Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се извадим от калта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как да се извадим от калта?

    ха 2 в 1-хем ти помага да излезеш от калта хем би ти помогнало да се стоплиш краи лагерният огън
    изглежда доста добре но все пак зависи и от въжето което ако не е достатъчно дебело ще се скъса.....моне така мисля аз

    Коментар


    • #47
      До: Как да се извадим от калта?

      Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
      Казват се фашини задължително към окомплектовката на всеки товарен автомобил в БА.
      Ревизорите от ОДИТ ги търсеха,при липса плащаш или правиш нови.....
      Абсолютно вярно!Така се казват!Предлагам тези,които си направят такива,ако ги използуват да споделят какво се е получило
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • #48
        До: Как да се извадим от калта?

        Направи ми един комплект и за мен
        а и искам да спомена ,че само една ВИТАРА мина от там понеже не можа да преплува в съседство ,,,,и,,,,,просто си прелетя ,,,имаше пилот зад кормилото.
        FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
        BJ42 04 1982
        FJ62 11 1983 skipe blago4x4
        LZ 2 BHB

        Коментар


        • #49
          До: Как да се извадим от калта?

          Първоначално публикуван от blago4x4 Преглед на мнение
          Направи ми един комплект и за мен
          а и искам да спомена ,че само една ВИТАРА мина от там понеже не можа да преплува в съседство ,,,,и,,,,,просто си прелетя ,,,имаше пилот зад кормилото.
          Бе аз ви казвам че за витара изглежда смешна локвичката на вас майтап ви се струва
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #50
            До: Как да се извадим от калта?

            Най-после.Другата седмица ще газя пясъци и при мисълта за поредното окопаване,се сетих за темата и за тази технология на НАСА.Купих малко въже,намерих малко паркет(качествен) и за около 60 мин.сътворих спомагателното средство.Ако имам късмет другата седмица ще кача и клипче.Благодаря на автора на темата, за прекрасната идея,с помощта на която отново направих нещо.
            Прикачени файлове
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #51
              До: Как да се извадим от калта?

              Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
              ...намерих малко паркет(качествен) и за около 60 мин.сътворих спомагателното средство...
              ... и минаваш по него и Фронтерата става паркетник.

              Поздрави! Очакваме резултати от експеримента.
              Искам България чиста!

              Коментар


              • #52
                До: Как да се извадим от калта?

                Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                ... и минаваш по него и Фронтерата става паркетник.

                Поздрави! Очакваме резултати от експеримента.
                Тя да не стане работата като подписа ти само,че като се знам 'къв съм...;-)))
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #53
                  До: Как да се извадим от калта?

                  Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                  ...Купих малко въже,намерих малко паркет...
                  Хрумва ми, че би било добре, ако в единия край на "стълбичката" е вързано дълго въже. Ако приспособлението се използва в голями локви има опастност след като колата го завлече отдолу, да се налага голямо ровене из калта, за да не стане употребата еднократна.
                  Може и да не съм прав... просто идея
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как да се извадим от калта?

                    Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                    Хрумва ми, че би било добре, ако в единия край на "стълбичката" е вързано дълго въже. Ако приспособлението се използва в голями локви има опастност след като колата го завлече отдолу, да се налага голямо ровене из калта, за да не стане употребата еднократна.
                    Може и да не съм прав... просто идея
                    Това въженце е по-скоро задължително. Най-малкото, защото често след калната локва следва друга кална локва, а след пясъка почти винаги следва още пясък, та като се тръгне веднъж и се спре, за да си го прибереш... и най-вероятно пак ще трябва да го ползваш . Та за това е хубаво да може да се върже някъде за джипа и да се влачи отзад, докато не се стигне до твърда земя .
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как да се извадим от калта?

                      Ей голяма заигравка с тая простотия . Как изобщо си мислите че това нещо ще ви помогне в пясък ? Ми нали ще направя 2 оборота с гумите и ще го потроша цялото, ще му накъсам въжетата и после парчетата от паркета ще ми напукат гумите . Че ся и въженце че да си го теглим зад нас . Адвокате не се обиждай обаче тая глупост е направо за в казана . Ще се радвам да ми покажеш че реално ти е свършила някаква работа .
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #56
                        До: Как да се извадим от калта?

                        Колега,съгласен съм с теб.Явор -вромос продава прекрасни пътеки за пясък,върху които е мислено дълго и то от спецове,но гъдела да си направя поредното нещо е огромен.Между другото това ни качество ,все още ни различава от колегите ни в развитите страни.Те знаят ,че за всяко нещо си има специалист или изобретено вече друго нещо,което се продава.Но ние(българите)все още имаме гъдел от това да си направим сами това или онова.Пък като пробвам пътечката и за нищо не става,каква стълбичка ще бъде за децата от махалата,които пак строят "къща"върху едно дърво
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Как да се извадим от калта?

                          Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                          Колега,съгласен съм с теб.Явор -вромос продава прекрасни пътеки за пясък,върху които е мислено дълго и то от спецове,но гъдела да си направя поредното нещо е огромен.Между другото това ни качество ,все още ни различава от колегите ни в развитите страни.Те знаят ,че за всяко нещо си има специалист или изобретено вече друго нещо,което се продава.Но ние(българите)все още имаме гъдел от това да си направим сами това или онова.Пък като пробвам пътечката и за нищо не става,каква стълбичка ще бъде за децата от махалата,които пак строят "къща"върху едно дърво
                          Е хубаво поне че усилията ти няма да отидат на вятъра
                          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                          Коментар


                          • #58
                            До: Как да се извадим от калта?

                            Добри, спри се, бре!
                            Това, дето го гледаш на картинките, пробвал ли си го? Аман от теоретици и разбирачи... Германците изкараха цяла война с подобни стълбички, ама не тук, край Меден Рудник... Поразгледай снимките от "Ладога", щото има кал и кал...
                            Ако adwokat си е направил "стълбичката" слабичка, то това е друга тема... ама да отричаш нещо, само защото не ти е ясно как се ползва... или за да разберат всички какъв майстор си, или колко е проходима витарата... това не го разбирам...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Как да се извадим от калта?

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Добри, спри се, бре!
                              Това, дето го гледаш на картинките, пробвал ли си го? Аман от теоретици и разбирачи... Германците изкараха цяла война с подобни стълбички, ама не тук, край Меден Рудник... Поразгледай снимките от "Ладога", щото има кал и кал...
                              Ако adwokat си е направил "стълбичката" слабичка, то това е друга тема... ама да отричаш нещо, само защото не ти е ясно как се ползва... или за да разберат всички какъв майстор си, или колко е проходима витарата... това не го разбирам...

                              ...
                              Последно редактирано от v0id; 23-06-08, 13:29.
                              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                              Коментар


                              • #60
                                До: Как да се извадим от калта?

                                Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                                ... Пък като пробвам пътечката и за нищо не става ...
                                Пътечката е много вероятно да става за нещо. Обаче ми е трудно да си представя как след първата й употреба в кал ще я прибереш в джипа ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X