Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

    Здравейте на всички оф-роудъри!!! От скоро имам УАЗ.Купих го на 12.09.2007г.Колата е с подновена каросерия и двигател.Т.е. сменени са купето и мотора.Имат сериини номера от 99 гд.Само шасито и мостовете са оригинални и са от Уаз 469 б. В началото всичко си беше наред ,както при повечето руски автомобили.Когато обаче дойде зимата, нещата се промениха .Температурите паднаха под нулата , и Уазката каза : Няма да паля !!!Нещо още по-интересно,каза няма да паля на бензин ! На газ може,на бензин не !Свещите ся обляни в бензин.Когато ги зачистя проблема се отстранява.И така доследващия студен старт.Установих също че има наличие на силно отделяне на газове от картера на мотора.Т.е. като махна маркуча на вентилацията на двигателя, духа та се не трае!Сега ,какъв е въпроса ми всъщност:
    Защо когато времето е топло проблема не е налице?
    Защо колата върви нормално? Не и липсва мощност,не гори масло,пали лесно!Какво да правя?Да се подготвям ли за ремонт на двигателя?КОлко ще ми струва горе долу ? И в кои сервиз е добре да ми го направят? Аз съм то Варна и е добре да е някъде наблизо .
    Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с мнение .

    Любо от Варна
    27.01.2008г.

  • #2
    До: УАЗ - 469 Б

    Карбураторът ти е настроен значи за газ.

    Коментар


    • #3
      До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

      погледни и провери центровката на делкото .Предполагам ,че е дадено по голямо предварение което е по добре за палене на газ.Погледни и състоянието на нивото на бензин данеби да е много високо или иглата да не затваря. Успех.

      Коментар


      • #4
        До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

        при дълго каране на газ карбуратора осдтава сух.вътре няма бензин.при движение поплавъка се друса на сухо и нивото на горивото после се променя

        Коментар


        • #5
          До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

          Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
          при дълго каране на газ карбуратора осдтава сух.вътре няма бензин.при движение поплавъка се друса на сухо и нивото на горивото после се променя
          Даже ми се е случвало да се пробие поплавъка от друсането на сухо.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
            Даже ми се е случвало да се пробие поплавъка от друсането на сухо.
            верно е

            Коментар


            • #7
              До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

              А на мен ми се е случвало саморазвиване на капака на карбуратора и преливане на бензин в дифузьорите.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

                Това че сте толкова отзивчиви много ме радва, но искам да ви помоля по-добре да прочетете признаците които съм описал !!! Колата проявява дефекта само когато температурите са под нулата!!! Това е много важно!!! Едно променено ниво на бензина в карбуратура би било много по-пагубно при топъл двигател. Нали така ?

                Коментар


                • #9
                  До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

                  Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
                  Здравейте на всички оф-роудъри!!! От скоро имам УАЗ.Купих го на 12.09.2007г.Колата е с подновена каросерия и двигател.Т.е. сменени са купето и мотора.Имат сериини номера от 99 гд.Само шасито и мостовете са оригинални и са от Уаз 469 б. В началото всичко си беше наред ,както при повечето руски автомобили.Когато обаче дойде зимата, нещата се промениха .Температурите паднаха под нулата , и Уазката каза : Няма да паля !!!Нещо още по-интересно,каза няма да паля на бензин ! На газ може,на бензин не !Свещите ся обляни в бензин.Когато ги зачистя проблема се отстранява.И така доследващия студен старт.Установих също че има наличие на силно отделяне на газове от картера на мотора.Т.е. като махна маркуча на вентилацията на двигателя, духа та се не трае!Сега ,какъв е въпроса ми всъщност:
                  Защо когато времето е топло проблема не е налице?
                  Защо колата върви нормално? Не и липсва мощност,не масло,пали лесно!Какво да правя?Да се подготвям ли за ремонт на двигателя?щКОлко ще ми струва горе долу ? И в кои сервиз е добре да ми го направят? Аз съм то Варна и е добре да е някъде наблизо .
                  Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с мнение .

                  Любо от Варна
                  27.01.2008г.
                  щом има силно отделяне на картерни газове значи буталните пръстени са износени. измери компресията.свещите какъв цвят имат като я караш на бензин

                  Коментар


                  • #10
                    До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

                    Колеги, зимно време иЗпарителЯ Много лесно замръзва без значение дали сте с антифриЗ, ако искате зимата да я палите на газ сложете и гореЩта вода около 2л. на изпаритела и след 20 минутно каране на машината Ще СЕ оправи, аз паленето на бензин вечер преди да я изгасите оставетея 5-10 мин. да поработи на бензин и сутринта ако не иска да запали тогава сложете ключа на гаЗта на 0 и завъртете на стартер. това го знам от личен опит




                    Колега, опитай те се малко ясно да си изразявате мисълта. Не успявам да Ви редкатирам постовете.
                    Последно редактирано от Pursie; 06-07-08, 12:43.
                    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                    Коментар


                    • #11
                      До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

                      Колата явно се задавя. Дали задавянето е по-лесно на топло или студено, зависи от много фактори. Например, в този случай, от механизма за движение на обогатителната клапа. Може да заклинва на студено.

                      Аз моите таралясници зимно време избягвам да ги паля на бензин. На газ е по-добре, освен ако е МНОГО студено или пък изпарителят лесно мръзне. А ако изпарителят мръзне, трябва да се оправи отоплението му.

                      Коментар


                      • #12
                        До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

                        Обляните свещи говорят за невъзможност да се запали горивната смес. Причините могат да са няколко.
                        1.влиза много бензин в цилиндрите( ниво на бензина в поплавковата камера, развити болтове на карбуратора, неизправна клапа на смукача, износени жигльори и т.н)
                        2. Няма компресия( износена бутална група, незатварящи добре клапани)
                        3.Слаба искра( свещи, кабели, делко, бобина, акумулатор )
                        4. Грешка при паленето (помпане и задавяне на двигателя)
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #13
                          До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

                          Колега,писах ти преди но нещо не излезе публикацията.Според мен купи си комплект жигльориза карбуратора-8лв.мисля че твойте са окислени от продължителното каране на газ.Смени само сигментите ако го караш малко-20лв.Проблем за около10-15000км.няма да има.Регулирай клапаните и центровката на делкото.Сегментите можеш да смениш сам,не е трудно,и не е нужно да сваляш мотора.Мисля че проблема ще се реши и мощноста ще се вдигне.УСПЕХ и пиши ако има някакъв проблем.

                          Коментар


                          • #14
                            До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

                            Колега, това, че връща от компресията в картера е ясен показател, че нещо не е наред в бутало-цилиндровата група.При минусови температури горивната смес се запалва доста по трудно и при наличие на занижена компресия в цилиндрите е логично да се получава овлажняване на свещите. Но не предприемай веднага най-сложния и скъп вариант, допитай се до някой майстор на място.
                            Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                            Коментар


                            • #15
                              До: УАЗ - 469 Б на газ - проблем при работа на бензин

                              Благодаря ви момчета! Много сте отзивчиви!В 1-ви цилиндър ,компресия на практика няма!Измерих я .кръгла "0".В останалите е добре според мен.2,3,4,цилиндър почти еднаква около 8,5 атм.Налях 150гр.масло в 1-ви , и се вдигна до около5,5.Според мен има някакъв проблем със сегментите. Или са счупени или коксувани!
                              Ще го отварям , няма накъде .Чудя се само, да намаля ли размера на главата с 3,5мм както се препоръчва тук в сайта ?Или да си я карам както си е с тази степен на сгъстяване.Вие какво мислите по този върпос ?????

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X