърлите всичко в тавичка във фурната ида запечете,но се уверете че в черупките е навлязъл ориз.Ако пък не е му помогнете.О тМустакатия Останалото е бяло вино\след ракийката\.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X