Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    На тебе явно дума по дума трябва да ти се обяснява. Аз правилно ли те разбирам?
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Тази кола, ако беше документално изрядна, нямаше да е толкова евтина, че да ти хареса толкоз много.
      Избери си друга, "по-грозна", но с изрядни документи.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Така е но все пак ме интересува дали само стария собственик може да иска и да извади нова V5 ако се
        възстановява регистрацията и как се прави това. В сайта на ДВЛА не пише как става и какви док. се изискват.

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от ldimitrov Преглед на мнение
          Така е но все пак ме интересува дали само стария собственик може да иска и да извади нова V5 ако се
          възстановява регистрацията и как се прави това. В сайта на ДВЛА не пише как става и какви док. се изискват.
          Всичко си е описано черно на бяло - https://www.gov.uk/vehicle-log-book

          И си помисли дали може да ползваш кола която се води с повреди и ДВЛА знае за тях:

          Note: Do not fill in this form if your vehicle has been categorised as Aor B salvage as we will not issue a vehicle registration certificate (V5C).These vehicles should not be driven on the road. You can get moreinformation on salvage categories from the insurance company.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Абе и по горе го рекох, амаа ...

            п.п. Човека е упорит. Няма лошо. Някои неща се учат по трудния начин. В случая просто акъла ще е скъп.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от ldimitrov Преглед на мнение
              Така е но все пак ме интересува дали само стария собственик може да иска и да извади нова V5 ако се
              възстановява регистрацията и как се прави това. В сайта на ДВЛА не пише как става и какви док. се изискват.
              Който е купил кола без талон може да иска преиздаване на липсващ талон. Но не на всеки ще бъде издаден такъв. Има изисквания, включително за английски адрес. Попълва се формуляр V62 и се праща на ДВЛА. ДВЛА проверява как стоят нещата в техните компютри и чак тогава, ако всичко е наред, издава нов талон.

              Първоначално публикуван от ldimitrov Преглед на мнение
              Здрравейте, какво се прави когато се купи кола която е без V5 документ и защо някои коли нямат този документ?
              Колата се продава от дилър с фактура , но без V5. Какво се прави след това?

              Не ми стана ясно за "отписана" кола ли става дума? Или просто е изчезнал талона? Отписаните - зависи по коя категория са отписани. При "изчезнал" талон има много голям шанс да е шашма.


              Първоначално публикуван от ldimitrov Преглед на мнение
              От търговеца взимам фактура на която пише, че колата е REPAIRABLE STRUCTURAL. Модел, шаси номер и другите неща ги пише на фактурата както и купувача. Какво искат за да се извади? Преглед, застраховки или какво и къде?

              За колите регистрирани в Англия последна дума относно това дали колата може да се отремонтира има не, има местния КАТ (DVLA). Ако ДВЛА е отписала колата като актегория А или В, няма възможност за възстановяване на регистрация, нито да се издават нови талони. Няма значение че търговеца води колата като "годна да се отремонтира".


              По другите категории - може, но понякога има допълнителни изисквания като проверка дали са крадени (VOSA VIC1 форумуляр и сертификат VIC20) и специален технотест да се докаже че ремонта е според изискванията. За тези допълнителни неща също се издават документи. Търсиш в гугъл и четеш. Но първо намери по коя категория е отписана колата. За някои само се подава искане за нов талон.


              Във всички случаи трябва да видиш официален документ, а не само фактура от търговец.

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Не искам да мисля нищо и затова питам от хора които имат опит с това. Явно и съветите наистина са ви скъпи както сте написали по-горе. Пари ли изкате или какво? Какво значи "акъла ще е скъп"? За какво сте в този форум изобщо?
                Явно ви е по трудно да отговорите конкретно и ясно отколкото да философствате и да поучавате.
                А ако не знаете - просто не пишете нищо.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Първоначално публикуван от ldimitrov Преглед на мнение
                  Не искам да мисля нищо и затова питам от хора които имат опит с това. Явно и съветите наистина са ви скъпи както сте написали по-горе. Пари ли изкате или какво? Какво значи "акъла ще е скъп"? За какво сте в този форум изобщо?
                  Явно ви е по трудно да отговорите конкретно и ясно отколкото да философствате и да поучавате.
                  А ако не знаете - просто не пишете нищо.
                  Недей се нервира, ами се замисли защо колата е без талон?
                  Без адресна регистрация в УК нищо не можеш да направиш по документите!Кой се води всъщност собственик по талон знаеш ли..
                  Да попитам, как е докарана тази кола от там до БГ.., че не е на ход е ясно/но защо ти я продават без талон на теб дали ти е ясно, че няма как да я регистрираш така/. Има много морги , които докарват за разфасоване такъв тип автомобили с такива документи..
                  Та питай онези дето са внесли колата, попълнили ли са отрязъка за перманентен износ от липсващият за теб талон..или и това не е ясно..
                  Спести си повече нерви, и се откажи ако можеш,ако не си я платил вече естествено...и си потърси нещо с читави документи с човек който знае какво и как да гледа по тях, за да можеш да я регистрираш.
                  СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Изтегли си от сайта на DVLA "Notification of permanent export", прочети го внимателно, че не ми се рови сега и прецени дали може да ти се издаде такъв. Или търговеца, който ти е продал колата да го извади. Знам, че колата може да се регистрира и със тоя документ.

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от ldimitrov Преглед на мнение
                      Не искам да мисля нищо и затова питам от хора които имат опит с това. Явно и съветите наистина са ви скъпи както сте написали по-горе. Пари ли изкате или какво? Какво значи "акъла ще е скъп"? За какво сте в този форум изобщо?
                      Явно ви е по трудно да отговорите конкретно и ясно отколкото да философствате и да поучавате.
                      А ако не знаете - просто не пишете нищо.
                      Виж сега. След твоето питане ти се отговори конкретно. За средно интелигентен човек би било ясно. Това, че не искаш да мислиш и чакаш да ти се сдъвче всичко не е проблем на пишещите в този форум. Що се отнася до конкретния казус аз лично съм до тук.
                      Успех в избора и покупката. Само да не кажеш после, че някой в КАТ е виновен, за това, че не можеш да регистрираш въпросната техника.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от ldimitrov Преглед на мнение
                        Не искам да мисля нищо и затова питам от хора които имат опит с това. Явно и съветите наистина са ви скъпи както сте написали по-горе. Пари ли изкате или какво? Какво значи "акъла ще е скъп"? За какво сте в този форум изобщо?
                        Явно ви е по трудно да отговорите конкретно и ясно отколкото да философствате и да поучавате.
                        А ако не знаете - просто не пишете нищо.
                        Па ниа в тоа форум се разбираме само с подсказка и намек.Та кво питА? Кой и защо е в тоя форум.Хм...
                        Таратайката е възстановима , но дотогава , преди да се възстанови и мине ТП нема този сертификат.По телевизията нема да стане техническия преглед.Ъндъстейн?
                        И не се извинявам за тона!Ти да се извиниш на колегите , които не са ти длъжни с нищо!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Па ниа в тоа форум се разбираме само с подсказка и намек.Та кво питА? Кой и защо е в тоя форум.Хм...
                          Таратайката е възстановима , но дотогава , преди да се възстанови и мине ТП нема този сертификат.По телевизията нема да стане техническия преглед.Ъндъстейн?
                          И не се извинявам за тона!Ти да се извиниш на колегите , които не са ти длъжни с нищо!
                          ПитАх друго нещо ама явно не си разбрал какво. Да не би и ти да си от пациентите на д-р Радева и на теб да ти е забранила да пиеш вода като на "оня" герой? "За средно интелигентен човек би било ясно " даже и за не интелигентен . Започни да пиеш и вода от време на време и дерзай. Извинявам се на другите колеги от форума, които сериозно участват във форума и реално помагат , че има такива като теб и само спамят и губят времето на хората. Изтегли си от някъде да играеш онлайн бридж белот и там се забавлявай и демонстрирай качествата си и си уплътнявай времето. Така да направят и другите като теб, които само философстват и са безполезни за форума. Вижда се от отговорите по темата, че те са повечето и участниците във форума. Наздраве, тук по-конкретно - без намеци и селски номера. Там в бридж белота ще сте номер едно - сигурен съм. Моля ви съберете са там и се забавлявайте, а не тук.
                          Последно редактирано от ldimitrov; 14-01-18, 09:04.

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Здравейте, а дали е възможно птиятел, който живее в Англия и има местна карта да плати а аз ще му дам парите в брой...тоест ще стане ли конфликт на имената като застрахованото лице и платеца са различни хора.И още едно въпросче..май някъде четох, че не може да се направи временна застраховка на кола, която се изнася за постоянно.Май ставам нахален ,но мога ли да тръгна към БГ веднага след покупката на колата и как ще докажа собственост пред евентуални проверяващи.Благодаря предварително !

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                              Малко прясна информация, сега докарах едно CRV, за да имаш застраховка - временна в UK ти трябва тяхна дебитна-кредитна карта и Български задграничен Паспорт.
                              С българска карта не можеш да платиш, а застрахователите искат номера под снимката на задграничния паспорт и нищо друго.
                              А дали може приятел с UK дебитна карта да плати, тоест застрахованият и платеца да са различни лица. И дали въобще застахивател ще се навие да направи временна застраховка на кола за експорт.Благодаря предваритрлно !

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от billiebonse Преглед на мнение
                                А дали може приятел с UK дебитна карта да плати, тоест застрахованият и платеца да са различни лица. И дали въобще застахивател ще се навие да направи временна застраховка на кола за експорт.Благодаря предваритрлно !
                                Да и пак Да.

                                Освен застраховка трябва да имаш валиден преглед(МОТ) и валиден платен данък ПОИМЕНЕН на новия собственик(роуд такс) без тези двете неща може много да плаче шофиращия в издънка, а тя издънката може да стане и в България и в Австрия, мен в Унгария ми провериха прегледа, през мобилния си телефон митничаря/граничар а в БГ ми искаха валидна застраховка, та умната!
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X