Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Garmin Colorado

    Изключете си компаса и консумацията на ток ще падне. Много ме кефи, че при изключен приемник барометъра следи налягането и на сутринта виждаш какви са промените във времето. Поне на теория трябва да е така.
    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
    http://ftp.domainbg.com/tuono

    Коментар


    • #17
      До: Garmin Colorado

      Tuono, успя ли да го тестваш вече? Сигурен съм че всички с удоволствие биха прочели как е минало
      Warp. Timewarp.
      Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
      LZ1VAS

      Коментар


      • #18
        До: Garmin Colorado

        Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
        Изключете си компаса и консумацията на ток ще падне....
        Не е лоша идеята - стига да кажеш как? До сега не съм го открил като възможност

        Коментар


        • #19
          До: Garmin Colorado

          Ето малко скриншота:








          Коментар


          • #20
            До: Garmin Colorado

            Направих един тест с напълно заредени Ni-MH батерии (2700mAh) и издържа ~12 часа... Явно това са батериите за него.

            Компаса може да се изключва:

            setup, heading... и вместо "auto" се изключва...

            Но за разлика от 60-ката тук компаса работи перфектно и го няма това безкрайно "въртене" когато сме на място... На 60-ката колкото и да се настройва не може да докара тази перфектна работа както при Coloradoto... така че ще пробвам колко точно по-дълго ще изкара без него но колкото и да е не бих го изключил...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              До: Garmin Colorado

              Някой дали е разкрил как се зумва в 3Д режима?

              Коментар


              • #22
                До: Garmin Colorado

                Венци вече е казал как се изключва компаса.
                Едва от вчера го имам и не искам да правя прибързани коментари. Ще има статия, разбира се, но след около 3 седмици поне. Искам повече неща да проверя на този приемник и да добия реална представа за поведението му при всякакви условия.

                Първоначалните ми впечатления са за един съвсем различен приемник. Има страхотни неща, но и големи глупости. В крайна сметка се очертава да е достойна смяна на Map 60 серията.

                Събине, с Гарминската програма ли направи screen-shot или с нещо друго?
                "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                http://ftp.domainbg.com/tuono

                Коментар


                • #23
                  До: Garmin Colorado

                  Вие ме запалвате за такова нещо.

                  Tuono с най голям интерес прочетох всичко от страницата ти и ,ще изчакам да публикуваш впечатленията си.

                  Да не би да изчезне продукта от пазара поради голям интерес!!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Garmin Colorado

                    Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                    Венци вече е казал как се изключва компаса.
                    Едва от вчера го имам и не искам да правя прибързани коментари. Ще има статия, разбира се, но след около 3 седмици поне. Искам повече неща да проверя на този приемник и да добия реална представа за поведението му при всякакви условия.

                    Първоначалните ми впечатления са за един съвсем различен приемник. Има страхотни неща, но и големи глупости. В крайна сметка се очертава да е достойна смяна на Map 60 серията.

                    Събине, с Гарминската програма ли направи screen-shot или с нещо друго?
                    Той май наистина си е съвсем нов приемник... Не е SIRF3 а е с чипсет на Garmin... Субективно без да съм го сравнявал е по-чувствителен от 60-ката... На последния етаж под покрива 60-ката приемаше но не много уверено... Докато Coloradoto много бързо се "осъзнава" и след това безпроблемно си държи 3-4 метра точност... Но пак казвам това не е реален тест...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      До: Garmin Colorado

                      Fly_Free, лудостта с име Colorado едва сега започва, няма начин да изчезне.
                      Вече нямам Map 60CSx, но тези дни ще взема от приятели и ще мога да ги сравня. каквото и да са сложили, то е чувствително като чип. Направи ми впечатление, че при спиране на светофар "подскачането" е значително по-малко от Sirf III, вероятно има някакво филтриране.
                      "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                      http://ftp.domainbg.com/tuono

                      Коментар


                      • #26
                        До: Garmin Colorado

                        Ето и първи впечатления от мен.

                        Батерии:
                        Уголемявайки екрана и повишавайки мощността на процесорите, потребителите на Colorado определено трябва да започнат да мислят и за икономия на ток (както в къщи). Когато екрана се осветли максимално Colorado-то изяжда над половината заряд на 2000ма акумулатори за час и 10 минути до ниво на батериите около 20-30%. Гармин обаче са взели интересно решение, и когато това се случи те ограничават светлината на екрана на 50% осветленост. След това, явно значително пада консумацията, защото батериите се самовъзтановяват и от 1 (от четири) баклавички батерията след малко се качва на 2, т.е. половин заряд. В това положение, със настройка на осветлението на половина (постоянно осветление, без да се загася при липса на активност) и с изключен приемник Colorado издържа учудващо много. Засичах му някъде около 4-5 часа и си легнах. Така и не можах да го засеча точно защото не очаквах такива резултати. На сутринта го намерих със съобщение за слаба батерия и тотално изключено осветление, но все още работеше!

                        Генерирането на 3D изглед е другото нещо което засякохме че консумира много ток. Особеното тук е че тестовете бяха с изключително тежка карта, с информация в нея, 5 пъти повече от необходимото. Днес сутринта за моя радост видях че най сетне е успяла да се компилира нова версия, доста по лека, и с нея нещата са много различни. Colorado-то видимо сметна с лекота 3Д-то много бързо! С "тежката" карта обикновени алкални батерии заминаваха за половин час игра с 3D-то комбинирано със силно осветен екран. Днес цял ден го показвам на този-онзи и тествам разни неща и още не съм сменил батериите! Естествено ще мине още време докато изпипаме финално нещата, но засега съм изключително доволен от резултата и най вече машинката

                        Екран:

                        Екрана е значително по-голям и с по-добра резолюция от 60-тката. Осветеността на екрана обаче създава впечатление на оскъдна когато работи на батерии. Не че не се вижда, вижда се идеално, но явно сме свикнали с много светлите екрани и очакваме нещо подобно на осветеността на Nuvi. Когато го включим на външно захранване обаче нещата придобиват съвсем друг характер

                        Ето снимка на екраните на 60-тка и Колорадо на батерии. И двете са с максимално осветление:





                        Ето обаче какво се получава когато вържем външно захранване на Колорадото



                        Фотоапарата е измерил осветеността на екрана на Колорадото и 60-тката изглежда в мрака!!!

                        Ето една снимка и с Nuvi в картинката. Само искам да отбележа че на нювито му увеличих на 100% осветлението, нещо което се съмнявам да се ползва(освен за фенер), защото вади очи



                        Може да се види че Колорадото не отстъпва на Nuvi-то и свети почети колкото него

                        Интерфеис:

                        Това е нещото което колкото ми харесва толкова ме и дразни. Колкото повече го ползвам толкова повече вниквам в мисълта на гармин. Принципно лично много мразя да ми променят генерално интерфейса, защото се чувствам като с отрязани ръце. След ползване от 2 дена, аз определено одобрявам новият интерфейс. Както венци вече каза, възможността за управление с ръкавици наистина е огромен плюс, особено за мотористите. Ролчето е много по удобно при използване на като зум! Единственият минус който съм намерил до сега е въвеждането на символи, което все още не мога да го правя бързо като при 60-тката(ако изключим постоянните корекции които се налагаха там обаче, защото старият джойстик беше доста зле и често "не слушаше").

                        Кутия:

                        Кутията определено е по здрава от 60-тките. Малко е притеснителен цребърният "финиш" който са направили, защото подозирам че лесно ще се изтърка(както ми обърна внимание един приятел). Отделно задният капак има една странна цепка, която подозирам ще в нашият моторджииски слуцай ще се пълни с кал, но ще приспособим нещо.
                        Външно захранване:

                        Както някой вече се израдваха, то е USB. Не бързайте да се радвате обаче, защото до сега не съм видял нито една зареждачка за телефон, която да работи. Всичките след като ги включите Колорадото минава в интерфейсен режим. Дори и захранването на Гармин Mobile 10 не работи! Днес си купих захранване за нюви 350 и то работи перфектно. Освен това и е Г-образно и не стърчи. Малко неприятно за мотористите и най вече за АТВ-истите, тази USB букса ще трябва да се пази(почиства) от кал.

                        Щипка за колан:

                        Щипката за колан е доста здрава, с карабинер и определено няма опасност да си я загубиш. От началото мислях че ще е необходимо да се сваля всеки път когато сменяш батериите, но се оказа че не е така. С радост установих че леко повдигайки долният и край може да се отключи задният панел и да се свали капака

                        Използване в кола/джип:

                        Естествено едно Nuvi 760 би било по-удобно и по-добре ще се вижда от Колорадото, но като знам че аз си се справях и с 60-тката, спокойно мога да кажа, че Колорадото е пъти по удобно за кола от нея. Екрана му е малко по малък от Nuvi 200 и прекрасно осветен (на външно захранване). Също има и псевдо 3D режим на работа, като на Нюви. Въвеждането (при търсене и записване) определено ще е проблем обаче, още повече с ролчето от горе, сравнение с Nuvi не може и да става, все пак тъч дисплея е огромно предимство при въвеждане.


                        GPS chip:

                        Нещото което най ме е притеснявало беше дали ще е със Sirf III. Слава богу, че докато разбера че не е със Сърф3 вече се бях убедил в прекрасната работа на чипа който използват. За прецизност не мога да говоря, защото не съм го тествал още, но ми се струва че е една идея по добър, в смисъл че държи сигнал на места където приемници със Сърф3 издъхват.


                        В ЗАКЛЮЧЕНИЕ

                        Изумен съм от баланса който Гармин са постигнали с КОЛОРАДО!!! Влюбвам се в него все повече и повече след всяка минута прекарана с него(да не чуе жената). Благодаря на Гармин за прекрасната нова играчка

                        Коментар


                        • #27
                          До: Garmin Colorado

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Някой дали е разкрил как се зумва в 3Д режима?
                          Е с ролчето де. Само не може да се разхождаш по картата, и ако искаш да се огледаш трябва да го въртиш(с включен и калибриран компас).

                          Коментар


                          • #28
                            До: Garmin Colorado

                            Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                            Събине, с Гарминската програма ли направи screen-shot или с нещо друго?
                            Е това беше най трудното ми нещо. Задържаш "Shortcuts" бутона и след малко като бипне е направил screen-shot в папка /garmin/scrn

                            Коментар


                            • #29
                              До: Garmin Colorado

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Е с ролчето де. Само не може да се разхождаш по картата, и ако искаш да се огледаш трябва да го въртиш(с включен и калибриран компас).
                              При мен не е така, с "рокера" накланяш картата tilt, а не зумваш, а разходката си става с вътрешната част на рокера - нагоре надолу се движиш, а наляво, надясно въртиш

                              Коментар


                              • #30
                                До: Garmin Colorado

                                Колеги ,а каква е разликата между 300 и 400t /дали е само компаса/ и съответно каква е разликата между купуването от България и чужбина.Предполагам за Вас това са детски въпроси, но извинявяйте....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X