Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

    Колеги, не знам някой сблъсквал ли се е с проблем с тази система, но на мен ми се случи и да сподля. Последно време Паджерото ми почна да пуши черно, преди не беше се случвало никога, никой не вярваше как дизел на 12 години не пуши изобщо, но от скоро въпреки малкото километри на колата (100 000) започна да пуши адски много и то изведнъж. Не е било по-слабо и да се е засилило, просто изведнъж започнаха черните облаци Говорих с мой приятел който е механик в сервиз в Германия и ми каза че тези джипове и по-точно 2.5 и 2.8 мотора имали голям проблем с тази еко система или иначе казано EGR (Exhaust Gas Recirculation) клапа. Системата блокирала и колата започва да пуши черно много и да гори с поне 3-4 литра отгоре Понякога ставало просто да се свали системата и да се почисти, а понякога се налагала смяна, това обаче при тях всеки предполагам знае за ТЮВ, мен ме посъветва направо да "байпасна" цялата система. Разрових се малко в интернет да видя кое защо и как и открих ето това:
    http://www.pocuk.com/Pajero_EGR_Modification.zip
    Хората казват че действа. Интересно ми е някой имал ли е моя проблем и пробвал ли е да го реши по някакъв начин. Аз щом намеря повечко свободно време веднага вкарвам "жипката" в бокса, да и направя мод-а

  • #2
    До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то ?

    Действай!!
    На мен ми се случва почти всеки ден ....
    Това ми е работата ..
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то ?

      Първоначално публикуван от maxko Преглед на мнение
      Разрових се малко в интернет да видя кое защо и как и открих ето това:
      http://www.pocuk.com/Pajero_EGR_Modification.zip
      Хората казват че действа. ....
      А ако беше разровил един ред по-нагоре в документацията щеше да намериш подробно описание на системата във всички двигатели на Мицубиши. Например това служи за да разбетеш "що е то". Тук никой не се е похвалил да го е правил собственоръчно, като изключим колегата CarTest™, на който това му е професия.
      От друга страна руските колеги казват, че понякога е по-добре да я ремонтираш тази система, отколкото да я премахваш. връзка

      Коментар


      • #4
        До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то ?

        Здравейте и аз от скоро съм собственик на Pajero 1 с 4d56 мотор.Искам да питам тези мотори имат ли тази еко система И ако да ,как може да се тества дали работи тази система с подръчни средства
        Последно редактирано от Паджеровод; 31-01-08, 22:52. Причина: печатни грешки
        0887632135-Краси

        Коментар


        • #5
          До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то ?

          Във връзката в горния пост има обяснение и за този двигател.
          Ако имаш проблеми с руския език тук е на английски. И на двете места започва от страница 37-ма.
          Последно редактирано от Паджеровод; 01-02-08, 10:39. Причина: Допълване

          Коментар


          • #6
            До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то ?

            Моито е 91г двигател 4д56.Скъсах се да търся EGR системата но я няма.Четох горните статии,принципно е обяснен начина на работа,но при мен я няма.Няма и отвори на колекторите за тази система.

            Коментар


            • #7
              До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то ?

              Първоначално публикуван от plmen Преглед на мнение
              Моито е 91г двигател 4д56.Скъсах се да търся EGR системата но я няма.
              Няма я на всички модели. Спокойно, не си загубил от това

              Коментар


              • #8
                До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то ?

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Няма я на всички модели. Спокойно, не си загубил от това
                Благодаря.Спести ми голяма главоблъсканица.

                Коментар


                • #9
                  ЕРГ клапан !!! Паджеро


                  колеги, гоямо ходене по мъките имам с тоя ЕРГ клапан, като е изолиран с нит примерно маркучето на вакума, колата върви горе долу добре, в момента който го сложа в номралното си място маркуча, колата се дави почва да тропа какво ли не мислихме на 5-6 майстори съм го водил Паджерото 2.8 тди
                  няма катализатор, с изолиран Кулер пак го прави същия проблем, та интересувамев има ли вреда за двигателя ако карам без клапана тоест изолиран за екологията е ясно. Мислехме че е авансатора на помпата но го водих на майстор и категорично отхвурли този вариант, а като е вклу4ен вакумния маркуч по4жа да чука на метал, и да дими яко...
                  Последно редактирано от huko; 06-03-09, 09:09.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ЕРГ клапан !!! Паджеро

                    За колата сама по себе си няма проблем.
                    Мисля, обаче че изалирането на ЕГР-а трябва да бъде последвано от настройки или монтаж на нов клапан, защото този клапан играе и ролята на blow off valve демек разтоварващ клапан за надува на турбото.

                    Кулера не ми е ясно защо си го изолирал - той е просто пасивен радиатор?

                    На твое място бих отишъл в някоя от водещите фирми за тунинг на резачки, там първо са наясно с материята, защото на бегачките им изолират ЕГРите, за да подържат по- ниска температура в камерата, второ имат всичко необходимо под ръка.
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #11
                      EGR клапан Паджеро!!!

                      Колеги,някои чистил ли е на 2.8 мотора EGR клапана,колекторите,тръбите.
                      Предстои ми да ги чистя...на какво да обърна внимание,как да проверя клапана дали работи нормално,имам големи ядове и май са свързани точно с него какво ли не проверих вече..искам да го сваля и почистя.Вече изчистих Кулера и неговите тръби....
                      Последно редактирано от CarTest™; 16-03-09, 20:29.

                      Коментар


                      • #12
                        До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                        Направо го запушвай и не се занимавай с глупости. В нета има един доста добър .pdf със снимки как протича цялата операция - прави се точно за 20 минути. За съжаление нямам все още права да поствам линкове
                        Освен всички други ядове, които носи тая паразитна система, саждите, които вкарва в колектора могат да се набият в blow-off вентила и да ти създадат след време проблем и с неговата работа, което е още по-гадна неприятност.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                          А къде се намира тази блол оуф система,за да погледна дали не е запушена,като разгледах още от Англия джипа ми доиде с запушена гарнитура на ЕРГ клапана,но сега за да върви горе-долу нормално се налага да изолирам и маркучето от клапна-ЕРГ,а не мисля че е редно да е така,къде ли не ходих по майстори(((
                          казаха ми че така изолирано от маркучето товари Турбото коеото не е добре(
                          Как да проверя като сваля ЕРГ-клапана дали работи?

                          Коментар


                          • #14
                            Ако клапана ти е запушен откъм гарнитурата към колектора, то тогава той не играе вече никаква роля и запушването на маркучето не би трябвало да дава отражение върху работата на мотора. Откачи клапана от колектора и провери все пак дали е наистина заглушен и дали гарнитурата не е омачкана и уплътнява добре. Ако затапването е направено с изрезка от кенче бира/кола/фанта по-добре си изрежи нова от някаква малко до дебела поцинкована или алуминиева ламаринка - 0,4-0,6мм.

                            Що се отнася до предпазния клапан - при проблем с неговата работа, ще го усещаш във по-високи обороти, когато турбината вече е вдигнала налягане. По спецификация, той трябва да отваря при налягане 1,2-1,3 бара (докато уейстгейта не би трябвало да позволява налягане над 0,9 бара и затова ако всичко е наред предпазния клапан изобщо не трябва да сработва!), но ако пружината му е отслабнала или набита със гадост, това може да се случва и много по-рано. Ефекта е загуба на мощност, съпроводена с отчетлив звук "пшшшштт".
                            Предпазния клапан се намира в края на колектора, отгоре. Изглежда като гигантски болт с капаче. Капачето се върти свободно и безконечно с ръка. Почистването му може да се направи и без демонтаж (и по-добре така, защото свалянето му носи известни рискове от спукване на колектора!!!). Пръскаш обилно с някакъв препарат за почистване на сажди - аз използвах един за чистене на стъкла на камини, който съдържа само калиева основа и наистина прави чудеса със саждите. След като напръскаш, почваш да въртиш и разклащаш капачето интензивно, в продължение на около минута. Ако пружината е била заяла някъде е вероятно в един момент да чуеш характерно изщракване от наместването и.

                            И още нещо - ЕГР-а се управлява от вакумен маркуч, не от налягането на турбината. Ако маркуча, който запушваш идва от турбината, то това не е ЕГР клапана, а актуатора на уейстгейта - тогава наистина ще претоварваш системата, понеже на практика уейстгейта няма да сработва и системата ще се товари до сработване на предпазния клапан, което никак не е добре. По-добре си направи една хубава профилактика и почистване на уейстгейта, преди да бърникаш другите работи. А най-добре е да закачиш един манометър на тръбичката от турбината към актуатора и да видиш какво аджеба се случва с налягането в движение. Процедурата е описана подробно и тук и по руските форуми.
                            Последно редактирано от huko; 18-03-09, 10:02.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              Ако клапана ти е запушен откъм гарнитурата към колектора, то тогава той не играе вече никаква роля и запушването на маркучето не би трябвало да дава отражение върху работата на мотора. Откачи клапана от колектора и провери все пак дали е наистина заглушен и дали гарнитурата не е омачкана и уплътнява добре. Ако затапването е направено с изрезка от кенче бира/кола/фанта по-добре си изрежи нова от някаква малко до дебела поцинкована или алуминиева ламаринка - 0,4-0,6мм.

                              Що се отнася до предпазния клапан - при проблем с неговата работа, ще го усещаш във по-високи обороти, когато турбината вече е вдигнала налягане. По спецификация, той трябва да отваря при налягане 1,2-1,3 бара (докато уейстгейта не би трябвало да позволява налягане над 0,9 бара и затова ако всичко е наред предпазния клапан изобщо не трябва да сработва!), но ако пружината му е отслабнала или набита със гадост, това може да се случва и много по-рано. Ефекта е загуба на мощност, съпроводена с отчетлив звук "пшшшштт".
                              Предпазния клапан се намира в края на колектора, отгоре. Изглежда като гигантски болт с капаче. Капачето се върти свободно и безконечно с ръка. Почистването му може да се направи и без демонтаж (и по-добре така, защото свалянето му носи известни рискове от спукване на колектора!!!). Пръскаш обилно с някакъв препарат за почистване на сажди - аз използвах един за чистене на стъкла на камини, който съдържа само калиева основа и наистина прави чудеса със саждите. След като напръскаш, почваш да въртиш и разклащаш капачето интензивно, в продължение на около минута. Ако пружината е била заяла някъде е вероятно в един момент да чуеш характерно изщракване от наместването и.

                              И още нещо - ЕГР-а се управлява от вакумен маркуч, не от налягането на турбината. Ако маркуча, който запушваш идва от турбината, то това не е ЕГР клапана, а актуатора на уейстгейта - тогава наистина ще претоварваш системата, понеже на практика уейстгейта няма да сработва и системата ще се товари до сработване на предпазния клапан, което никак не е добре. По-добре си направи една хубава профилактика и почистване на уейстгейта, преди да бърникаш другите работи. А най-добре е да закачиш един манометър на тръбичката от турбината към актуатора и да видиш какво аджеба се случва с налягането в движение. Процедурата е описана подробно и тук и по руските форуми.
                              мерси за изчерпателния отговор колега,аз продължавам с търсенето на проблема.днес отворих гарнитурата на клапана,беше се пробила-явно в Англия са я запушили,изрезах нова плътна запуших и реално клапана не работи,сложих му маркуча на вакума,но е дори малко по зле вървежа!!!,като махна пак маркучето е по добре,но ми казаха преди че така товари турбината(
                              мисля да пробия малко гарнитурката дето запуших и също да почистя и уестгейта за който спомена,а също мисля да разкача последното гърне и да пробвам без него,да не би да е запушено и от там да връща газове...(

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X