Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Апарат за точково от електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Апарат за точково от електрожен

    Смятате ли, че може да се приспособи електрожен като апарат за точкова заварка. Трябва ми - към голяма повърхност да прикрепвам парчета ламарина. Абе - кръпки на изгнила кола.
    Някакви идеи, предложения...
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    До: Апарат за точково от електрожен

    Става, но не с оригиналните му намотки. Те остават, но отгоре (ако има място) се навиват няколко навивки от дебела медна шина(много дебела - например 50Х10mm), която се явява намотката за точковата заварка.
    Освен това тази заварка трудно хваща по гнилоч Трябва повърхнините да са идеално чисти за да хване. Не случайно колите виждат точ. заварки само в завода от роботите. Като дойдат при нас вече само телоподаващо им помага

    Коментар


    • #3
      До: Апарат за точково от електрожен

      Големи ядове. Детайлите трябва да са хубаво притиснати един към друг. И всъщност да е автомат - на време. То зависи от дебелината да ламарините. И различно дебели е проблем.
      Двете човки също трябва да стискат много силно.
      Пункшвайца не е много ремонтен иструмент((

      Коментар


      • #4
        До: Апарат за точково от електрожен

        Имам една книжка "Най-доброто от вестник Направи сам". Вътре има една схема и доста подробно обяснение за изработка на уреда и клещите при употреба на стандартен електрожен. Ако имаш желание ще я сканирам и ще ти я пратя.
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • #5
          До: Апарат за точково от електрожен

          Здравейте колега.Машината за точково заваряване е доста сложно нещо,и не знам дали има смисъл да се занимаваш с това.Ако ще я правиш трябва да се съобразиш с някои нещо които трудно се постигат:
          1.Предварително притискане.
          2.Предварително нагряване.
          3.Същинско нагряване.
          4.Основно притискане.
          5.Остатъчно нагряване.
          6.Време след прекратяване на заварката.
          По добре потърси някоя обява в интернет или позвънете.Преди във Пловдив правеха преносими колички за точково заваряване,но не знам дали фирмата още съществува-пък и забравих името(спомням си само,че бяха жълти на цвят с черен корпус и дълга дръжка).
          Ако имаш МИГ-МАГ заваръчен полуавтомат също можеш да го ползваш за тази цел.Само трябва да си купиш специална газова дюза за целта(около 4 лева) и да си нагласиш времето за проваряване на двата метала.Ако нямаш режим-време можеш на "око"да разбереш кога трябва да спреш.
          Надявам се ,че съм Ви бил полезен.

          Коментар


          • #6
            До: Апарат за точково от електрожен

            Може би мнението ми е ненужно, но по-добре с телоподаващо или аргон. Не знам струва ли си гърча да доведеш това до работеща и удобна технология. За роботите в автозаводите определено си струва

            Коментар


            • #7
              До: Апарат за точково от електрожен

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Абе - кръпки на изгнила кола.
              Някакви идеи, предложения...
              Да кърпиш кола по този начин е "мисия невъзможна"
              Най удачния вариант е СО2 . Изрязваш гнилото (до здраво), изрязваш си шаблон от картон , по който изрязваш и ламарината.Като най добре е да се сращнат двете ламарини челно ,без припокриване. Напасваш , точковаш и след това правиш плътен шев.
              Всичко останало е мърльовщина .
              Уморените коне не ги убиват , нали ??

              Коментар


              • #8
                До: Апарат за точково от електрожен

                Ами не ми се разглобява, а заварките трябва да се правят на неудобно място, та имах тъпата идея да подам едната жица на шасито а другата, чрез някакъв дебел меден или друг електрод да прави заварката при допир. Разбирам, обаче, че идеята наистина е тъпа!
                Все пак, благодаря за отзивите!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  До: Апарат за точково от електрожен

                  Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                  Имам една книжка "Най-доброто от вестник Направи сам". Вътре има една схема и доста подробно обяснение за изработка на уреда и клещите при употреба на стандартен електрожен. Ако имаш желание ще я сканирам и ще ти я пратя.
                  Има ли някаква възможност да ми я сканираш и да ми я изпратиш, ще съм много благодарна, а и съответно задължена. Гледах нещо подобно на Wurt, добро но скъпо.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Апарат за точково от електрожен

                    И аз не разбрах какво е "клещите". Интересувам се!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      До: Апарат за точково от електрожен

                      Дано поне на някой да свърши работа.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan20003.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5048440Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan20004.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5048441Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan20005.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5048442
                      Последно редактирано от Myyy; 01-02-08, 22:04.
                      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Апарат за точково от електрожен

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        И аз не разбрах какво е "клещите". Интересувам се!
                        Клещите са инструмента, на който са закрепени двете "човки на точковия апарат! Идеята е чрез стискане на клещите да осигуриш достатъчен натиск между двете "човки" и съответно между двете парчета ламарина (които искаш да завариш), стиснати между "човките"! Чак след осъществяване на първоначалния натиск трябва да протече тока, който протича по най-краткия път, между двете "човки" (електроди) и през двата детайла, като съответно разтапя метала на детайлите в точката на контакт (между "човките")! Докато протича тока, продължаваш да стискаш с клещите, продължаваш да стискаш и малко след като спре да протича ток за да дадеш време на двата разтопени в точка детайла да поистинат та да останат свързани след като ги пуснеш! Всичко това трае секунди, нищо че обяснението е дълго!

                        П.П. Ето на снимките показани от Мууу се вижда как за целта могат да се приспособят даже и обикновенни клещи! "Човките" трябва да са медни и се правят с различна форма и големина на върха, в зависимост от това какво искаш да заваряваш! Аз например съм заварявал съчми от лагери към тръба също и телове един към друг (правене на мрежа), само че на голям, професионален апарат!
                        Последно редактирано от sl.daskalov; 02-02-08, 10:49.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Апарат за точково от електрожен

                          Ако някой го интересува,имам трансформатор за точково заваряване и го продавам.
                          SUZUKI SAMURAI 1.3 16V
                          SUZUKI JIMNY 1.3 16V
                          JEEP WRANGLER 2.5
                          JEEP CJ 7 2.5

                          Коментар


                          • #14
                            До: Апарат за точково от електрожен

                            Проблема е че не може да се работи с клещи и др. подобни - няма възможност за захващане. Както бях написал, мислех единият край на намотката да си е на шаси (както е при електрожена), а с другият, чрез някакъв подходящ меден електрод да притискам парчето ламарина. Май няма да стане, но тъй като писаха доста колеги, дали не може да се измисли нещо? В препратката на Мууу има нещо подобно.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              До: Апарат за точково от електрожен

                              Дори да предположим,че сработи схемата с един проводник на рамата, с нещо което да използваш като електрад да притискаш и заваряваш,има сериозна опастност при нагряването ламарините да се деформират/да хлътнат.То,затова се ползва само на места,където маже да се осъществи притискане на двата слоя ламарина между електродите.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X