Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка на ЗИЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедка на ЗИЛ 131

    Искам въжето на лебедката да минава отзад. Главата не ми го побира как да го направя. Чух, че имало някакви приспособления през които да минава въжето назад. Някои може ли да ми помогне с идея как до го осъществя? Може би някои вече го е направил!

  • #2
    До: лебедка на 131

    Трябва да правиш водещи ролки по продължение на цялото шаси.За какво ти е отзад-за самоизваждане ли.Трябва да няма пречупване на въжето,да няма триене и може да стане.Доста пари ще ти струва да направиш ролки защото те трябва на всяка цена да са на лагери.

    Коментар


    • #3
      До: лебедка на 131

      Много по-удобно е да дърпаш някой закачен от зад отколкото от пред.Мислех,че няма да е толкова трудно и скъпо а пък военните може да имат такива разработки-ролки.

      Коментар


      • #4
        До: лебедка на 131

        Първоначално публикуван от BOBY131 Преглед на мнение
        Много по-удобно е да дърпаш някой закачен от зад отколкото от пред.Мислех,че няма да е толкова трудно и скъпо а пък военните може да имат такива разработки-ролки.
        Виждал съм на военни Заурери, и други малко разпространени камиони в нашата армия такива приводи, на заурера лебедката му е отзад и чрез такива водачи и ролки се извежда отпред
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          До: лебедка на 131

          Въжето трябва да идва по центъра на барабана. Последната ролка трябва да е колкото може по-далече от него, за да се подрежда само. Минималният допустим диаметър на ролките е 10 диаметъра на въжето, 15 стигат.
          Понякога слагат подпружинен притискач на въжето към барабана.
          Това са тайните.

          Коментар


          • #6
            До: лебедка на 131

            Последната ролка тоест най близката до лебедката е наи добре да бъде колкото може по далеко от барабана,естественно да сочи центъра на барабана.Искам да споделя също че най добре е тази ролка всъшност да не е ролка а макара с канал който да е с улеи с R същия с въжето.Въжето когато се движи по макара си поема по добре и има по голяма опорна площ от колкото по плоска ролка каквато е в всички лебедки.По този начин се удължава многократно живота на въжето.Тези водачи са много важни да не кажа най важни.Тя лебедката ясна няма спиране,като не пазим въжето все едно че я нямаме.

            Коментар


            • #7
              До: лебедка на 131

              Да, задължително макара отпред и колкото може по далечко от барабана на лебедката. Най-добре е да се направи подвижна, т.е. с възможност за бърз монтаж и демонтаж, та когато не е нужна просто да я няма. А въжето назад според вас неможе ли да се пусне през тунел от някаква тръба, като самото въже да бъде точно насочено от предната макара, за да няма странично усилие към тръбата.

              Коментар


              • #8
                До: лебедка на 131

                Въпрос на време е тая тръба да се натъпче с кал и всичко да гние и да не се движи. Без тръба се прави.
                А каналите на ролките се правят много дълбоки. Ширината им е примерно 1,5 диаметъра на въжето. Диаметърът на ролката се мери по дъното на канала.
                Търси в Гугъла картинки примерно на "лебедка в базе", "задная лебедка".

                Коментар


                • #9
                  До: лебедка на 131

                  Благодаря за съветите ,които ми давате.Историята е следната.Лятото често дърпам с лебедката,но в гората.Знам,че за да се навива правилно въжето трябва да се подава по средата.Тоя голям камион трудно можеш да го центрираш в горска пресечена местност. Винаги се дърпа от ляво или отдясно. Унищожих вече три въжета и накрая реших, че вместо да купувам въжета по-добре да направя някакво приспособление.Дали да минава мъжто отзад без да се разглобява приспособлението или отпред, но с разглобяемо приспособление, което да се закача някак на предната броня няма значение. Важното е да избера кое по-лесно и по-икономично ще стане. Затова търся помощ. А това е снимка на ролката, която ми дадоха. С четири такива ролки въжето спокойно минавал отзад. Само, че не знам къде да ги сложа по шасито добре, но от лебедката как ще тръгне?
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: лебедка на 131

                    Не е удобно да работиш с тази лебедка отзад.Това нещо според мен може да го направиш за временно самоизваждане.Тези ролки са хубави но трябва да се монтират така че да не може въжето да излиза от тях.Не знам как би могло да се осуществи.При работа с лебедка е хубаво човека който работи с нея да има възмовност да я наблюдава.Да вижда как се навива въжето и колко близо е трупа-куката до барабана.Тези дни ще снимам моя звяр да покажа аз какво имам и с какво си вадя хляба.

                    Коментар


                    • #11
                      От: лебедка на 131

                      Колега, за еднократно/дьрпане/ вьжето минава под мостовете и се дьрпаш. Но за пстоянна работа нема да стане. Купи още една лебедка и я монтирай отзад. За раздатката си има оригинален ком. Така ще е по-лесно и ставаш непобедим.

                      Коментар


                      • #12
                        От: лебедка на 131

                        Първоначално публикуван от uraldiesel Преглед на мнение
                        Колега, за еднократно/дьрпане/ вьжето минава под мостовете .....
                        Колега, това е било 2008г. Може случайно да са го решили проблема.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лебедка на ЗИЛ 131

                          Ами след като са го решили проблема защо не споделят... или е патентовано

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лебедка на ЗИЛ 131

                            Колеги... преди 10-тина дена се сдобих със Зил 131 (военен с фургон). Уж има някакъв проблем (смесил е водата) и се съмнявам че е търговски трик за да могат да продадат другите 2 камиона които бяха в доста лошо състояние но пък палеха Та исках да попитам дали някой би споделил конкретна информация (ще е щастие ако е придружена и със снимки) как е направил въжето от лебедката да минава назад, защото мисля, че в най-скоро бъдеще ще ми се наложи да го правя и аз така, защото през зимата в нашите гори си е еб*ло майката :Д

                            Поздрави от "най-младия" балканджия

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X