Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулировка на кормилна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регулировка на кормилна кутия

    доста се чудех къде да сложа темата и реших че тук и е мястото..
    при сузуки джимни не трябва да е по различно от на други машини..

    нямам точна снимка но при мен има една гайка която се развива и после един болт които се натяга.причинаата за реголировката е че машината вече навъртя над 130.000км и от доста време има едни старни вибраци тресене при 70км/ч след пипане всичко останало без кутия опитите за спиране на тези старни вибраци бяхаа неуспошни.днес натегнах леко гайката и за мое учудване вибраците изчезнаха но напоравих само едно крагче утре ще го потвърдя сас сигорност.само едно ме притеснява сега волана няма луфт почти никакъв обаче се върти по трудно не много но разликата се усеща.
    има ли вероятност да е много натегната и как се разбира дали е така?
    какви са последиците от много натегната кутия?
    поздрави

  • #2
    До: Регулировка на кормилна кутия

    При всички кормилни кутии е така. Обери луфта, но не го оставяй да се върти трудно, така износването е голямо. Не виждам щуцери за хидравлика. Сигурно няма?! Ако е без усилвател провери и нивото на маслото в нея.

    Коментар


    • #3
      До: Регулировка на кормилна кутия

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      При всички кормилни кутии е така. Обери луфта, но не го оставяй да се върти трудно, така износването е голямо. Не виждам щуцери за хидравлика. Сигурно няма?! Ако е без усилвател провери и нивото на маслото в нея.

      има щуцери ама пърцала ги закрива.
      значи утре ше върна малко и ще пробвам как е.
      поздрави

      Коментар


      • #4
        До: Регулировка на кормилна кутия

        В такъв случай аз правя така - вдигам предницата и при изгасен двигател(сервото не работи) натягам болта докато изчезне луфта, но няма задържане. Законтрям и готово. Когато колелата са във въздуха най-добре се усеща кога започва да затяга.

        Коментар


        • #5
          До: Регулировка на кормилна кутия

          ок утре ше го направя да откачам ли демпфера че то фабрично джимнито няма да не ме заблуждава само?
          но първо трябав да мина над 50 км с натегната кутия или да залягам рано сутринта ако е фатално така да се кара.
          благодаря за съвета знех си аз че нещо не пипам както трябва..

          поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Регулировка на кормилна кутия

            50 км. не са фатални И откачи демпфера, защото ще те лъже.
            Тези демпфери... са полезни извън пътя. Иначе трябва постоянно да се бори хидравликата и с тях. Както виждаш не те е спасил от вибрациите, както твърдеше някой тук.

            Коментар


            • #7
              До: Регулировка на кормилна кутия

              утре ше го откача на обед ше е дигна.
              аз се бях побъркал даже и втори милсех да качвам на задната щанга дори и гледах сега има едни модерни с пружина абе кви ли не дяволи.
              поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Регулировка на кормилна кутия

                днес е покарах и за съжелние вибрацията си продължава интересно че сега поне волана не го усешам да е много твърд пак ше упитам да натегна малко но се опасявам че тези вибрации макар и малко се дължат на лоша реголировка.
                значи почвам сам с кончето не ми се дават пари за стенд и да ми е волана после на криво.
                метода с конеца само са ми обеснявали давидим на практика дали е толкова лесно.
                ако на някой му се обеснява или има н писано за това ше съм благодарен за помоща.
                поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Регулировка на кормилна кутия

                  Aми тогава остава да обърнеш внимание на напречната щанга, както твърдят тук

                  Коментар


                  • #10
                    До: Регулировка на кормилна кутия

                    Здравейте,провери баланса на гумите,може и от това да тресе предницата.
                    DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

                    Коментар


                    • #11
                      От: Регулировка на кормилна кутия

                      Здравейте за първи път влизам в сайта скоро и аз си купих Сузуки джимни още при купуването продавача ми каза че при определена скорост се получават вибрации беше с нови гуми и лети джанти който са балансирани и че не е от тях след като премахнах някой други дефекти виждам голям проблем с тези вибрации по предницата смених и сложих нови амортисьори ходих на различни майстори специалисти по предници вече се чудя какво още да сменя това се случва когато по пътя има на често нагънат асфалт тогава вибрациите стават нетърпими смених маслото във помпата но пак не става просто човек който не е карал джимни ми казва че това е нормално ,но съм сигурен че не е така ще продължа да сменям ако ще всичко по предницата докато не го премахна този проблем, на хубав асфалт много леко се усеща трептенето на волана но по разбит път предните колела губят синхрон и трудно се удържа волана това става при по висока скорост ако някой може да ми даде съвет ще му бъда благодарен.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X