Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карета на кардана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карета на кардана

    Колеги някои дали е сменял каре на кардана и дали знае от какво друго биха станали, защото 230 лв ми идват множко за въпросното каре.
    Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

  • #2
    До: Карета на кардана

    Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
    Колеги някои дали е сменял каре на кардана и дали знае от какво друго биха станали, защото 230 лв ми идват множко за въпросното каре.
    Провери за втора ръка,на лично ще ти изпратя координати на колега от форума,който считам че ще има възможност да ти помогне.Но считам че е по-добре здраво каре втора употреба от колкото евтино менте.За някои части е важно.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #3
      До: Карета на кардана

      Ти кое каре имаш предвид? Ако е гуменото, вземай смело от Омега 2,3 ТДИ за 30-40 лв. Те са едно и също, впрочем, но като кажеш Фронтера и цената се умножава по 5-6. Може и кръстачките да са същите, но трябва мостра за по-сигурно. Старо гумено мога да ти дам, а за другото знаеш кой да търсиш.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Карета на кардана

        Гуменото се води висящ лагер. На мен ми трябва каре (кръстачка), щом висящия лагер е същия като на омегата има голяма вероятност и каретата да са такива Утре ще търся и ще споделя какво е станало
        Но първо ще сваля моето и после тръгвам на лов по магазините
        Стискаите палци да го намеря лесно и да не е една купчина пари, в краен случей ще се обадя на колегата за старо-здраво
        Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

        Коментар


        • #5
          До: Карета на кардана

          Първоначално публикуван от rosssko
          Стискаите палци да го намеря лесно и да не е една купчина пари, в краен случей ще се обадя на колегата за старо-здраво
          Ти си знаеш,но мисля старо здраво е по-добрия вариант.По простата причина че вчера смених "оригинален" феродов диск за 200лв. на 11к километра без душманска експлоатация.Неам думи-беше на нитове.Сега си наковах феродо на оригиналния и съм с него.
          П.П.-Старото феродо беше износено с 1,2мм.,а на гърба имаше штампа 04.93-колата беше на 203к като го бях сменял.
          Последно редактирано от fanatic; 26-01-08, 09:56.

          Коментар


          • #6
            До: Карета на кардана

            Резултата:Ново каре от форд и рено 32лв.
            После ще покажа причината за разбитото оригинално.
            Къде са 32 къде са 230лв???

            П.С. Извинявам се имало гумено каре , ама кой да гледа !
            Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

            Коментар


            • #7
              До: Карета на кардана

              [quote=rosssko;303178]Резултата:Ново каре от форд и рено 32лв.
              После ще покажа причината за разбитото оригинално.
              Къде са 32 къде са 230лв???

              Та това са 198 лв. разлика и то ОГРОМНА
              Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

              Коментар


              • #8
                До: Карета на кардана

                Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
                Резултата:Ново каре от форд и рено 32лв.
                После ще покажа причината за разбитото оригинално.
                Къде са 32 къде са 230лв???

                П.С. Извинявам се имало гумено каре , ама кой да гледа !
                Напиши моля те от какъв модел форд/рено е точно карето и 1:1 ли е монтажа? нещо преправя ли.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  До: Карета на кардана

                  Карето е 1:1 нищо не се преправя, а от какъв форд или рено е незнам точно. На снимките се вижда номера U110 на GKN.
                  Причината за разбиването му е фабрично запушен канал за гресиране
                  Другугите 3 чашки бяха перфектни
                  Прикачени файлове
                  Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Карета на кардана

                    Браво че си се оправил с по малко $,в всеки магазин за рено и форд ли ги има тези карета?трудно ли се сваля?монтажа казваш е минал без грешка?При какви положения се налага баланс на кардана?




                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Карета на кардана

                      Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
                      Карето е 1:1 нищо не се преправя, а от какъв форд или рено е незнам точно. На снимките се вижда номера U110 на GKN.
                      Причината за разбиването му е фабрично запушен канал за гресиране
                      Другугите 3 чашки бяха перфектни
                      Дай някакакви размери,дано си се сетил да вземеш размерите на старато?
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        До: Карета на кардана

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        Дай някакакви размери,дано си се сетил да вземеш размерите на старато?
                        Мисля,че карето е от Форд Транзит2.5д.Размерът на чашките /ако се касае за същото каре/,е 27/75мм.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Карета на кардана

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Мисля,че карето е от Форд Транзит2.5д.Размерът на чашките /ако се касае за същото каре/,е 27/75мм.
                          Браво колега вече знаем и от какъв форд е
                          Не се налага баланс или друг вид наместване и преправяне.Чашките си лягат на зегерките и толкова.Сглобяваш, гресираш и караш
                          Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Карета на кардана

                            Момчета и аз съм за каре кръстачка на кардана.
                            От няколко дни слушам нещо чука в задната част на автомобила при превключване на предавките в момента в който се отпусне съединителят.
                            И днес кледам със "стария" от едната страна на кръстачката липстват парчета.
                            И са
                            дали да пробвам с Фордово както колегата или от омега?
                            Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Карета на кардана

                              Първоначално публикуван от recaro_7 Преглед на мнение
                              Момчета и аз съм за каре кръстачка на кардана.
                              От няколко дни слушам нещо чука в задната част на автомобила при превключване на предавките в момента в който се отпусне съединителят.
                              И днес кледам със "стария" от едната страна на кръстачката липстват парчета.
                              И са
                              дали да пробвам с Фордово както колегата или от омега?

                              Здрасти , личното ми мнение да сложиш каре от Форд(смятам ,че ще е по здраво все пак е товарно МПС)

                              Поздрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X