Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Това сигурно е валидно и за ремаркетата, нали?

    В този ред на мисли, някой ще бъде ли така добър да сложи тук една снимка с такова талонче за каравана/ремарке, разбира се да маскира личните данни?

    Аз до сега съм купил половин дузина такива обаче не съм виждал още такова талонче за това бих желал да придобия представа какво да очаквам.
    Е ако съм успял през телефона ето:
    http://media.snimka.bg/9568/025390574-big.jpg
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Благодаря Ви, сега ще пробвам да взема от собстменика 11цифрения код на талона и да я проверя за последните застраховки, да придобия някаква минимална представа поне.

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от Кристиян Костадинов Преглед на мнение
        Харесал съм си една кола от България с УК номера. И удрям на камък с търсенето на сайт за проверка на колата, трябва ми да проверя дали този номер отговаря на VINа на колата, и да не е нещо открадната или някакви такива подобни дивотии.
        Проверих през този сийт https://hpicheck.com/product-selection#MOTHistory . И от това което намерих, е че поне отговаря на марка/модел/цвят и година, ама няма да дам 50лв за допълнителна информация. Та търся нещо което да ми каже ВИНа и дали колата не е издирвана, тоест да може да се регистрира в КАТ Варна.

        Регистрационния номер е - F568 EPW и ВИНа е WAUZZZ8BZKA003039
        Пробвай тук: https://cazana.com/uk
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
          Е ако съм успял през телефона ето:
          http://media.snimka.bg/9568/025390574-big.jpg
          Много благодаря, ако и за ремарке/платформа намериш ще си златен
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Здравейте! Имам проблем и бих се радвал ако някой ми помогне . Значи днес ме спряха полицаи за проверка , колата ми е с английски номера и английска застраховка и поради това извикаха КАТ .От КАТ ми съобщиха че застраховката ми е невалидна заради това че съм нямал така наречената зелена карта и ми иззеха книжката и талона на колата.Също така ми казаха за да си взема обратно книжката и талона трябва да си направя българска застраховка и по техни разсъждения това ставало навсякаде.Отидох при първата застрахователна агенция която намерих, но от там ми съобщиха, че не могат да ми помогнат с направата на застраховка, защото колата ми е с английски номера и ме увериха, че в нито една застрахователна агенция няма да мога да си направя застраховка, освен ако не сменям номерата с български, което не мисля да правя.Та въпроса ми е дали всичко това е вярно и дали наистина се нуждая от така наречената зелена карта за да мога да шофирам в България с Английски номера и застраховка, при положение че всичките ми документи са валидни?

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Отиди при брокер да речем ейч ди ай има ги май на всеки кауфланд и ще ти направят с английския номер.
              Biagini Passo Powered By VW Syncro

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от NeronX88 Преглед на мнение
                ...за да мога да шофирам в България с Английски номера и застраховка, при положение че всичките ми документи са валидни?
                Имате ли адресна регистрация в UK - и евентуално откога, отпреди регистрацията/покупката на автомобила?

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Каква е английската застраховка - comprehensive, или third party? Първата, по принцип важи за EU без зелена карта, втората не. Ако е comprehensive виж, какво пише в полицата (сертификата). Обикновено пише, че важи за всички страни от EU, но като third party, т.е. при инцидент по твоя вина няма да ти изплатят щети. Мен са ме питали на българската граница, на влизане от Сърбия за зелена карта, но им казах, че полицата ми (comprehensive) покрива EU и въпроса приключи. КАТ не са ме спирали в България.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Здравейте! Имам въпрос относно дерегистрацията на изнесено мпс от Англия.
                    Какво се случва със застраховката там и как се съобщава на застрахователите, че колата вече е регистрирана в БГ и е с българска застраховка?

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от b_aliev Преглед на мнение
                      Здравейте! Имам въпрос относно дерегистрацията на изнесено мпс от Англия.
                      Какво се случва със застраховката там и как се съобщава на застрахователите, че колата вече е регистрирана в БГ и е с българска застраховка?
                      НЕ им се обясняваш, просто звъниш и казваш - спирам застраховката от този момент, с ефект веднага, и това е, просто и бързо!
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Дублиран пост...
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Здравейте , изпадна ми кола с английски номера на добра цена , до колкото разбрах човека който ми я продава е 3-тия купувач има договор за покупко продажба от предния собственик , а пък колата по талон е на първия , и тук идва питането , как да стане документално колата като реша да я регистрирам на мойте имена , тъй като колата си заслужава !

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Ако правилно те разбирам клони към никак, но има и значение в кой край на държавата се намираш и кой КАТ трябва да я регистрира. Освен това има значение какъв талон има и какви договори са правили първите купувачи.
                            Subaru Legacy 2.5
                            Suzuki GS500 E

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Е той човека си е направил регистрация само с надеждата за безплатен съвет. Сто процента не е прочел и цялата тема.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Сега момента е друг, колата е експортирана преди 4 години , по едни или други причини предните "собственици" са загубили талона колата и въпроса е кола която е експортната от анлия може ли да се вади дубликат на талон и води ли се на отчет все още ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X