Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се извадим от калта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как да се извадим от калта?

    Стълбичките са единствените тракове, които все пак сам можеш да вдигнеш след Всички други залепват и тежат нечовешки. Обаче алуминиевите са калпави, щото се огъват, изплесват се изпод колелата, и на тях се пързаля, та пак буксува.
    С лашкане. Или като завреш първото дърво под колелото, то само си го прибира отдолу. Но трябва да гледаш да падаш някъде встрани.

    Коментар


    • #17
      До: Как да се извадим от калта?

      Колеги ,баш ми прелюбопитно като как ще се турят вериги на кола,която си е легнала в калта и не пука за твоите проблеми(виж снимката долу).Обаче трупчетата влизат.Сега ми е адски интересно при ситуацията на снимката като улезнат ЩО?Нямам търпение да го пробвам...но и време нямам да го сътворя туй чудо на техниката,сделано от последни технологий и инженерна мисъл.

      Благодаря на автора че ни представи спомагателното средство,ако иска да ги тестваме,съм готов да потъна отново.Човека с виетнамката ,който ме извади е в района.Кара дърва.
      Прикачени файлове
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #18
        До: Как да се извадим от калта?

        Каквото и да кажа няма смисъл

        Коментар


        • #19
          До: Как да се извадим от калта?

          Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
          Какво ли няма да направите да не си вземете едни нормални гуми за кал
          Грешиш!Ако се загледаш по -хубаво ще видиш,че моат кроки е с чисто нови ласса ок144.Но и те понякога не помагат.А ти карал ли си в блатата покрай Дунава?Ако не си не знаеш какво е блатска кал и как се излиза от нея.
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар


          • #20
            До: Как да се извадим от калта?

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Не ми е много ясно как ще ги вкараш под затъналата гума? Също така не мога да си представя това нещо след като си минал по него в някоя огромна кал как ще си го вкараш обратно в джипката, да не говорим колко ще тежи
            Не тежи !Едната пътечка е около 4.5 кг.Ще ги прибера след това отново,защото другият път.....ще го л......м без тях.
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #21
              До: Как да се извадим от калта?

              Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
              Не тежи !Едната пътечка е около 4.5 кг.Ще ги прибера след това отново,защото другият път.....ще го л......м без тях.
              снимка:
              Прикачени файлове
              Чавдар Владимиров
              0887/912075
              Ленд Ровър Диско 1
              Самуад в проект

              Коментар


              • #22
                До: Как да се извадим от калта?

                Идеята е чудесна и не е трудно да се направи.Но трябва да е бук или дъб,чам според не е подходящо.И някакво капроново въже,да не гние.На степенките може лесно да се фрезоват допълнителни надлъжни канали за по-добро сцепление.(само че трудно ще се мият после).Мен ме смущава обема им,дори да са стегнато навити.Аз съм лесен,че съм изхвърлил отдавна задната седалка на "Нива"-та,иначе къде ще ги сложиш ?Щото багажника на "Нива"-та е конструкторска шегичка,там и куфар не влиза.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • #23
                  До: Как да се извадим от калта?

                  Човека отначало написа ,че това е казармено приспособление ,а там като се измъкнеш и бягаш.
                  Наистина помага ,но мисля ,че и от армията е премахнато като средство.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как да се извадим от калта?

                    Някои снимки от армейското ръководство,но са за двойни гуми.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как да се извадим от калта?

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      Някои снимки от армейското ръководство,но са за двойни гуми.

                      Аха, виждате ли веригата която се връзва за джантата, за да вкара пътеката под думата? Това в същност е най големият проблем. Мисля че с комбинация с крик, да вдигнеш колата и да ги подложиш би се получила работата

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как да се извадим от калта?

                        Малко допълнение. Тия стълбички са си баш хубава работа. Добрата кална гума в комбинация с рядка кал и мощен мотор(да се чете и на бавни) тезакопава много професионално. Ако човек си носи и джека- става особенно хубаво. Трябва за тия пътеки да има и по едно въженце тънко, което се закача за задната броня, и като излезеш със сичката газ, да не се налага да спираш за да си ги прибираш. Мандрахерцат се след джипа докато си намериш сухо място да спреш. И да не си изгубиш ботушите докато се връщаш да си ги прибираш. Поздрави.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Как да се извадим от калта?

                          Може и да не ги прибираш. Но само на местност, където след малко пак може да насечеш колкото трябва, значи безкрайно много, клони и тънки дървета. Не се сещам къде у нас има толкова реликтови гори и блата. Тогава това което правиш се казва гат. Такъв дървен неукрепен път. Ако е направено грамотно, издържа няколко коли.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Как да се извадим от калта?

                            Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                            Грешиш!Ако се загледаш по -хубаво ще видиш,че моат кроки е с чисто нови ласса ок144.Но и те понякога не помагат.А ти карал ли си в блатата покрай Дунава?Ако не си не знаеш какво е блатска кал и как се излиза от нея.
                            Мисля че ти грешиш ако си мислиш че Ласа ОК 144 е гума за кал Опитай с кобра 30/9.5/15 и пак ще си говорим . А дали знам какво е кал .... мисля че имам някаква идея -


                            От тук уж с хубави гуми и 2мата минавахме трудно, понякога затъвахме, няколко месеца по късно със лифт и 30/9.5/15 кобри не можех да затъна и Митака също вече с нов джип и 33/12.5/16 гуми . Не искам да изпадам в спорове, просто помоли някой приятел с кобри да се опита да затъне там да видим дали ще успее .
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #29
                              До: Как да се извадим от калта?

                              Аааа Успява, Успява ... калта е точно от Нова Черна.





                              Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
                              "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

                              Коментар


                              • #30
                                До: Как да се извадим от калта?

                                Мисля си, че точно в тази ситуация пътечките щяха да помогнат. Иначе има и друг вариант:

                                Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
                                "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X