Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Здравейте,
    Както го разбирам за да си внесеш автомОбил (и да го регистрираш успешно тук) ти трябватследните документи ОТ ТАМ:
    1. Договор за покупко-продажба (не е нужно да е нотариално заверен).
    2. ТАмошен талон (на името на купувача или на името на продавача)?
    3. Тамошна гржданска.
    4.Тамошния платен пътен данък е необходим само, за да можеш да я изкараш на собствен ход?

    Благодаря предварително.
    Георги Гатев

    Коментар


    • #17
      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
      Здравейте,
      Както го разбирам за да си внесеш автомОбил (и да го регистрираш успешно тук) ти трябватследните документи ОТ ТАМ:
      1. Договор за покупко-продажба (не е нужно да е нотариално заверен).
      2. ТАмошен талон (на името на купувача или на името на продавача)?
      3. Тамошна гржданска.
      4.Тамошния платен пътен данък е необходим само, за да можеш да я изкараш на собствен ход?

      Благодаря предварително.
      Трябват ти тези документи:
      1. Договор за Покупко продажба със ръчни подписи, но изисквай и Фактура!Купувай от Авто къща или Шоурум , Сервиз..Внимавай с частните лица...те няма да ти издадът Фактура!Продават крадени коли..
      2. Изискай ЕЙч Пи Ай сертификат- доказващ произхода на колата и липсата на тежести по-нея - глоби , данъци и пр..
      3. Вземи си Талона..той е като този дето ти го е постнал по-горе колегата!Той винаги има отрязъци - тях трябва да ги подпълниш внимателно...единят ти трябва за да си извадиш Роуд такс диска - пътен данък.Другият се изпраща в Тяхната Полиция , за да се отпише колата от отчет!-..иначе може да си ти се трупат сериозни данъци на твое име../ опоменава се изришно , че е за постоянен износ/
      4. Застраховка - тя е обща и гражданска и каско , но ...може да ти се издаде само ако имаш там адрес!!Иначе ..или фалшива или нищо!Спре ли те за проверка --..не ми се мисли..

      С тези документи +МОТ техно тест сертификат се плаща за Роуд такс - там ти ги искат ..иначе не ти дават да си платиш!

      Това е истината!!!Без тези документи , колата от там си е Пиратка!!
      Може да ти се случи какво ли не в бъдеща , а и дори в КАТ в БГ да ти я регистрират! Изисквай всички по-горе неща да ги имаш в оргинал,за да ти е спокойно в бъдеще..

      В БГ много малко хора казват истината, а още по-малко могат да ти подсигурят автомобил с перфектни книжа...
      ..защото за джип Роуд таксата ..за 6м. е 220 паунда!
      ..МОТ техно теста е от 45 до 80 паунда
      ...Застраховката е скъпа, ако не се използва опция Едноседмична - влизаща в цената на колата, но само от Фирма.
      .. ето само тези " спестени парички" от страна на хитрите сънародници ти гарантират....изгодната ценичка, дето могат да си позволят - те всичко това гледат да си го спестят .., но какво ще ти ковства на теб в бъдеще...си е вече твой проблем!
      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

      Коментар


      • #18
        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
        ...
        pe4en, благодаря много за инфо-то ! Много изчерпателно. Аз попитах защото някаква братовчедка на моя близка иска да си внесе колата от там (тя живее там). Въпросът е в КАТ какви документи ще и поискат.

        Като се замисля ако има всички изброени не би трябвало да има и един грам проблем
        Георги Гатев

        Коментар


        • #19
          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          ....проблем винаги може да изскочи , все пак живеем в АБСУРДИСТАН

          Коментар


          • #20
            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Има и нещо друго, над което май малко хора се замислят.

            Казус: българин живеещ в Англия (или друга страна от ЕС) се прибира с колата си до България и тук решава да я продаде. Т.е. колата на практика не е отписана от предишната си регистрация. Може би може да стане и без да се представя колата там, пък и продавачът е заинтересуван да я отпише за да не плаща данъци, но аз познавам и много българи, които тук си продават колата без да минат през КАТ - само с пълномощно за ползване.

            Коментар


            • #21
              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
              Има и нещо друго, над което май малко хора се замислят.

              Казус: българин живеещ в Англия (или друга страна от ЕС) се прибира с колата си до България и тук решава да я продаде. Т.е. колата на практика не е отписана от предишната си регистрация. Може би може да стане и без да се представя колата там, пък и продавачът е заинтересуван да я отпише за да не плаща данъци, но аз познавам и много българи, които тук си продават колата без да минат през КАТ - само с пълномощно за ползване.
              Браво , че си се сетил и за тази ситуация.
              Практически може да си купите кола от българин живвещ в Англия тук в БГ.
              Само , че ако не я е отписал ще му се случат следните неща:
              - продължава да се води на негово име в Англия - това значи да си плаща още данъци като собственик.Това са голями суми на година, особено за джипове.Така, че ако Българин е съгласен на този вариант - по-добре не вземайте колата - има нещо гнило в документите.

              Обаче, ако Ви предложи да ви направи Договор на Английски и Български за продажбата, Представи ви Талон със оригиналните отрязъци и лично Вие ги подпълните с ваще данни, изпратите по пощата до тяхната служба, регистрирате в КАТ до номера колата то спокойно, човека е точен.

              Ако ви продават колата с пълномощно - по-добре въобще я забравете.
              Нямате никаква гаранция, че точно тази кола е на този дето ви я продава.Пълномощното Ви прави балък отвсякъде..нито колата е ваша, нито, може да очаквате да я продадете на друг след това - остава вечно за скрап.Като сте с англ. номера, каква застраховка ще Ви направят.., и за какви пари тук.
              Забравете, че ще излезете навънка с нея - нямат право на Зелена карта.
              Когато е с чужд номер, тя не е на отчет тука - та крадците ще Ви дебнат и може да останете и без нея.После - директно се разфасоват и за части - то автоморгите и пр. втори употреби части това и чакат..
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #22
                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Тотално бъркате за Англия и въобще няма никви игри.Колите са достатъчно евтини,поне тези ,които се вкарват, за да тръгне някой да прави измами.Англия е една от най-демократичните страни и отворена към бизнеса,така,че всичко е много опростено,включая и автомобилите.Значи там няма КАТ,зачисляване,отчисляване,пътен данък,винетки и т.н. в тоя вид в който съществиват у нас,затова българина се шашка толкоз.
                1.Там самото притежание на документа V5 те прави собственник,даже и да не е на твое име .Затова е препоръчително да не се носи или държи в колата ,с цел превенции кражби.Затова като те спрат,не е абсолютно никъв проблем,че нямаш документи-даже и за самоличност.Питат те за име и адрес-на доверие-и ти казват да занесеш документите в еди кой си участък,до еди коя си дата.Съответно ти си решаваш дали да кажеш истината ,защото могат да проверят името на място.
                2 Като купуваш кола даваш парите на собственника и вземаш колата.Той ти дава един отрязък от талона,попълваш си твоите имена и това е.СОБСТВЕННИКА попълва останалата част и тоТОЙ СОБСТВЕННОРЪЧНО я ,изпраща в DVLA.Няма КАТ,нотариуси ,зачисляване отчисляване,данъци манъци..До 2 седмици новия талон идва по пощата на посочения от теб адрес на посочените от теб имена.Под секрет да ви кажа,чувал съм,че Иван Костов и Петър Стоянов имат минимум по 100 коли в Англия-пък колко глоби не ми се мисли...Утре вечер ще продължа ,че трябва да пътувамлЧао за сега
                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                Коментар


                • #23
                  До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                  Тотално бъркате за Англия и въобще няма никви игри.Колите са достатъчно евтини,поне тези ,които се вкарват, за да тръгне някой да прави измами.Англия е една от най-демократичните страни и отворена към бизнеса,така,че всичко е много опростено,включая и автомобилите.Значи там няма КАТ,зачисляване,отчисляване,пътен данък,винетки и т.н. в тоя вид в който съществиват у нас,затова българина се шашка толкоз.
                  1.Там самото притежание на документа V5 те прави собственник,даже и да не е на твое име .Затова е препоръчително да не се носи или държи в колата ,с цел превенции кражби.Затова като те спрат,не е абсолютно никъв проблем,че нямаш документи-даже и за самоличност.Питат те за име и адрес-на доверие-и ти казват да занесеш документите в еди кой си участък,до еди коя си дата.Съответно ти си решаваш дали да кажеш истината ,защото могат да проверят името на място.
                  2 Като купуваш кола даваш парите на собственника и вземаш колата.Той ти дава един отрязък от талона,попълваш си твоите имена и това е.СОБСТВЕННИКА попълва останалата част и тоТОЙ СОБСТВЕННОРЪЧНО я ,изпраща в DVLA.Няма КАТ,нотариуси ,зачисляване отчисляване,данъци манъци..До 2 седмици новия талон идва по пощата на посочения от теб адрес на посочените от теб имена.Под секрет да ви кажа,чувал съм,че Иван Костов и Петър Стоянов имат минимум по 100 коли в Англия-пък колко глоби не ми се мисли...Утре вечер ще продължа ,че трябва да пътувамлЧао за сега
                  Колега ти сигурно живееш в Англия ...и говориш за това което важи за ПОСТОЯННО живущите там!
                  Тук говорим за друга бира.....
                  Много моля да не ПОДВЕЖДАШ хората с такава простота ...на информацията.Жалко...Ти колко коли си изнесъл за постоянно от Англия..и регистрирал в КАТ БГ?
                  Колега, ти знаеш ли какво е да нямаш застраховка, МОТ, и Роуд такс...и да караш такъв автомобил!!!- в Англия!!Меко казано ..си е приключение..от не4вежост..и глупост.
                  Та провери в ДВЛА как стоят нещата...После попитай какво ти е нужно в БГ КАТ..и накрая ще откриеш разликите.
                  Аман от аматьори...
                  1. Как ще получиш новият талон, когато не си с постоянна Адресна регистрация в Англия!!ТИ не си собственик, докато не ти напишат името във талона!!!
                  Когато нямаш копие от новият талон на твое име, и нямаш МОТ протокол, неможеш да си платиш роуд таксата - просто искат копие от тези неща там , както и копие от Застраховката - сравняват ги с оригиналите..
                  Виж , че има огромен брой коли с неясна история.., с още по-непросветени собственици, дето не са имали нещастието да се срещнат с полицията ..е друг въпрос.
                  Нали знаеш , колко струват там:
                  МОТ - теста - около 80 паунда..
                  Роуд таксата - ..за джип е около 400 паунда годишно, най малко за 6 месеца се плаща.
                  Сложи и застраховката, която е в огромни граници ..и зависи от много фактори...сумата е ..цифра!
                  Тези документи са ти ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ...и неможеш да ги извадиш без да имаш ТАлон на твое име за собственост!!!
                  Договор за продажбата - никой няма да ти направи, ако ти не настояваш!! Даже е абсурдно , ако този дето продава колата е...никой..просто си кара нещо си, но и хал хабер си няма.
                  Ти копувал ли си кола от сервиз, представителство..или дори от авто дилър, но официален..- там дори ти снимат паспорта или картата, и задължително ти издават Фактура - инвойс!!!То и за теб си е сигурност!!!

                  Много моля да не ПОДВЕЖДАТЕ хората, защото последствията са огромни - губите си парите, рискувате да плащате невероятни глоби, дори и до си отпочинете в Полицията.Така, че това не е шега работа..
                  СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                  Коментар


                  • #24
                    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Нямам време да изчета всичко писано тук, но мога да кажа че от близо една година карам перфектен мерцедес, който сам си го докарах. Що се отнася за МОТ още си важеше.Направих си застраховка за европа и след 48 часа си бях в БГ, изживяното от пътуването си остава за мене.Не бях сам естествено.След около месец си получих талона и без проблем регистрирах в кат.Обмислям да си докарам джип следващия месец да видим как ще се разделя с меро.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Mr.Ре4ен,явно не си толкоз печен,май ти си аматьор.Аз живея,но ти май не си живял,за тва слушай малко да обясня-в предния пост казах,че ще продължа,защото пишеш глупости,плашиш гаргите-не знам защо .Напълно ми е ясно кое колко струва и да караш без туй или онуй и съм купувал отвсякъде.. Та докъде бях стигнал..
                      3.За непостоянно пребиваващите е още по-лесно да закупят и изнесат кола от Англия.Нужен е самоорагиналният документV5(става и без него) със отрязъкът за нови собственници и фактура(invoice)-ако купувате от дилър или договор(саморъчно написан със свободен текст-писали са ми и на мазна салфетка)-ако купувате от частно лице.Продавачат си запазва отрязъкът за постоянен износ(permanent export),който изпраща в DVLA.Това е .Тези са необходимите документи за регистрация в КАТ.Регистрирал съм 4-5 коли.Затова не е проблем,ама никакъв дет са шашка печения,да си купите кола от англичанин в БГ-няма лъжа,няма измама.Тои ще си вземе отрязъкът за експорт само,с който САМО УВЕДОМЯВА DVLA ,че колата я няма в UK.Край.
                      4.Никой там няма да му търси колата за данъци или за квото и било.Принципът е такъв.Има кола-има проблем,няма кола-няма проблем.Данък,който да дължиш само за тва,че притежаваш кола,във вид като нашия не съществува.По-скоро нещо като винетка.ROAD TAX.Дисплейва се на предното стъкло.Пак идеята е такава,че използваш общинските пътища и плащаш само за това.Може да си я държиш в твоята частна собственност с години,но нямаш право да стъпиш на пътя даже-иначе ти я вдикат и мачкат без много много приказки .И върви се оплаквай на когото искаш,ако ще да си и премиера.Единственно имаш право 2 седмици да държиш колата на улицата,когато си нов собственник(new keeper).Така че няма проблем да си купиш кола,но до седмица да я транспортираш до БГ.Иначе road tax са от £170,та 'чак до £1000 на година,но на масовите коли е £170,повечето джиповете са около £200.Купуват се за половин година ,но можеш и да си ги вземеш,ако експортираш или бракуваш колата.
                      5.номера не се сменят там .от както излезе колата от магазина до бракуването и си е със едни номера.Със същите се и експортира.
                      6.Най-важното ,което ви трябва там е застраховката.Още като я купите,преди да сте потеглили и 1 м. трябва да си направите застраховка.Може по телофона,но по-добре по интернет за да си копирате полицата.За там не е страшно ,ако не я разпечатате,защото полицата ви влиза в база данни и ако ви спрат полицаите те си проверяват-не се свенят.Нашите и румънците вярват на хартийките-за тях ви трябва полицата.Може да си я направите за колкото желаете,дори за 0,5 час.Например за Trooper-a,който вкарах оня ден (аз съм на 36 г-определящо за цената)-за 5 дни за ЕС застраховката ми беше £35..Това е.Ако нещо съм забравил-питайте , с радост ще ви отговоря,щото аман от аматьори,както казва печения,визирайки явно себе си..
                      [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                      Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                      Коментар


                      • #26
                        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Спокойно бе, колега, немой с рогите

                        Аз напълно разбирам "печения". Той априори подхожда към проблема откъм лошата страна - застрахова се от всякакви случайности. Щото няма нищо по-лесно от това един аджамия българин да го набутат с крадена (примерно) кола, нали?

                        Колкото и да е Англия, английските закони се трактоват по малко по-друг начин когато ги престъпи (или хваналият го полицай мисли че ги е престъпил) някой "тъмен балкански субект", така че излишна предпазливост никога не е излишна.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Sorry,ако е прозвучало така.Но ре4ен си го заслужи донякъде-повечето от писанията му са пълна фантазия.Почва да разсъждава,обяснява и даже да поучава другите за нещо ,което на него не му е ясно.И се сърди-аман от аматьори.Да аман от аматьори ,ама и ачан от такива разбирачи.Напълно съм съгласен за предпазливост,но разумна.Много по върши работа разумна непредпазливост отколкото прекалена предпазливост.Направо откачам,когато някой се вайка излишно,най-вече от невежество.А по темата-май не знам друга страна ,в която да е по опростено прехвърлянето или експорта на автомобил.Много по-лесно от Холандия,Германия или която и да било.Тва е.Лека нощ.И който го е страх от мечки-да не ходи в гората..
                          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                          Коментар


                          • #28
                            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                            Sorry,ако е прозвучало така.Но ре4ен си го заслужи донякъде-повечето от писанията му са пълна фантазия.Почва да разсъждава,обяснява и даже да поучава другите за нещо ,което на него не му е ясно.И се сърди-аман от аматьори.Да аман от аматьори ,ама и ачан от такива разбирачи.Напълно съм съгласен за предпазливост,но разумна.Много по върши работа разумна непредпазливост отколкото прекалена предпазливост.Направо откачам,когато някой се вайка излишно,най-вече от невежество.А по темата-май не знам друга страна ,в която да е по опростено прехвърлянето или експорта на автомобил.Много по-лесно от Холандия,Германия или която и да било.Тва е.Лека нощ.И който го е страх от мечки-да не ходи в гората..
                            Колега, ти как ще си направиш Застраховка , като нов собственик в Англия - когато нямаш там адрес!!Само не ми казвай, че може ....
                            В следствие на което...ми обясни когато те спре полиция и провери в компютъра - какво ти се случва...
                            БЕЗ ПОСТОЯНЕН Адрес в Англия трудно ще си платиш роуд таксата
                            и всичко написано от мен е изпитано на 100%.
                            Аз също докарвам по нещо от там, но със Всички документи!!!
                            Я обясни на един Българин без постоянен адрес там - как ще му направят Застраховка !! - и прочие документи..

                            ..та ако ти имаш адрес там, и живееш по за дълго е друг въпрос, както съм ти написал в един от постовете..

                            Лесно е да насърчаваш хората, да си имат неприятности..., трудно е да се каже истината!!!
                            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                            Коментар


                            • #29
                              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Спирам да пиша по тази тема , каквото и да е било.
                              Безсмислено е .
                              Да доказвам думите си няма смисъл.Всеки има глава да мисли...
                              Ще кажа , че Първият ми път, когато купих кола от сервиз, преживях един малък кошмар..., защото НЯМАХ ПОСТОЯНЕН азрес там.
                              Нито една Застрахователна компания не искаше да ми направи застраховка!!Наложи се да остана .., да сключа договор и да си оправя нещата - да си имам собствен адрес!Това струва ..много нерви и пари
                              Естествено , че може и да се рискува....
                              На 99% от колите дето идват насам докарани от Българи, всички тези работи са ....глупости, празни прикаски и невежество, абе глупост.
                              Пък и излишни разходи, дето оскъпяват колите....
                              Много от тях ...дори и неразбират...Що вършат!!Господ да ги пази...от Полиция и произшествия по пътя...Тогава ще им светне.
                              Успех на всички.
                              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                              Коментар


                              • #30
                                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Най-лесния начин е да посочиш произволен адрес.Може да помолиш продавача-той ще се погрижи за всичко.Или приятел-пишат те втори шофьор,което не проманя цената.Може да се пише сигурно и БГ адрес-нали сме вече едно.Това не съм го пробвал,,но съм сигурен,че ще се намери застрахователна компания ,която да застрахова на БГ адрес.Може по-скъпо ,но ще се намери.Пък и БГ застрахователите застраховат на българи с чужди номера.Няма значение каква е компанията-важното е някой да поеме риска...Варианти много..С road tax-по същия начин,а може и без тях,както писах по-горе..
                                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X