Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушно окачване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въздушно окачване

    Интересувам се дали мога да си сложа въздушно окачване, като това на туарег и кайен или подобно нещо, идеата е да може да се регулира височината /става дума за хюндай санта фе 2006 г./. Също така се интересувам от къде мога да го намеря, къде да ми го направят,и колко ще струва ?

  • #2
    До: Въздушно окачване

    Никой ли не може да ми даде отговор?

    Коментар


    • #3
      До: Въздушно окачване

      Говори с Blago 4x4 на лични.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Въздушно окачване

        Нищо чудно да се включиш в десетина милиона евро.
        Туарези на пружини и с пневматика вече са всъщност различни коли. Не знам какво очакваш от практически сурова технология, която пък и да се набута в неизвестно какво.

        Коментар


        • #5
          До: Въздушно окачване

          За машини с пружини и твърди мостове в САЩ се продават готови китове и струват сиромашки пари, ама на Сантасето не знам какво може да му помогне. Да не говорим че можеш да шаваш в границите на 2-4 сантиметра...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Въздушно окачване

            А за какво ти е необходима тая дивотия на тая кола . Няма начин да няма начин. Но това че струва едни мнооого пари. Зависи с нови части, с втора употреба, дали ще е направено просто ей така за идеята или тертеплийската. Има много фактори определящи цената. За тази работа ти трябва висококвалифициран сервиз дето е навит да се занимава с магарий вместо да вади пари през това време.

            Коментар


            • #7
              До: Въздушно окачване

              споделям сурова информация - докъдето аз съм стигнал:
              https://www.universalairsuspension.c...0a88117a9ba8fb

              малко по-различен подход:
              http://clublexus.com/forums/showthread.php?t=330416

              и от този форум:
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E2%ED%E8%F6%E8
              Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

              Коментар


              • #8
                До: Въздушно окачване

                Има няколко основни проблема при използването на въздушни възглавници (в.в.):
                1 Достатъчно място за монтаж
                2 промяната на успоредоста в целия работен ход
                3 работноя ход
                4 логаритмична ......характеристика (променя се с компенсаторни съдове)
                5 когато се използва като единствено окачване
                както разбирам от въпроса искаш да допълнително да монтираш в.в. или да замениш пружините с възглавници ?
                Монтирал съм на доста автомобили дори и на такива на които на пръв поглед няма удобно място.Никога не се е пукала в.в. от натоварване или употреба.От 8 години имам качени такива на задния мост на тойотата и при 280мм ход не съм скъсвал в.в. .Вече не чупя ресори ,а едва ли има по изпробвани в.в. През първите 2месеца след като ги сложих се наложи да сложа преливни съдове (от пожарогасители) за да не 'набиват" .Монтирах и сферични кранове 1/2 които командвах в синхрон за да се променя твърдоста ......
                Прикачени файлове
                FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                BJ42 04 1982
                FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                LZ 2 BHB

                Коментар


                • #9
                  До: Въздушно окачване

                  А за кво служи това?
                  Щото вместо всичката разправия, стигат и четири хидроакумулатора от Ситроен. Без всякакво побордно изравняване. Ако искаш да може и да си вдига лапите една по една - изхвърляш и ресорите и амортисьорите, и слагаш колкото си искаш дълги хидроцилиндри. Ако щеш - по два метра. Само че няма да е устойчива на скорост по асфалта.
                  Мда. В тежките камиони това сваля няколко тона тегло. В дребните коли сваля само надеждността и увеличава теглото.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въздушно окачване

                    ЗАРАДИ + - 800кг ,а за стабилноста която я няма още повече без в.в. и торсионни щанги .........и не се чупят рсорите ,може да се каже , че добре служат на този който не се вози сам.
                    FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                    BJ42 04 1982
                    FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                    LZ 2 BHB

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въздушно окачване

                      Първоначално публикуван от blago4x4 Преглед на мнение
                      Има няколко основни проблема при използването на въздушни възглавници (в.в.):
                      1 Достатъчно място за монтаж
                      2 промяната на успоредоста в целия работен ход
                      3 работноя ход
                      4 логаритмична ......характеристика (променя се с компенсаторни съдове)
                      5 когато се използва като единствено окачване
                      както разбирам от въпроса искаш да допълнително да монтираш в.в. или да замениш пружините с възглавници ?
                      Монтирал съм на доста автомобили дори и на такива на които на пръв поглед няма удобно място.Никога не се е пукала в.в. от натоварване или употреба.От 8 години имам качени такива на задния мост на тойотата и при 280мм ход не съм скъсвал в.в. .Вече не чупя ресори ,а едва ли има по изпробвани в.в. През първите 2месеца след като ги сложих се наложи да сложа преливни съдове (от пожарогасители) за да не 'набиват" .Монтирах и сферични кранове 1/2 които командвах в синхрон за да се променя твърдоста ......
                      Нещо такова си мислех, а колко ще струва и къде могът да ми го направят,идеата е да се сваля колата на магистрала и да се кара по-висока в града и по кофти пътища.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въздушно окачване

                        От това което е в момента ,може да повдигне ....ако се натовари може да се променя клиренса .
                        Едната В.В. има лице 75 кв см и при една атмсфера отнема по 75 кг от товара.......може да се надуват до 8атм (2х 600кг) едната В.В.струва 58лв
                        FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                        BJ42 04 1982
                        FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                        LZ 2 BHB

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въздушно окачване

                          Аз не съм много в час и ще питам какво точно ми е необходимо,те на мястото на пружините ли ще са, от каде се командват, в какъв диапазон ще се променя хода и къде могат да се намерят и каде да ми ги сложат?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въздушно окачване

                            Ако можеш направи снимки и по тях трябва да си говорим......имам и скайп и тел, а пък и тук да обесня не ми е проблем.
                            FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                            BJ42 04 1982
                            FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                            LZ 2 BHB

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въздушно окачване

                              Леле, как 58 лв само? Колко излиза всичко тогаз? То при тея цени и аз ще си сложа, при мен място бол.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X