Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 Витара помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х4 Витара помощ

    Здравейте, имам проблем с включването на 4х4 на Витарата. Ще съм благодарен за всеки съвет или помощ.
    Проблемът е следният: Като карам на 2L няма никакви проблеми. Като включа 4 бързи и тръгна нещо почва да клини и чука силно сякаш нещо не може да зацепи и спира колата. Ако продължа да давам газ нещо изчуква и тръгва и после няма проблеми. Но като почне да клини и чука ако спра колата сякаш е блокирала и не може да се движи, нещо сякаш е заклинило.
    Сменил съм каретата, амортисьорите, проверил съм хъбовете.
    Ако на някой му се е случвало същото или знае нещо по въпроса моля да ме посъветва, защото вече не знам какво да разглабям. Или пък да ми дадете координати на някой майстор по Витарите.
    Ако ви е по-удобно да се свържем по телефона, моля напишете ми го тук или на koki_n1@abv.bg за да се свържа с вас.

  • #2
    До: 4х4 Витара помощ

    Първоначално публикуван от коки Преглед на мнение
    Здравейте, имам проблем с включването на 4х4 на Витарата. Ще съм благодарен за всеки съвет или помощ.
    Проблемът е следният: Като карам на 2L няма никакви проблеми. Като включа 4 бързи и тръгна нещо почва да клини и чука силно сякаш нещо не може да зацепи и спира колата. Ако продължа да давам газ нещо изчуква и тръгва и после няма проблеми. Но като почне да клини и чука ако спра колата сякаш е блокирала и не може да се движи, нещо сякаш е заклинило.
    Сменил съм каретата, амортисьорите, проверил съм хъбовете.
    Ако на някой му се е случвало същото или знае нещо по въпроса моля да ме посъветва, защото вече не знам какво да разглабям. Или пък да ми дадете координати на някой майстор по Витарите.
    Ако ви е по-удобно да се свържем по телефона, моля напишете ми го тук или на koki_n1@abv.bg за да се свържа с вас.
    Колега, както го описваш май имаш проблеми с предния мост.Ако искаш препоръка за майстор да беше написал от кой град си
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #3
      До: 4х4 Витара помощ

      Ми аз съм от Плевен, ама тук познавам всички майстори и те до един карат по метода на елиминацията, нали разбираш-смени това, после това и то най-накрая може и да се оправи! Твърдят, че проблема е в раздатъчната кутия, ама не съм много сигурен, но като не знам кво да направя ще взема да я разглобя.........
      На мен не ми пречи да отида до друго място, все пак се движи.......

      Коментар


      • #4
        До: 4х4 Витара помощ

        колега трудно е да се разбре къде е проблема ако не залегне човек под колата.
        ако питаш мен е дигаш палиш влучваш на скорост и тестваш се от някъде ше се чуе първоначалната диагностица е също много важна. със свален преден кардан предните хъбове изклучени вклучавш 4х4 ако има същите аномали тогава е ясно че е раздатка.успех и ше чакам да разкажеш каква е била причинта
        поздрави

        Коментар


        • #5
          До: 4х4 Витара помощ

          Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
          колега трудно е да се разбре къде е проблема ако не залегне човек под колата.
          ако питаш мен е дигаш палиш влучваш на скорост и тестваш се от някъде ше се чуе първоначалната диагностица е също много важна. със свален преден кардан предните хъбове изклучени вклучавш 4х4 ако има същите аномали тогава е ясно че е раздатка.успех и ше чакам да разкажеш каква е била причинта
          поздрави
          Много благодаря за съвета! Отивам да тествам и после ще кажа кво става!

          Коментар


          • #6
            До: 4х4 Витара помощ

            Нямаше ме известно време, поради други проблеми. Да ви кажа честно, може и да прозвучи смешно, обаче май целият проблем е идвал от гумите!!!!!!! Джипката я купих с различни отпред и отзад гуми и то не само по марка, но и по размер (височина). Днес сложих други гуми - всичките еднакви и джипката върви без проблем, вече не клини, пробвах всичко и на сняг .
            Според вас дали е възможно поради тази минимална разлика в размера да спира да върви джипката на 4х4? На мен ми се струва малко невероятно (не че не знам че гумите трябва да са еднакви), обаче тя сега върви..........

            Коментар


            • #7
              До: 4х4 Витара помощ

              Дай си телефона, и ако искаш утре да се видим да обсъдим твоята колица
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: 4х4 Витара помощ

                0887441425 по всяко време

                Коментар


                • #9
                  До: 4х4 Витара помощ

                  и такива ли работи ставали мале ужас.ако е карано много на 4ь4 се приготви за най лошото.
                  амо то е просто витарата нямa междинен диференциял и не може единият мост да върти по бързо от другия ако се кара така на твърд терен без да могат гумите да пробуксуват разликата се троши нещо със сигорност..
                  поздрави
                  Последно редактирано от zenit; 02-02-08, 15:10.

                  Коментар


                  • #10
                    До: 4х4 Витара помощ

                    Не бе, според мен са разтегната веригата на раздатка...... Като и сложи еднакъв размер гуми, всичко се успокои......
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X