Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Колеги,
    Моля Ви за информация за начина на покупка на МПС в Англия:
    документи при покупката, освобождаване от отчет там и други специфични "тънкости".
    Ще Ви бъда много благодарен.

    Бъдете здрави!
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

  • #2
    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Колеги, и мен ме интересува това.Ако има някой, с Инфо, нека сподели.
    sigpicЗлобата и завистта нямат почивен ден!

    Коментар


    • #3
      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      КОЛЕГАТА VEILSIDE, в момента доколкото знам е в GB. Но ще се върне скоро, минал е пътечката няколко пъти и знае.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
        Колеги,
        Моля Ви за информация за начина на покупка на МПС в Англия:
        документи при покупката, освобождаване от отчет там и други специфични "тънкости".
        Ще Ви бъда много благодарен.

        Бъдете здрави!

        Първоначално публикуван от Stela Преглед на мнение
        Колеги, и мен ме интересува това.Ако има някой, с Инфо, нека сподели.

        Вие вкъщи не си ли говорите !
        Форума мисля не е място за семеен чат.

        Коментар


        • #5
          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Учат ме да пиша ..във Форуми!
          /така е в 21 век../
          ..вече сериозно: Аз съм нов и информация не получих, та и тя написа някой ред - като "старо куче" , вместо да пуска нова тема от нейно име.

          Nik Nikolov - благодарности и уважение!

          ...а иначе не само си говорим вкъщи, но и ... се виждаме!!!

          Бъдете Здрави!
          Последно редактирано от pe4en; 26-01-08, 18:14.
          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

          Коментар


          • #6
            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Пишете какво Ви интересува,възможно е да ви бъда полезна. Със сигурност ще ви искат в КАТ - ако колата е след 2001 г., спецификация на автомобила. Миналата година брах много ядове с един Wokshol, чак на техническа комисия минават. Сега може да е по-олекотена процедурата.

            Коментар


            • #7
              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Благодаря Ви за желанието за съдействие.

              Започвам директно с въпросите:
              След като си лично в Англия и искаш да купиш Автомобил от Авто къща - какви документи са ти нужни за да си подготвен за в БГ:
              правят ли Договор за покупко продажба, нови номера вадите ли за БГ/ако си я докарвате на ход/
              Цялата процедура по сделката там!
              Има ли разлика , ако покупката е от Частно лице?
              В КАТ тук какво ти искат - аз знам официално какво е нужно По закон, проверил съм и няма проблем да се регистрира МПС с десна дирекция.

              Пишете ми какво на Вас ви се е видяло странно.

              От своя страна , може да разчитате на мен за всичко относно внос на МПС от Германия.
              Благодаря Ви , предварително за отношението
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #8
                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                Благодаря Ви за желанието за съдействие.

                Започвам директно с въпросите:
                След като си лично в Англия и искаш да купиш Автомобил от Авто къща - какви документи са ти нужни за да си подготвен за в БГ:
                правят ли Договор за покупко продажба,

                ДА, договор се прави, но аз винаги съм правил такива на лист хартия, на ръка, подписано от двете страни в 2 екземпляра и това е, без нотариуси и т.н. както тук...

                нови номера вадите ли за БГ/ако си я докарвате на ход/
                Цялата процедура по сделката там!

                Намираш си кола(ако е старичка от вестник БАРГЕЙН ПЕЙДЖЕС става най-лесно и чудесно), звъниш на продавача, отиваш до него с паричките в джоба, оглеждаш колата, тестваш, пазариш се, чупиш му доста от цената ако е бял, правите си договор, попълвате талона с твоите данни, ако е тъмно бял и изглежда "доджи" моят съвет е да не си купуваш кола за да не се опознаеш с Кралската правосъдна система и Полиция, това се отнася и за автокъщите, именно в автокъщи се продават най-много крадени и нередовни автомобили, след като имаш вече колата с документите, ако си там по-дълго се праща отрязъка с новите данни/талона до ДВЛА и след малко време идва новия ти талон с твоите данни, иска се постоянен адрес, ако искаш да купиш и товариш за БГ не знам как става, дали ще стане с документите веднага след продажбата, както и не знам но си струва да се попита дали няма начин за експресна смяна на талона...

                Има ли разлика , ако покупката е от Частно лице?

                Препоръчвам да се търси кола в градовете и автокъщите в Северна Англия, по-евтино и по-малко черни, или много на ЮГ до океана, по-малко черни но по-скъпо и по-запазени коли, но всичко зависи от времето, по принцип намират се оферти за возила в десетки пъти по-евтити от тук...като правило частните обяви винаги за по-евтини, и за предпочитане ако имаш езикови познания и малко отбираш от коли.....

                В КАТ тук какво ти искат - аз знам официално какво е нужно По закон, проверил съм и няма проблем да се регистрира МПС с десна дирекция.

                Пишете ми какво на Вас ви се е видяло странно.

                От своя страна , може да разчитате на мен за всичко относно внос на МПС от Германия.
                Благодаря Ви , предварително за отношението

                ...
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Първо- подвела съм Ви за колите след 2000 г., нашият КАТ -вече има спесификациите на техните автомобили. Второ - покупката ясно, със V5 - registrratoin, след това талон се праща във DVLA Swansea - за смяна имена и точен адрес, следва MOT/технически преглед/, TAX/винетка/, и Insurance/застраховка/. Лошото че талона ще ти отнеме около 5 дни- но ако си там не е проблем. Абе има и други вратички май, ама ще трябва да поразпитам и ще пиша.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Малко е стара темата но да добавя и аз нещо.

                    Ако сте в UK за кратко и не можете да чакате талона да дойде по пощата отивате в най-близкия офис на DVLA (агенцията по регистрация) и си вземате временен талон. Има и такива за експорт, но те май са само за извън Евро Съюза... Застраховка трябва да имате ако колата се движи на собствен ход - проверяват я в Унгария, Румъния и БГ. Ако се движите на ход през UK ви трябва и данъчен диск. Това е удостоверение за платен пътен данък. Може да се купи от пощите или от офис на DVLA.

                    http://www.dvla.gov.uk/contactus/loc...r/england.aspx

                    Ako ви спре полиция и нямате застраховка или данъчен диск - платформа извозва колата ви до паркинг и си я вземате след като представите всички липсващи документи и заплатите разходите по транспорт и престой на колата. Разбира се пращат ви на съд за това нарушение, но може да не ходите, а да се признаете за виновен с писмо и да си платите глобата наложена от съда. В съдебната база данни остава досие за вашето нарушение и при повторно такова глобата е по-голяма.

                    При регистрация в КАТ БГ представяте талона и лична карта. Не забравяйте да откъснете секцията за обявяване на колата за експортирана. Тя се попълва и изпраща по пощата в DVLA. Ako не го направите колата продължава да се води на ваше име в DVLA и вие дължите данък за нея.

                    Ползване на фалшиви или подправени документи или рег. номера е силно рисковано. Всяка полицейска кола има достъп до базата данни и проверките се правят за секунди.

                    Надявам инфото да е било полезно.
                    [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                    [/COLOR]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Моля за информация, относно закупуването на вече внесен от друго лице автомобил от UK.
                      Търговеца казва, че талона е на негово име и е докарал на ход автомобила. Никога не съм купувал кола внесена от UK и незнам каква е процедурата, за да нямам проблеми в КАТ.
                      Благодря за съдействието!
                      Поздрави!
                      VARADERO SD2

                      Коментар


                      • #12
                        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Колега, за да има талон на негово име , това означава той да има Адрес там.Което значи да е от отдавна законно там работейки нещо друго , а не джамбазлък.Опитай се да разбереш , че тук всеки може да ти разказва ..приказки от 1001 нащ.
                        Накарай го да регистрира колата на негово име в КАТ - да си плати всички разходи.. и данъка , който за джипове вече е сериозен.Съгласи ли се на тази проверка , какво ти пука на кой е талона! Ти после купи автомобила от него , но не забравяй , че дължиш 2% такса придобиване върху цената!
                        Пиша ти това , за да знаеш че така цената на колата вече е друга!!

                        Ще ти кажа също , че автомобил със перфектни документи докаран на ход , трябва да има - застраховка, тех. преглед , Пътна такса стикер...
                        Такъв автомобил е изряден за пътя в Англия.
                        Аз познавам само един човек , който докарва такива ...
                        Талоните там са много по зле защитени от нашите тук.Ти оригинален талон виждал ли си.., за да можеш да го различиш от ментето..
                        Застраховка , не се прави на нов собственик , чужденец без постоянен адрес!!!Пътен данък и стикер не можеш да вземеш без полица от застраховка и протокол от техн. преглед...Сещаш ли се тогава какви документи имат....? Има много още което е важно и трябва да се знае...
                        Тук ...често ще ти предложат..да ти напишат един договор за покупко продажба на твое име ...все едно ти си я купил в Англия......защо ли !?
                        Ето защо мислете...преди да се полакомите по цената!!
                        Аз доста мъка съм видял в Англия .. и пари съм хвърлил за да ми е спокойна съвестта и душата...
                        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                          Тук ...често ще ти предложат..да ти напишат един договор за покупко продажба на твое име ...все едно ти си я купил в Англия......защо ли !?
                          ..
                          Благодаря!
                          Мисля, че точно това ми предложитипичен джамбазин.
                          Незнам как, но според мен наистина е пътувал с автомобила има и българска гражданска отговорност.
                          Ако евентуално реша, варианта първо да си я регистрира той ми хаесва!
                          Все пак, с подобен договор може ли да се регистрира
                          VARADERO SD2

                          Коментар


                          • #14
                            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                            Благодаря!
                            Мисля, че точно това ми предложитипичен джамбазин.
                            Незнам как, но според мен наистина е пътувал с автомобила има и българска гражданска отговорност.
                            Ако евентуално реша, варианта първо да си я регистрира той ми хаесва!
                            Все пак, с подобен договор може ли да се регистрира
                            Информацията на колегата pe4en е точна. Най-добре да купиш колата регистрирана с БГ номера. Единственото неудобство е че може да не са от региона в който живееш и после трябва да пререгистрираш по местоживеене ако желаеш.

                            Прехвърляне само с UK талона и договор за покупко/продажба е възможно, аз съм го правил. Договора няма нужда да е заверен от нотариус нито талона да е преведен от оторизиран преводач.

                            Не забравяй че всеки чиновник в БГ (КАТ не е изключение) се мисли за цар и си тълкува законите както си иска, така че ако аз съм минал без проблеми и без нужда от връзки и обаждания на МОЙ ЧОВЕК, то не значи че и ти ще имаш късмета да попаднеш на свестен служител...

                            Особено ако не познаваш продавача и му нямаш пълно доверие - мини по първия вариант - той да регистрира колата на негово име и после я прехвърляте по общия ред.

                            Как се издава талон в UK съм писал в предния си пост. Щом е докарана на ход колата няма как да е без талон и застраховка - проверяват ги в Унгария Румъния и България на границите, но моето мнение е - не рискувай.
                            [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                            [/COLOR]

                            Коментар


                            • #15
                              РЕГИСТРАЦИОНЕН ТАЛОН ОТ UK

                              Eто какво представлява Рег. талон на автомобил в UK. Kачвам само 1вата страница - не ми се занимава да редактирам другите 3. Там е информация за модел, номер на рама (VIN) и тонаж брой места и т.н.

                              Както виждаш няма водни знаци и кой знае какви защити, дори са оплескали българския текст: СВИДЕТЕЛСТВО ЗА УПРАВЛЕНИЕ вместо за РЕГИСТРАЦИЯ.

                              За нашенски магьосници които до вчера са правили фалшиви визи и нотариални актове, един такъв талон не е голямо предизвикателство.

                              Така че повтарям се за 3ти път (цитирам 1 мой учител). Купи си колата с БГ номера. Успех.
                              Прикачени файлове
                              [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                              [/COLOR]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X