Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

    Аз лично моя го оставям да работи поне 5 минути,когато престоя е бил повече от 8-9 часа,дали е полезно за двг-то?за бмв пише че след запалване веднага се потегля и двигателя се подгрява в движение като оборотите не трябва да са повече от 2500,за дизел знам че не е хубаво да се оставя да работи на едно място за по-дълъг период от време,не било хубаво смазването.Моят джип е фронтера кб,2.0 бензин,сутрин,особенно зимата го оставям да работи на едно място докато оборотите не паднат до 750-800,чак тогава потеглям.Вие какво правите?


    Поздрави

  • #2
    До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

    В упътването на моя Нисан изрично пише че трябва да се изчаква 20 - 30 секунди преди да се потегли и след като се потегли трябва да се избягват високи обороти за известно време. Особенно зимата е задължително.

    Колкото до дизела е препоръчително да поработи малко при минусови температури колкото да разбие маслото. Това е според моите механици в сервиза....

    Коментар


    • #3
      До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

      Дизел 2,8 - пали с навита ръчна газ, оставям го да реши какви ще са му оборотите и като започне да пее правилния звук развивам ръчната газ и потеглям..... Отнема от 2-3 до 5-6 минути, зависи колко е седял без да е пален и каква е температурата на въздуха....

      Коментар


      • #4
        До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

        Моя винаги го оставям да работи когато не е нощувал в гаража и температури под 3-4 градуса. Като го карам из града или на едно място той все е в ниски обороти, но е добре да си подгрее, според мен.
        Но не е имало случай да тръгна сутрин без да е работил поне минутка, защото докато се натуткаме, докато пусна музиката и изчакам някоя кола да мине...
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #5
          До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

          Аз сутрин като запаля Диското /2.5 ТД5/ го оставям 2-3 минути да поработи, без никаква консумация, после бавничко поне няколко километра гледам да не минава 2000 оборота, и чак когато стрелката за температурата тръгне нагоре си карам нормално.
          "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

          Искам България чиста!!!

          Коментар


          • #6
            До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

            Терано 2.7 ТДИ-всяка сутрин го оставям да поработи 1-2 мин. на празен ход да се темперира двигателя.Според мен това е задължително за всеки ДВГ. Пък и го пише в инструкцията...

            Коментар


            • #7
              До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

              По принцип ако всичко е ок по джипа до 5 минута би трябвало да е започнала да отлепва стрелката на температурата,след това бавно до 2000 оборота докато не влезне в нормала температура,и после газзззззз.....


              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                30 сек. (ако е много студено до към 2-3 мин) според мен е задължително винаги. Да разхвърля маслото поне на спокойствие. А иначе зависи, ако можеш да му осигуриш 2-3 минути работа без никакво натоварване, мисля че не е проблем загряването да става в движение. Аз излизам от паркинга на права равна улица 800м до първия светофар. Карам до там съвсем леко, под 1000 оборота и на ниска предавка (2-3) така че хем не дига обороти, хем не се товари (с не-повече 30 км/ч). Мисля че това си е равносилно на 1-2 минути работа на място. Просто не се нервиш да чакаш. А иначе мисля загряването със сигурност щади мотора и освен това не изразходва повече гориво, защото така или иначе, ако подкараш веднага колата лапа яко докато загрее. Аз обаче като загрявам с леко движение, освен двигателя раздвижвам и скорости, раздатка, диференциали, което ми се струва че има логика.
                Последно редактирано от icerunner; 24-01-08, 15:44.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                  Руския туч (нива) работи на място преди потегляне само ако е покрит със сняг и трябва да се чистят прозорците.

                  Метан + синтетично масло 5W40 => безпроблемна работа на колкото си иска студен двигател. Няма нагар, няма кихавици, няма странни звуци, почти няма загуба на мощност, а двигателят така или иначе ще надживее две купета.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                    Аз също изчаквам 5-6 минути да поработи.
                    Преди имах бензинова Витара и пак изчаквах.
                    Баща ми така правеше с жигулата и така ми е останало от него.
                    А както казват сигорно е добре за двигателя без значение дали е бензин или дизел.
                    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Руския туч (нива) ......а двигателят така или иначе ще надживее две купета.
                      Само това е оправдание. Иначе независимо от маслото двигателя докато не загрее си е крив в буквалния смисъл на думата, откъдето и да го погледнеш. Само се замисли за температурния градиент в метала.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                        Винаги съм купувал перфектни в техническо отношение автомобили и винаги съм ги продавал в перфектно състояние.Независимо дали карам бензинови или дизелови задължително преди потегляне ги оставям да поработят поне докато не изключи "автоматичния смукач".Чак тогава потеглям.Преди да изгася двигателя също изчаквам няколко секунди да поработи на място.През краткия си 17 годишен стаж като професионален шофьор не съм имал проблеми с двигатели на автомобили.

                        Мнението ми не е ангажиращо.Просто споделям.
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                          Най-неблагоприятните режими на работа на двигателя са именно пусковите режими, когато температурата на охлаждащата течност и на маслото не са оптимални за работата на ДВГ. Тези режими са съпроводени с големи сили на триене, износване и възможности за задиране. При пуск на ДВГ триенето в основните и мотовилкови лагери е сухо и полусухо което също увеличава загубите на мощност и намалява ресурса на двигателя.
                          Танки грязи не боятся!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                            Много стара тема.
                            Навремето в накое от бългаските авто-мото печатни издания известният полски автомобилен състезател Засада надълго и нашироко обясняваше, че е по добре след като задвижите двигателя на автомобила да тръгнете веднага(без да му давате зор). Обяснаваше, че така по-равномерно става загрявнето на машината. Аз правя така с моя LR Disco 2.5 300 TDI с EDS. Работата му след запалване е равномерна, оборотите същите като при топъл ДВГ само малко е по отчетлив звука на двигателя (типично за дизел)
                            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                              Винаги го подгрявам като работи на място докато не паднат оборотите сами,в смисъл,паля и оставям да работи,слушам музика,паднат ли оборотите до около 700-800,после лекичко потеглям,докато не влезне в работна температура,за мен това е най-правилно,винаги така съм правил,без значение от времето и превозното средство




                              Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X