Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кофти нафта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кофти нафта?

    На последък сутрин трудно ми пали Jeep-ката. Направи ми впечатление, че не е в зависимост от температурните промени. Вслушах се в съвети от форума и подгрявам по не по два пъти преди да паля. Така нещата си бяха добре. Дори когато сутрин беще -13 градуса колата со палеше. От известно време насам, въпреки, че е по-топло има тормоз при паленето. Тоест пали на второто или третото завъртане. Тормози се на едни нискиобороти за малко, после като запали и подам газ изкарва един сив облал от ауспуха. Иначе като цяло си жърви, като заспали не прекъсва, не гасне или такива неща.
    По-посветени от мен ме посъветваха да сменя горивния филтър, който съборал водни капки и при ниски температури те замръзвали.
    Аз си мисля, че и с нафтата има проблем. Май не е качествена. Обикновенно зареждам на "Еко" или на OMW".
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
    "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

  • #2
    До: Кофти нафта?

    а провери ли подгрявящите свещи дали работят,дори само една да е изгоряла ще пали трудно.Ако имаш изгоряла внимавай при смяната да не се скъса,че панаира после е голям.

    Коментар


    • #3
      До: Кофти нафта?

      моят е WJ 3.1 сутрин независимо от температурата пали веднага но с един облак бял дим и чукане на двигатела за около 15-20сек. НЕ Е ТОВА ЧУКАНЕ КОЕТО ЧАКАХ

      Коментар


      • #4
        До: Кофти нафта?

        Първоначално публикуван от YONATA Преглед на мнение
        моят е WJ 3.1 сутрин независимо от температурата пали веднага но с един облак бял дим и чукане на двигатела за около 15-20сек. НЕ Е ТОВА ЧУКАНЕ КОЕТО ЧАКАХ
        Тази "димка" и моя си прави независимо дали сам сложил нафта от 2.04 лв. или 2.20 лв. Всяка сутрин вдигам един голям облак пред възмутения поглед на съседите
        Grand Cherokee WJ 3.1

        Коментар


        • #5
          До: Кофти нафта?

          Първоначално публикуван от ivdibi Преглед на мнение
          Тази "димка" и моя си прави независимо дали сам сложил нафта от 2.04 лв. или 2.20 лв. Всяка сутрин вдигам един голям облак пред възмутения поглед на съседите
          Кво ви дреме, нали пали и върви, виж ако нон-стоп е така е гадно.

          По проблема на колегата и аз мисля, че може да е някоя свещ. Възможно е и някоя дюза да е зацапала.

          Коментар


          • #6
            До: Кофти нафта?

            Първоначално публикуван от gravidis Преглед на мнение
            а провери ли подгрявящите свещи дали работят,дори само една да е изгоряла ще пали трудно.Ако имаш изгоряла внимавай при смяната да не се скъса,че панаира после е голям.
            Имаш право, ама ако е изгоряла свещ дали няма да се усеща и като пали, кгато е тоъл двигателя. При мен си пали от раз когато вече веднъж е запалил...........Знам ли? Ще ги проверя свещите
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
            "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

            Коментар


            • #7
              До: Кофти нафта?

              ако е топъл двигателя то ще пали и с две изгорели свещи.Ако двигателя ти е 2.5 на бош цената е около 38 лв. за брой ако случайно скъсаш свещ(което в никакъв случай не ти пожелавам)пиши за да ти кажа най-безболезния изход

              Коментар


              • #8
                До: Кофти нафта?

                Първоначално публикуван от YONATA Преглед на мнение
                моят е WJ 3.1 сутрин независимо от температурата пали веднага но с един облак бял дим и чукане на двигатела за около 15-20сек. НЕ Е ТОВА ЧУКАНЕ КОЕТО ЧАКАХ
                Ако имаш пистови ремъци сутрин като палиш/студен накарй някой да ги наблюдова.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25161
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #9
                  До: Кофти нафта?

                  При същите признаци:все по-трудно палене сутрин,и много сив пушек,а после изчистваше,но започна да вдига разхода се оказаха 3 запекли/пропикали/дюзи от 6.
                  ZX-12-R;KLR 650;VULKAN 900;JAWA 350 с кош;JEEP CHEROKEE 2.8;SUBARU IMPREZA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кофти нафта?

                    аз също си мисля,че е от дюзите но незнам каде да отида

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кофти нафта?

                      И преди съм давал препоръка за НН Сервиза на територията на Технотест до летището. Аз тан ходя и съм много доволен!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кофти нафта?

                        Е днес отказа да запали съвсем. Въртя въртя безуспешно.............ама не! Ще почна от свещите. Тях мога ли сам да си сменя? Питам щуротии сигурно, ама не ми е много ясно всичко под капака. На Форда съм си сменял свещите. Веровтно и тукще успея.
                        Ако обаче не е от тях? "Кво правиме"? .........дето вика ченгето.
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
                        "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кофти нафта?

                          Първоначално публикуван от hristota Преглед на мнение
                          Е днес отказа да запали съвсем. Въртя въртя безуспешно.............ама не! Ще почна от свещите. Тях мога ли сам да си сменя? Питам щуротии сигурно, ама не ми е много ясно всичко под капака. На Форда съм си сменял свещите. Веровтно и тукще успея.
                          Ако обаче не е от тях? "Кво правиме"? .........дето вика ченгето.
                          Е сега пали та даже и пушек не се вдига. "Кофти нафтата" се оказа, че си е наред.Три от свещите са сдали багажа. Намерих ги по 28 лева на BOSCH, от "Ауто+" и като сега съм с нови свещи всичко се оправи.
                          Понеже кабелите дето водят до свещите се бяха леко напукали. А по точно някои от обувките на свещите. Та рещих да си купя нови. Онея кретени от "Балкан стар" ми поискаха 1500 лева, щото не продавали отделно това кабелче с 4 накрайника, а цялата система. Питам се дали са луди..............??? Сега си ги стегнах с изолирбанд и са като нови
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
                          "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кофти нафта?

                            Първоначално публикуван от hristota Преглед на мнение
                            Е сега пали та даже и пушек не се вдига. "Кофти нафтата" се оказа, че си е наред.Три от свещите са сдали багажа. Намерих ги по 28 лева на BOSCH, от "Ауто+" и като сега съм с нови свещи всичко се оправи.
                            Понеже кабелите дето водят до свещите се бяха леко напукали. А по точно някои от обувките на свещите. Та рещих да си купя нови. Онея кретени от "Балкан стар" ми поискаха 1500 лева, щото не продавали отделно това кабелче с 4 накрайника, а цялата система. Питам се дали са луди..............??? Сега си ги стегнах с изолирбанд и са като нови
                            Аз за тия изроди от Балкан Стар бях отворил отделна тема... Нема такива в целия свят заклевам се....
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кофти нафта?

                              Аз правих един 3,1 с избила гарнитура на главите в Балкан Стар искаха да му сменят главите- всичките и му поискали 6000лв. Направо да ПАДЛАДЕЕШ .После за смяна на един датчик в скоростната кутия,масло и термостат му вземаха 1200лв.
                              Стефан Дянков

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X