Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде са конете..?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде са конете..?

    Навъртях към 3000км и вече почва да ме дразни следното - при среден наклон Витарата не може да поддържа една нормална скорост от около 100 км/ч на четвърта (автоматик 1.6 16V). Става въпрос предимно за магистрала Тракия - около Вакарел, например. Сравнявам я с другата ми кола - Пежо Експерт 1.6 моноинжекцион 79 к.с., която върви много по-леко и не се мъчи особено по тези места. Вярно че е с ръчни скорости и по-къси предавки, но пък е с 300 кг по-тежка и доста по-висока и по-широка. Компресията и на двата мотора е около 14 и би трябвало Витарата с нейните 18 коня отгоре поне да върви колкото другата, според мене. Мисля че освен автоматика няма друго извинение, става въпрос за каране на 2Н когато и двете коли имат еднакви загуби по трансмисиите. Ако може някой колега с автомат да сподели неговите впечатления - може пък нещо по Витарата да не е наред (надеждата умира последна)!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    До: Къде са конете..?

    Попитай bokostz . Той кара такава, само че моноинжекция. Моите впечатления от неговата са само от разходките ни. Просто се представя учудващо успешно !
    [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

    Коментар


    • #3
      До: Къде са конете..?

      Всичко и е наред на колата просто толкова може.Все пак не е магистрална бегачка.

      Коментар


      • #4
        До: Къде са конете..?

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        Мисля че освен автоматика няма друго извинение, става въпрос за каране на 2Н когато и двете коли имат еднакви загуби по трансмисиите. Ако може някой колега с автомат да сподели неговите впечатления - може пък нещо по Витарата да не е наред (надеждата умира последна)!
        Не казваш с какви хъбове си отпред, ако са ръчни - изключваш ли ги при каране на 2Н? А ко са автоматични - работят ли? Ако не работят загубите са доста при висока скорост.
        При всички случаи загуби на мощност, дадена вече от двигателя ще е съпроводена със загряване на мястото на загубата - ако е автомата - ще прегрява, ако са накладки - пак и т.н. Дори и меките гуми, когато ти вдигат разхода загряват.
        Ако няма горните ефекти, значи нещо "скопява" двигателя. Все пак е ~100 коня. С моя сандък и 86 -те му коня на въпросното място "летя"

        Коментар


        • #5
          До: Къде са конете..?

          Хъбовете са автоматични и засега работят без грешка - включват и изключват за около 30см движение почти безшумно, така че често проверявам на място дали се въртят полуоските за да съм спокоен. Мотора си работи добре - похапва масло, но мисля че е от клапаните. Скоростите и трансмисията не греят или шумят, общо взето тъпа история! Гумите са ми по-големи от нормалните, в момента не съм сигурен кой размер са, и това също дава своя принос за по-малката мощност, но чак пък толкова..? Въпроса е че 100 коня на това купе (дълга база) би трябвало да се усещат, а в момента все едно съм на Трабант. Иначе веднъж я засилих след тунела и стрелката отиде в надписа KM/H което е към 170-180.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            До: Къде са конете..?

            Пробвай да намериш данни за челното им съпротивление. Мойта фабия 65 коня върви повече от ферозата 95коня на висока скорост.

            Не мисля че може да има сравнение между кола и джипка, много са различни.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Къде са конете..?

              И все пак дай данни за гумите. Ако са много големи и това е от значение, но най-добре ще ти кажат колегите с Витарите

              Коментар


              • #8
                До: Къде са конете..?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Пробвай да намериш данни за челното им съпротивление. Мойта фабия 65 коня върви повече от ферозата 95коня на висока скорост.

                Не мисля че може да има сравнение между кола и джипка, много са различни.
                Пежото не е лека кола, а ван с 26% по-голямо въздушно съпротивление, 300кг по-тежко и с 18 коня по-слаб мотор на Фиат - и това ако не е достатъчно, тури му пепел! Въпреки това държи 150 на равно, докато Витарата на същия участък доста по-бавно достига 140 и умира. Довечера ще проверя размера на гумите, но не мисля че са повече от +5% от стандарта.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  До: Къде са конете..?

                  Гумите са 215/80/15 - мисля че са до +5% от стандарта (който не го знам) тъй като толкова му е грешката на километража по GPS. Не е малка разлика и сигурно товари мотора, а като добавим и автомата... май това е причината, но досега никой колега със същия автомобил не е споделил неговия опит - жалко!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къде са конете..?

                    Еми де да знам... Други скорости, раздатка, диференциали... Явно двете са оптимизирани за различни цели...

                    И аз се чудя как лекичка фероза със 95 коня върви като спънат кон и няма никаква динамика. С гуми като по книга при това. Набира и до 140, но бавно и полека. После си ги държи без проблем, но бавно набира. Стара загора-София по магистралата не съм падал под 110, и то не защото не може, а защото пътните условия не позволяваха. С повече не смея да я карам, защото става нестабилна, но се вижда че може и още. По баири обаче е същото като твойта - все едно си карам дъртия дизелов форд транзит 2.4 и 65 коня, който между другото беше и по-тежък.

                    На ниска скорост (до около 60-70) обаче върви осезаемо повече от колата ми.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къде са конете..?

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      Гумите са 215/80/15 - мисля че са до +5% от стандарта (който не го знам) тъй като толкова му е грешката на километража по GPS. Не е малка разлика и сигурно товари мотора, а като добавим и автомата...
                      Не вярвам да е от гумите. Смених моите с 215/75/15, а имах каквито се полагат по документация - 205/70/15. Не съм почувствал никакво влияние върху скоростта, ускорението и спирането.

                      От друга страна при продължителен наклон по шосе или магистрала моето "Джимни" (бензин, около 1,3 куб. см, около 80 к.с., ръчни; около 1 тон) издиша на пета скорост, а ако не съм превключил своевременно, се озорва и на четвърта. Допускам, че това, което те дразни, поне отчасти е нормално. Но нямам наблюдение, опит и компетентност да мога да ти кажа повече.

                      Поздрави!
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къде са конете..?

                        ланчата ми е 4 скоростен автомат типтроник и по магистрала на баирите за да карам с повече от 120-130 трябва да включвам 3-та, а моита е 2000 154 коня и е на 100к километра.
                        Мойта скорости са уникално дълги
                        1-ва 70-80
                        2-ра 150
                        3-та 200 и малко
                        4-та неможе да я напълни, ако стигне 7000 оборота на 4-та ще е около 300 км/ч


                        а мойта кола по принцип върви над 4000 оборота, под 4000 едвам се движи
                        Последно редактирано от netsurfer; 01-02-08, 11:41. Причина: много голяма беше снимката ;)

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къде са конете..?

                          Нормално поведение за тази Витара, на скорости до 70-80 км/ч, доста пъргава, но на дълъг баир явно издиша. При моята беше същото.....
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къде са конете..?

                            Благодаря на всички за споделеният опит - явно нещата са горе-долу нормални. Мисля си че случая е типичен за японски производители които често послъгват за реалните показатели на машината (в моя случай за конете) - при моторите, например, винаги се декларират по-малко килограми и нереални максимални скорости .

                            Поздрави
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къде са конете..?

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Благодаря на всички за споделеният опит - явно нещата са горе-долу нормални. Мисля си че случая е типичен за японски производители които често послъгват за реалните показатели на машината (в моя случай за конете) - при моторите, например, винаги се декларират по-малко килограми и нереални максимални скорости .

                              Поздрави
                              Аз си мисля че нарочно е "спъната" по елетронен път.Ако и се махне инжекцията и се сложат два двойни "Вебера" може доста да се променят нещата
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X