Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паркиране в центъра на София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паркиране в центъра на София

    Да бе, интересно ми е как мислите софиянци за инициативата на бат' Бойко
    От гледна точка на провинцията, тя е правилна, макар че сигурно е повече показно мероприятие, но наистина центъра беше ужасно задръстен от коли!
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/

    днес гледах по БТВ как критикуват забраната за паркиране отляво и т.н. Няква бабка с пежо за 40 000лв се жалеше, че трябвало да плаща за паркиране / цели 48лв/месец?!/... А какво да кажат другите /бабките с бастуните, майките с детските колички и т.н./ - на тях кой ще им плаща за "слалома"?
    И то в центъра 48лв,а имам приятели които плащат в Надежда повече пари ..........но да не изместваме темата
    B+

    Коментар


    • #3
      Поредния идиотизъм. Няма как да стане.
      На Витошка има почти 200 адреса, все кооперации с по много апартаменти и нито един гараж или вътрешен двор. За всичките тия хора са дали 50 места по паркингите, и то за пари. Примерно на 2 километра от мястото където някой живее.
      Първият който вдигне телефона и се обади на адвоката си е осъдил общината за нарушаване на сервитутните му права. Които са гарантирани с Конституцията и не могат да се отменят с административен акт.
      Цялата работа е да съберем пропуските за уж пешеходните зони от хората на предишния кмет и да ги дадем на наште хора. И да съберем едни пари и за тая работа.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
        Да бе, интересно ми е как мислите софиянци за инициативата на бат' Бойко
        От гледна точка на провинцията, тя е правилна, макар че сигурно е повече показно мероприятие, но наистина центъра беше ужасно задръстен от коли!
        Бат Бойко го е измислил /по точно прекопирал /--четни .........нечетни номера ще влизат различен ден в центъра .А софианци ще се запасяват с по две коли
        B+

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от vokel
          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
          Да бе, интересно ми е как мислите софиянци за инициативата на бат' Бойко
          От гледна точка на провинцията, тя е правилна, макар че сигурно е повече показно мероприятие, но наистина центъра беше ужасно задръстен от коли!
          Бат Бойко го е измислил /по точно прекопирал /--четни .........нечетни номера ще влизат различен ден в центъра .А софианци ще се запасяват с по две коли
          .....

          Абе преди месец като разграфиха местата за паркиране и направиха сините "Инвалидки" (Места боядисани в синьо - за спиране и паркиране на коли на инвалиди) много се зарадвах - на следващия ден нещата си дойдоха на мястото гледам напаркирали БМВ М5, Мерцедес МЛ55 АМГ, Пежо 407 ... извадили по едно листче на предното стъкло, че са инвалидни коли ... много заможни били инвалидите у нас ...

          Предполагам същите тези "инвалиди" ще имат привилегията на де спазват четно/нечетната простотия ...
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Стефан
            Поредния идиотизъм. Няма как да стане.
            На Витошка има почти 200 адреса, все кооперации с по много апартаменти и нито един гараж или вътрешен двор. За всичките тия хора са дали 50 места по паркингите, и то за пари. Примерно на 2 километра от мястото където някой живее.
            Първият който вдигне телефона и се обади на адвоката си е осъдил общината за нарушаване на сервитутните му права. Които са гарантирани с Конституцията и не могат да се отменят с административен акт.
            Цялата работа е да съберем пропуските за уж пешеходните зони от хората на предишния кмет и да ги дадем на наште хора. И да съберем едни пари и за тая работа.
            сутринта много добре го казаха - който покаже в нотариалния акт за апартамента "паркомясто" - да му дадат безплатно такова!
            а и нека сме реалисти - колите по тротоарите в центъра не са на живущите там - иначе защо късно вечер има места за паркиране, а през деня не???
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Темата така или иначе се раздели на две под теми (и вероятно по-късно ще отделим постовете) :
              • С автомобил в града /4х4 или не/
              • Проектното предложение за паркиране в центъра /около Витошка/


              По втората тема (предложението на Б.Борисов) - в крайна сметка никъде в Европа не е евтино да живееш в идеален център (downtown). Не бих искал да бъда саркастичен, но мисля, че тук трябва да започваме да свикваме с това (да си правим сметката).

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Yaro
                По втората тема (предложението на Б.Борисов) - в крайна сметка никъде в Европа не е евтино да живееш в идеален център (downtown). Не бих искал да бъда саркастичен, но мисля, че тук трябва да започваме да свикваме с това (да си правим сметката).
                По втората тема къде паркират живеещите в пешеходните зони на Пловдив, Варна и т.н.? Няма голям град в БГ /да не говорим пък за чужбина/ без пешеходна зона...

                Днес имах малко работа на ул. Хр. Белчев 3 - паркирах си най-културно на паркинга при БНБ /срещу "Мавзолея" де/ и буквално за 3 минути пеша стигнах, свърших си работата и си тръгнах преди година-две правех грешката да се опитвам да стигна с колата "до вратата" на мястото, където имам работа... В резултат: нерви, въртене из уличките по 15-20 минути и изгорено гориво за 2х цената на платения паркинг...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Yaro
                  По втората тема (предложението на Б.Борисов)
                  моето мнение е, че е рано да се сравняваме или пък да прилагаме неща за които няма инфраструктура нито условия да бъде създадена

                  в много страни част от хората остават паркирани колите си на метростанциите - но там обикновенно има безплатни паркинги
                  метрото е точно до секунда и има достатъчно спирки

                  в централните части на градовете също има паркинги и всеки си прави сметка за себе си дали с метро дали с кола

                  да на Витошка не минават коли но всичко наоколо е задръстено от спрели и движещи се коли - може да има пешеходен булевард , но останаха още по-малко уличките около него със свободни тротоари по които да пешеходстват пешеходците

                  Коментар


                  • #10
                    идеята с четните/нечетни номера отдавна отпадна... тя е измислина от италианците, но почти без ефект, щото доста от хората веднага си купили по още една кола...

                    ако се направят още няколко паркинга на подходите към центъра, а същевременно всички паркоместа в центъра станат платени, доста хора ще се замислят дали да се навират в идеалния център с колите си без реална нужда /ако нямат тежък батаж и т.н./

                    дори ще е добре да има някакви маршрутки или автобусчета от паркингите към града, както е в Англия например...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Стефан
                      Поредния идиотизъм. Няма как да стане.
                      На Витошка има почти 200 адреса, все кооперации с по много апартаменти и нито един гараж или вътрешен двор. За всичките тия хора са дали 50 места по паркингите, и то за пари. Примерно на 2 километра от мястото където някой живее.
                      Първият който вдигне телефона и се обади на адвоката си е осъдил общината за нарушаване на сервитутните му права. Които са гарантирани с Конституцията и не могат да се отменят с административен акт.
                      Цялата работа е да съберем пропуските за уж пешеходните зони от хората на предишния кмет и да ги дадем на наште хора. И да съберем едни пари и за тая работа.
                      Аз пък смятам че и с тези 50 места които са им дали безплатно съм ощетен. Откъде накъде на някой си за сметка на общинските фондове (т.е. и моите пари) ще му бъде предоставян евтин паркинг на място където аз паркирам срещу 2лв. на час? Бил живеел на Витошка, е и? Нито улицата е негова, нито тротоара, нито си е купил идеална част от най-близкия паркинг. Ако му е скъпо да живее на Витошка да се премести на по-евтино място... Всички улици и тротоари са общинска собственост, т.е. собственост на всички, тъй че аз съм против раздаването на необосновани привилегии... Стефане никъде в Конституцията няма текст визиращ правото на паркинг в близост до местоживеене, няма даже такъв който да гарантира право на автомобил - специално я прочетох внимателно...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                        Стефане никъде в Конституцията няма текст визиращ правото на паркинг в близост до местоживеене, няма даже такъв който да гарантира право на автомобил - специално я прочетох внимателно...
                        Така е....
                        А и всяко чудо за 3 дни .Сега минах по Цар Асен .Пак има от двете страни коли .А в "Труд" пише ,че Бат Бойко си взел 9 дни отпуск и това дало основание на хората пак да си паркират .Само по Солунска отляво няма коли...........но тротоара е пълен ,дори зад оградните съоражения.Да се чудиш как са влезли там.
                        B+

                        Коментар


                        • #13
                          Аз съм от Пловдив и ние си имаме пешеходна зона. Постарайте се и вие да се сдобиете с такава
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            Тогава вземаме простия тълковен речник и търсим "сервитутно право".

                            Коментар


                            • #15
                              Пешеходна зона Витошка?!?!?!
                              Та на кой му трябва Витошка - пешеходна зона "Да може ли хората спокойно да си пазаруват". Та кой пазарува от магазините по Витошка? Дали не са "инвалидите в коли за по над 50 000 лв Извинете ме, но според мен това е супер тъпо. Може ли да затвориш улица без да си направиш сметка от къде може (дали въобще може) да пренасочиш автопотока. Случайно ми се налага да минавам в района и сутрин и вечер, и какъв е резултата, от бившата аптека до площад македония 25 минути минимум.
                              Защо не разкарат кошниците, които някой си ги е паркирал пред входа си, и не ги е поместил от 3 месеца като за начало? Това са поне 40% от паркиралите в центъра коли. И не е вярно, че собствениците нямат къде да си ги паркират. До преди 2 години работех в офис на Денкоглу. Повечето сгради имат вътрешни дворове с не малко паркоместа, загледайте се внимателно и ще видите. И гаражи има (по-план) но в момента те са офисчета, кафенета........ От тях се печели, а колата на улицата, или в дотирани от общината паркинги. Е и аз подкрепям Венци, твърдо съм против.
                              LZ1JJJ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X