Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Да беше прочел поне настоящата страница!

    п.п. Ма пък, като се замисля ... за какво ти е!?
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Здравейте,
      Прочетох темата няколко пъти и си купих кола от Англия, за да се прибера в България. В понеделник смятам да изпратя част 11 до двла, за да я отпишат от английския регистър и в последствие възнамерявам да я регистрирам в Кат, но малко се притеснявам. Баща ми преди години си купи фрилендър с десен волан, който беше с Пазарджишка регистрация. Като го закарал в Карловския Кат за нови номера му се заяли за фаровете. Чист късмет, че наблизо бил негов познат, който се занимавал с внос на бусове с десен волан. Нещо се завъртял вътре при служителите и без драми му дали номера, но това е 2012 или 13. Видях в мобиле, че се продава кола като тази, с която си дойдох - мондео 2010 - без лупи или адаптивни светлини - и попитах продавача дали е имал проблеми с регистрацията и той ми отговори, че никой не му ги е гледал фаровете, но това се е случило в Хасково. Някой може ли да сподели опит от скоро в Пловдивска област, дали все още се случват нещата с обратните коли? И последно, понеже си направих временна застраховка в Англия, която вече изтече, за пред Кат да платя ли още няколко дни, или може да мине и така? Благодаря предварително.
      Поздрави,
      Георги

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Ами, дано да се заядат за обратните фарове. Стискам палци!
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Здравейте,
          Понеже колегата димкараганчев прие проблема пo начин, който по-скоро би бил присъщ на бабичките от Войнягово, дето обичат да кълнат, със заявката си да ми стиска палци, за да не мога да си регистрирам колата, ще добавя, че не я карам в момента и си стои в двора, докато не реша какво да правя с нея. Купих я, за да мога да си докарам багажа, тъй като живях там 5 години докато бях студент (4 куфара в багажника и 20 чанти отзад + приятелката ми). Радвам се, че се прибрах жив, здрав и без проблеми по пътя. Все пак повтарям, специално за който изпитва неприязън към обратните фарове, колата не се кара нито денем, нито нощем откакто съм се прибрал! Ако някой има какво да отговори относно фаровете и застраховката, ще съм благодарен, ако ли не - знам го къде се намира КАТ, ще отида и ще попитам сам. Ако не искат да ми дадат бг номера ще играе топорът и на части или скрап.
          Поздрави!
          Г.

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Пред КАТ трябва застраховка (3 месечна - около 90лв.). Фаровете ги смени или, ако моделът позволява ги регулирай за нашето движение! И Да! Много е неприятно срещу теб да кара автомобил с нерегулирани фарове, заради което е нормално да бъде регистриран, но да го спрат от движение.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • Здравейте,

              В момента обмислям дали все още си струва да си вкарам джипката за постоянно в родината или е по-добре да търся друг автомобил в ЕС или направо в родината, след брекзит англичаните направо ме застреляха в крака и за това ми е нужна актуална и реална информация а не "една жена чула на пазара".

              Някой може ли да посочи реалните промени в ситуацията с автомобилите от острова?
              1. Дължи ли се мито ако се внася собствен автомобил по лог бук на свое име?
              2. Ако ДА, как се изчислява стойността на автомобила и съответно на митото?
              3. Кога се внася митото, преди или след регистрация, тоест има ли вариант да внесеш мито и после да се окаже, че не може да се регистрира автомобила заради - нечетлив номер на рама, или други такива капанчета в КАТ?
              4. ДДС, на стари автомобили дължи ли се ДДС, ако да, как се изчислява дължимата сума?
              5. Европейско съответствие, как се вади такъв сертификат, мисля, че се изисква?
              6. Нужен ли е технотест?
              7. Някакви други промени или важни детайли, които пропускам?
              Благодаря предварително.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • BatGeorgeone
                BatGeorgeone коментира
                Редактиране на коментар
                Ще помоля, който няма реална информация да не се чуства задължен да се "изходи" в темата.

                На кой какво му харесва или не, няма значение, имат значение последните регулации и правила.

                Нямам нито време нито физическа възможност да почна да чета всички закони, правилници и европейски документи за да отговоря на по-горните въпроси, за това предлагам, който се е сблъсквал с по-горните неща или може да посочи точни документи/ликове да спомогне да се информираме по-добре!

            • Въпрос на време е тук да не могат да се регистрират англичанки. Дуневи яко работят в тази посока.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • В общият случай внос на автомобил от Великобритания е същият, като до сега внасяните автомобили извън ЕС. Стойността (ако е прекалено занижена по договор или фактура за закупуване) се определя по Шваке на митница. Мито и ДДС се дължи върху стойността на автомобила плюс транспорта. Нещо, като около 30% идва. Плаща се на митница при обмитяването. Дали ще може да се регистрира е друг въпрос.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • Светльо Петров
                  Светльо Петров коментира
                  Редактиране на коментар
                  Транспорт се начислява към митните сборове единствено, ако има финансов документ за разходите по доставка на въпросното МПС от GB до България ( фактура за извършен транспорт). При внасяне на МПС на самоход не се изчислява.

                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Светльо, благодаря много, златен си! Возилото е на мое име, това ми реши всички проблеми. Сега остава да мина преглед и да се подготвя за пътуване до родината

                • Вълчо
                  Вълчо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодарности на Светльо Петров за подсказването за 0% мито.
                  Разни "другари митничари" се опитват да ми цъкат 10% мито за Kia Sorento 2005 2.5l (diesel), ама няма да мине тяхната (надявам се).
                  Ако съм прав, ето какво намерих в ТАРИК:
                  Надявам се че правилно съм избрал за дизелова кола до 2500 см3 - Goods nomenclature code: 8703329000

                  https://ec.europa.eu/taxation_custom...t=&measEndDat=

                  Та там по средата си пише че за внос на такива от братска Англия, преференциална тарифа от 01.01.2021 е 0%.
                  (не съм прибиращ се за постоянно от Англия, така че от ДДС 20% няма как да се отърва)

                  Още не съм разговарял с тях за цената на стойността на покупката, която е 1650 английски лири по напечатана фактура от продавача.
                  Ако ми правят проблеми за цената и искат да ми завишават стойността на колата (та да вземат повече ДДС) - как мога да намеря информация за стойността на автомобила? (пък да не говорим че в Англия цените са доста по-ниски от Европа).
                  Вероятно Шваке е тук - https://schwacke.de/ - но немския ми е по-слаб от руския на Рамбо...

                  Весел ден!
                  бате ви Вълчо
                  Последно редактирано от Вълчо; 07-10-21, 11:34.

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X