Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ландровер Диско под вода (спасителна акция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ако ги беше дал навреме нямаше да го вземе морето. То никога не прощава. На никого.
    На плажа като те мързи да испуснеш гумите, и гледаш да захапеш мокрото, та уж да върви повече. Добре, ама там винаги ще се намери някой камък или дънер, или мрежа които трябва да се заобиколят, като остане без скорост и в туй време дойде вълната хваща колелото. Тогава може направо да тръгваш за багера.
    Мда. Оно си сака и си требе.
    Да, а книжките за каране на коли струват още по-малко. Има и безплатни, например в Гугъла има много. Обаче щом имаме Жип нема нужда да знаеме. Класика в жанра.

    Коментар


    • #17
      проблема е в задкормилното устройство, не е имал опит не е знаел, но природата не прощава.

      аз първия път като вкарах 4х4 /чероки/ на пясъка и затъна яко и копах много, мислех си да го закарам на мокрото но нещо ми подсказваше че не е правилно и се отказах, интуиция после разбрах какво е щяло да се случи. от тогава насам все вадя разни хора от подобни места, но тоя човек се е овякал
      drive alive

      Коментар


      • #18
        абе всички ни влече морето.Това е
        B+

        Коментар


        • #19
          Едва ли, тия багери вървят много бавно. В това време морето го е дръпнало.
          Като видях едни такива за пръв път едвам не пукнах от пиене. Щото те бяха верно пияни, заяждаха се, после искаха да се правят на мъже с техните си джипове. Казам им честно да не се бъзикат, молих им се.После сами си го изпросиха, казах им че ще си седя тука, ще си целувам бутилката, и няма да си мръдна пръста да ги вадя. Та цяла нощ - гореща водка. Още ми е гадно кат се сетя Само Коко Джамбазов на който бях на гости имаше келепир от тая работа - скапа се да се смее наготово) Той не пие, и е чисто джипер, ама морски, ама и на него му беше смешно да ги гледа)

          Коментар


          • #20
            Най-вероятно да е отишъл с някой на плажа, уж да пробат бездрума, спряли са до водата, последвало ХХХ но прилива дошил без да го усетят о потънали
            БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
            (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

            Коментар


            • #21
              Ъ ... Верно бе ...
              А снимките с ХХХ сигурно модераторите са ги съдрали, пък ние тука тъпеем че действието някак накъсано ...

              Коментар


              • #22
                Вярно , че номерацията на снимките е наопаки . Аз затова се опитах да ги наслагам всичките в поста си , ама нещо не стана . Най-вероятно във фотото като са ги сканирали от лентата са обърнали последователността . Сега ще пробвам да ги направя jpeg , ама не знам как.

                Коментар


                • #23
                  а бе кво му се чудите на човека ? не видяхте ли на коя дата и в колко часа се е обадил на Иво ! Със сигурност Духът му все още е бил отделен от Тялото от изминалата нощ ! Трезвен човек ще го направи ли ?
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #24
                    Пича е печен , но луд . Като мисли - мисли , като лудува -лудува . Посрещали Новата Година почти на плажа и към 5.00 решили да покарат . Карали колкото карали (бяха поизорали пясъка ) , но пикапа затънал ( така и на видях дали е Хайлукс или Л200 ) и Тони решил да го дръпне , заобиколил обаче от грешната страна и останал там . А багера не се бави кой знае колко , багериста чакахме ...
                    Нещо ми е трудно да се оправя със снимките , направих ги в jpg но много трудно се качват в фтп - то .

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от ивайло
                      Нещо ми е трудно да се оправя със снимките , направих ги в jpg но много трудно се качват в фтп - то .
                      Ивайло, изчезнаха и тези които имаше .Във "Въпроси/ отговори "всичко за качването е обяснено ,според мен доста подробно
                      Успех
                      B+

                      Коментар


                      • #26
                        Аз съм качвал и преди , е , не много често , но си мисля че сега или са ми се разбъркали настройкита или нета е много бавен . Качва ми дадена снимка до средата , после забива , и излиза съобщение TOO MANY TRIES , или TRY AGAIN LATER , или TRANSFER ERROR #1,2,3 4.

                        Коментар


                        • #27
                          Да бе Иво , пили до 5 часа само безалкохолна ракия и безалкохолно вино(какво представляват питай Жоро Хаджиев)
                          На кой плаж се случи това ,,бвзалкохолно" събитие ?
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #28
                            За съжаление удавеното Диско има изкривена биела , която на всичко отгоре май се е заклинила в блока . Не знам дали снощи са успели да я извадят .
                            Ако някой има идея къде в БГ има такъв мотор ( цял или още по-добре разглобен ) да помага , моля , че новата биела в магазина била около 300 лв.
                            А моят диференциал е като нов , сега мисля да му направя нов щит .
                            Старият беше от черно желязо , шина 3-4 мм дебела , но не издържа .
                            А ето и снимките , дано този път се виждат :
                            Ето как го видях за пръв път ( за съжаление СЛЕД като пробих дифа ) :

                            но пък беше закотвен за брега :

                            Добре поне, че Тони беше спокоен

                            даже му беше обърнал гръб :

                            Ето и котвата първо беше откопана , и си замина :


                            И се зададе спасителят :



                            Малко дърпане ту отпред , ту отзад :



                            Последва първичното източване , почистване от едри миди , октоподи и малки китове :


                            и потегли към сервиза , а жена ми се мъчи да му пробута чашата кафе от барчето на плажа , работещо на 1-ви януари :

                            Коментар


                            • #29
                              offtopic :
                              Иво, първо една модераторска молба :
                              Би ли намалил размера на снимките (когато имаш възможност, но запзи имената на файловете), за да се визуализират по-лесно и бързо в темата? Благодаря!

                              Първоначално публикуван от ивайло
                              ... Ако някой има идея къде в БГ има такъв мотор ( цял или още по-добре разглобен ) да помага , моля , че новата биела в магазина била около 300 лв...
                              Става дума за 200тди, нали?
                              Иво, малък е шанса да знаеш на какво попадаш, независимо дали ще намериш за 500 или за 2000лв. Аз бих си направил сегашния мотор. Пацо от Дару беше споменал наскоро за един 300тди, ако искаш може да го питаме (или да му взема телефона да си говориш), но ще е поне двойка.. Но ако ще е 300, трудно се куплира с LT77 (твоите скорости).

                              Коментар


                              • #30
                                Не , благодаря ти . Като че ли засега той предпочита да прави стария.
                                Ако реши друго - ще ти звънна . А дали има някъде само биела ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X