Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройки на предното окачване според теглото на водача.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

    Първоначално публикуван от suhoi27 Преглед на мнение
    за цената няма да коментирам-прав си! имам над 13 задни (вкл. 2 титаниеви) и около 6 предни комплекта....едно малко (никому ненужно) съкровище
    Минах по тоя път Купих най-меките пружини, отначало ми хареса До момента, в който се качих на мотор с много добра предница И се почна едно разглобяване, тестване, пак разглобяване и така 7-8 пъти Само с прУжини не става Цялата работа, за да станат както трябва, е в помпите Накрая успях да подредя пластините, така че, когато регулираш връщането на амортисЬора минимално да влияе на сгъването и обратно Сега мога да ги регУлирам както си иСкам При каране по дълбоки трапчета, мога да ги направя да слизат на 5 милиметра отдолУ Както искам, така мога да ги регулирам Само с прУжини не става
    Последно редактирано от viki terzieva; 17-05-10, 17:08.
    Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

    Коментар


    • #77
      До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

      Аз също не мога да си настроя добре окачването, а определено бих искал да знам, как.

      Самата настройка на предното окачване е много проста - на горната част на Марцокито си има врътки и в момента предницата е настроена на две-три положения под най-твърдо и две положения под най-бърз ребаунд. Това до колкото усещам е подходящо за много на брой малки неравности или за скоростни отсечки без големи екстреми и много завои.

      За задния амортисьор (Ohlins) още търся ръководство, макар да знам как се променям не искам да го пипам преди да съм видял в какво начално положение го доставят за този мотор!

      Коментар


      • #78
        От: До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

        Първоначално публикуван от Dancho-crf250x Преглед на мнение
        Минах по тоя път Купих най-меките пружини, отначало ми хареса До момента, в който се качих на мотор с много добра предница И се почна едно разглобяване, тестване, пак разглобяване и така 7-8 пъти Само с прУжини не става Цялата работа, за да станат както трябва, е в помпите Накрая успях да подредя пластините, така че, когато регулираш връщането на амортисЬора минимално да влияе на сгъването и обратно Сега мога да ги регУлирам както си иСкам При каране по дълбоки трапчета, мога да ги направя да слизат на 5 милиметра отдолУ Както искам, така мога да ги регулирам Само с прУжини не става
        Колега, имам кросова предница на ендуро мотора ми и когато я отпусна за да е мека и подходяща за ендуро на големи натоварвания прекалено много се свива! Има ли начин с подредба на пластините да се настрои така, че в началото да е мека, а с увеличаване на натоварването да реагира по-адекватно, а не да удря на тампоните?
        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

        Коментар


        • #79
          От: До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

          Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
          Колега, имам кросова предница на ендуро мотора ми и когато я отпусна за да е мека и подходяща за ендуро на големи натоварвания прекалено много се свива! Има ли начин с подредба на пластините да се настрои така, че в началото да е мека, а с увеличаване на натоварването да реагира по-адекватно, а не да удря на тампоните?
          Обади се 0888832288 .
          Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

          Коментар


          • #80
            От: До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

            Здравейте колеги. Още не съм се захванал понеже не ми идва наум как става затова да попитам тук. Карам кавазаки КДХ 125. Предницата за разлика от кросовите, които съм виждал горе и долу на коловете няма места за настройка. Просто никъде по коловете не виждам места за настройка. А предницата е ужасно мека. При две три по големи неравности и направо гумата ми удря в калника. Коловете се сгъват на максимум. Абе ужасно е мека. Първо си помислих,че е изтървала, но няма омасляване на коловете. Говорих с предишния собственик и той ми каза, че я е пълнил и е сменял семеринги, но и преди това е била пак така мека. Има ли начин да се настройват тези предници на енуро моторите и какъв е той.
            БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ ОТЗОВАЛИ СЕ

            Коментар


            • #81
              От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

              Ако е толкова ужасно мека, единственото спасение е само нови по-твърди пружини.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #82
                От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                не каза колко тежиш, не каза къде караш- магий без тази информация не се готвят...не може да се изолира предницата от амортисьора, но да речем, че можеш да пробваш с малко повече масло-поне последната 1/3 от хода ще бъде по-прогресивна.....добави по 10мл. във всеки кол и ще си покаже (от къде ще изпусне)
                A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                Коментар


                • #83
                  От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                  Като временна алтернатива мисля че можеш да подложиш и втулка на пружината.Но си остава побългаряване и ефекта едва ли е точно както на смяната на пружината.
                  Иван Маринов
                  Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                  ЕНДУРО ВАРНА

                  Коментар


                  • #84
                    От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                    Първоначално публикуван от suhoi27 Преглед на мнение
                    не каза колко тежиш, не каза къде караш- магий без тази информация не се готвят...не може да се изолира предницата от амортисьора, но да речем, че можеш да пробваш с малко повече масло-поне последната 1/3 от хода ще бъде по-прогресивна.....добави по 10мл. във всеки кол и ще си покаже (от къде ще изпусне)

                    Да, забравил съм да упомена. С екипировката съм към 110кг, но горепосочения проблем с меката предница е налице и когато го кара един приятел, който с екипировката е кЪм 80кг. Маслото не трябва ли да е точно определено количество. Аз си мислех да подменя сегашното, което е 5-ца с малко по гъсто(мисля,че 7-ца или 10-ка беше следващото).
                    Последно редактирано от viki terzieva; 06-07-10, 17:58.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                      Маслото в амортисьорите се налива не на милилитри (количество), а до определено разстояние до горното отверстие. Все пак тези 4-5 мм (например, не знам колко трябва да е) отговарят на определно количество масло в милилитри на един кол.
                      Както вече са ти казали, трябват ти по-твърди пружини. С подлагане едва ли ще стане ако са омекнали. Единствено моторът ще се "навири" на място, но като му седнеш на гърба, пак ще си клекне и пак ще подава така.
                      По принцип "уморените" пружини се тестват на място чрез т. нар. провисване на окачването. Моторът се вдига на стойка и се измерва разстоянието, след това се сваля да си стъпи на гумите и пак се измерва същото разстояние (от-до на същите две точки). Гледа се колко се е свило окачването под силата на тежестта на ненатоварен мотор. Ако е извън норми, трябва да се сменят пружините.
                      Ако това е добре, провери нивото на маслото и най-добре сложи ново масло. Имах случай на загубило качествата си Моторекс масло специално за предници, а моят е пистов и далеч не вижда такъв зор :-) . Смених си го и предницата пак е на "камък". Вече ако не стане, пробвай с една идея по-гъсто (вместо 5W сипи 7,5W).

                      Коментар


                      • #86
                        От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                        Ако седнеш на мотора и окачването се сгъва много, значи пружините са ти прекалено меки.
                        Ако не се сгъва много на место, но при каране се сгъва рязко и потъва много, значи че работи само на пружини, т.е. хидравличната част е проблемна (клапани компресия/ребаунд, старо масло или липса на такова)
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #87
                          От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                          Когато се кача на мотора предницата си е добре, почти не поддава. Проблемът се проявява при рязко натискане на предната спирачка или при попадане на гумата в по-дълбока неравност. Не съм много наясно с хидравличната част. Тези клапани къде се намират, как се настройва ребаунда, понеже нямам никакви врътки по коловете ?
                          Последно редактирано от viki terzieva; 06-07-10, 17:54.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                            За компресия, ребаунд и клапани в момента въобще не мисли. За тях има литература, първо от там се започва, а такава можеш и тук във форума да намериш, изписано е тонове за всичко това което си говорим в момента.
                            На това моторче, единственото разумно нещо, което можеш да направиш е: първо да си подмениш маслото с по-гъсто, лично аз ти препоръчвам 10ка, второ сложи точно толкова колкото ти препоръчва производителя(в повечето ръководства количеството на маслото е описано като обем, в някои е дадено нивото на въздушната камера при напълно сгънат телескоп без пружина вътре), тествай и след това ако е мека, както те е посъветвал suhoi, добавяй по 10мл на телескоп или по 10мм намалявай въздушната камера, което ти е по-лесно от двете.
                            И така до като намериш необходимата твърдост, ако не стане - поръчка на необходимите пружини за ездач с твойте габарити.
                            И помни, че след всичко това предницата пак ще ти бъде едно нищо. Предните телескопи на тези мотоциклети е цяла наука и никога няма най-добра предница. За конкретни ситуации е добра, за други не става, дори и на 2010та моделите, а какво остава за КМХ 125.

                            Успех колега!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                              Благодаря за изчерпателните оговори . В основни линии ми се изясни това, което ме интересуваше. Другата седмица ще ми се отвори малко свободно време. Купувам масло и започвам, пък дали ще има резултат, ще кажа по-нататък

                              Коментар


                              • #90
                                От: До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                                Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                                Здравейте колеги. Още не съм се захванал понеже не ми идва наум как става затова да попитам тук. Карам кавазаки КДХ 125. Предницата за разлика от кросовите, които съм виждал горе и долу на коловете няма места за настройка. Просто никъде по коловете не виждам места за настройка. А предницата е ужасно мека. При две три по големи неравности и направо гумата ми удря в калника. Коловете се сгъват на максимум. Абе ужасно е мека. Първо си помислих,че е изтървала, но няма омасляване на коловете. Говорих с предишния собственик и той ми каза, че я е пълнил и е сменял семеринги, но и преди това е била пак така мека. Има ли начин да се настройват тези предници на енуро моторите и какъв е той.
                                БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ ОТЗОВАЛИ СЕ
                                Здрасти! Аз имам приятели,който имат КДХ125 и казват,че не са лоши машинки,но все пак това е доста стара техника,и не само коловете,но и целия мотор неможе да се сравнява със съвременните пройзведения на изкуството(тези неща,който ги пише за настройките не се отнасят за твоята предница на сто процента.Има и неща коитоще са актуални ! Предницата е съвсем друго поколение и е логично настройките да са много по ограничени,а и да не забравяме овехтяването.Тези колове първо дали са оригиналните(не съм видял снимка);второ да приемем,че са оригинални,то настройките явно се променят от две или три места(което разбира се не е малко),но все пак.....,а именно от пружините(както каза Краси),от нивото и гъстотата на маслото, и (аз така допускам) от шайбите или отворите на шайбите вътре в коловете.Маслото в коловете ти(както виждам) е за смяна,защото е най-рядкото(за меки преници).Другото,което е -казваш не са изтървали,защото нямало теч,но ако нямат и грам масло? Ти провери ли ги? Като седнеш на мотора,предото окачване не потъва,а чак като караш по неравности! Това на мен ми говори,че уплътнителните втулки са ти износени(дори и да е минимално), и двете половини затягат до момента в който срещнеш дупка или бабуна. Е няма как да не се свият вече! Тежестта при удара,и то в движение е огромна(твоето тегло+теглото на мотора+скоростта с която се движи мотора). Провери всички тези неща,и най-важното-Учи се от грешките си,питай и се интересувай, ЕКСПЕРИМЕНТИРАЙ !!! УСПЕХ !!!!
                                http://www.stairwaytoglory.com/en/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X